• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Motor pod plynem netáhne; kolísání otáček na volnoběh, pouze při nesešlápnuté spojce

Karlof

nový člen
23
Ahoj všem,
mám M6 2.0 MZR-CD 103kW(RF7J) rv2008.
Aktuálně se mi děje:
Při rozjezdu v nižších otáčkách(nenatočím předem více jak 1300-1500ot/min, než dojde k záběru spojky) motor cukne a v tu chvílí ztratí většinu výkonu(žádné kontrolky motoru atp.).
Pedál plynu dám "na podlahu", otáčky lezou nahoru velmi pomalu. Průtok vzduchu slabý(Forscan - MAF 10g/s při 1500ot/min a 86,5% polohy plynu) ....ale... jakmile to vydržím držet na podlaze a vytočím to k 2800+ ot/min, tak se to jakoby nadechne a výkon se vrátí a pak to už zase jede.
...když to nevytočím k onomu "nádechu", ale naopak nechám na volnoběh, tak otáčky kolísají 550-750...jenže...jakmile sešlápnu spojku, tak kolísání přestane. Spojku pustím a kolísání zase začne.
Váhu vzduchu(Denso) i vzduchový filtr mám nové.

Při kolísání otáček na volnoběh je MAF flow cca 1g/s ... při sešlápnuté spojce se to vrátí na obvyklých 5-6g/s

Přes Forscan jsem sledoval průtoky přes váhu vzduchu a nejsou grafově souběžné s pozicí pedálu plynu(přidání plynu nepřidá ani zdaleka tolik na průtoku vzduchu). Chyby mi to házelo skoro nahodile P0101, P0102, P0103, P0104 ale i P0113, ale nikdy najednou všechny.

Díky za jakékoliv tipy.
 
Po spoustě zkoumání ForScan záznamů jsem zjistil rozdíly mezi hodnotami "MAF_DSD" a "MAF"
Při problému jsem na parkovišti zkusil dát plyn na podlahu
Poloha pedálu plynu: 97,5%
MAF: 20,54g/s
MAF_DSD: 54,04g/s
 
Zkontrolovat těsnost sání a intercooleru, případně vyměnit váhu vzduchu a vzduchovej filtr.
 
Zkontrolovat těsnost sání a intercooleru, případně vyměnit váhu vzduchu a vzduchovej filtr.
Díky za tipy.
Váhy vzduchu jsem zkoušel už dvě(Abakus, Denso).
U obou jsem přes ForScan i resetoval hodnoty snímačů MAF i O2.
Filtr je úplně nový.
Takže mi zbývá zjistit/zkusit sání a intercooler - je na to nějaký postup co zvládnu sám nebo musím servis?
 
Back
Top