• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Příčníky na pevné body

Tomik CX3

člen KLANu
32
Ahoj CX trojkaři :)
Nemáte prosím někdo na své CX3 příčníky na pevné body? Nebo třeba zkušenosti s příčníky z CX5, jestli jdou na CX3? Ty co dávají u Mazdy v servisu se mi nelíbí a Thule zatím oficiálně podle konfigurátoru dělá jen ty pod střechu a to už vůbec nechci.
Případně přivítám i jiné značky nosičů, díky.

975175a97107d6adee35f4aefee7b17e.jpg

Tyhle na CX5 by prostě byli super
 
Řekl bych, že příčníky z CX-5 tam vzhledem k rozměrům nedostaneš. Na CX-3 má příčníky třeba @MCX3 (fram), ale to jsou nejspíš ty, které ti nevyhovují: Framova Cx3 ;)

Třeba odpoví někdo, kdo se v příčnících trochu vyzná nebo někdo, kdo měl stejné dilema :)
 
Ahoj, řešil jsem to samé, nejdříve jsem použil co jsem měl z Fordu Focus - stejný systém uchycení, ale gumové podložky neseděly úplně přesně ve žlábku. Také jsem nechtěl ty pod střechu. Nakonec jsem koupil originál na CX3, které pro Mazdu vyrábí Thule, ale dle dohody je nesmí prodávat jako svůj výrobek. U originálu jsou ale hrozně široké tyče, například držáky kol od Thule se musejí přidělat pouze do "T" drážky, spodní obloučky pro přidělání jsou příliš malé. Tak že jsem musel koupit užší tyče od Hakru. Patky jsem tam nezkoumal, ale myslím že by tam určitě něco měli. V Dolních Počernicích velice ochotný prodavač.
 
Ahoj, řešil jsem to samé, nejdříve jsem použil co jsem měl z Fordu Focus - stejný systém uchycení, ale gumové podložky neseděly úplně přesně ve žlábku. Také jsem nechtěl ty pod střechu. Nakonec jsem koupil originál na CX3, které pro Mazdu vyrábí Thule, ale dle dohody je nesmí prodávat jako svůj výrobek. U originálu jsou ale hrozně široké tyče, například držáky kol od Thule se musejí přidělat pouze do "T" drážky, spodní obloučky pro přidělání jsou příliš malé. Tak že jsem musel koupit užší tyče od Hakru. Patky jsem tam nezkoumal, ale myslím že by tam určitě něco měli. V Dolních Počernicích velice ochotný prodavač.
Ahoj, jj to mi potvrdili i přímo v Thule, když jsem jim posílal návod na montáž, že jsou to opravdu Thule, ale zatím nic jiného na CX-3 od nich není :-(. Počkám do jara, jestli s něčím nevyběhnou a uvidím. Ale asi bych to na sezónu zatím řešil půjčovnou a snad nám, CX-trojkařům, něco pěkného vymyslí, kluci ze Švédska :D no a nebo snad kluci od Mazdy třeba hagusy ;)
 
Pedro, díky za cenné info. Příčníky by se mi opravdu hodily, ale mám úzké držáky rakve Thule. A nějak se mi do jara moc čekat nechce. Lyže, ikdybych jel sám, bych raději dal na střechu. Má někdo prosím nějaký konkrétnější odkaz na odzkoušené příčníky?
 
Ahoj Marku, jsem rád že moje zkušenost pomůže. Příčníky jsem kupoval tyto: http://www.hakrbrno.cz/tyce-120-cm-alu a patky jsem použil originál mazdí. Tyče tam skoro pasovaly, jen jsem musel trochu probrousit (zvětšit na šířku) drážku. Myslím že tam měli i podobné ne-li totožné patky pro uchycení do střechy. Asi máme skoro stejné auto akorát já řadím růčo :)
 
Řekl bych, že příčníky z CX-5 tam vzhledem k rozměrům nedostaneš. Na CX-3 má příčníky třeba @MCX3 (fram), ale to jsou nejspíš ty, které ti nevyhovují: Framova Cx3 ;)

Třeba odpoví někdo, kdo se v příčnících trochu vyzná nebo někdo, kdo měl stejné dilema :)

Mám příčníky od Thule (Thule WingBar).Ovšem to co má na mysli @Tomik CX3 je v origo příslušenství Mazda v ČR.
 
Ja to nasel na ebay, ale porad nemam odvahu to objednat. Preci jen cena dost brutalni. Musim pouvazovat nad esteticnosti a prakticnosti vs. cena :D
 
jj diik za info..ted jsem na to koukal a 5700(,,hagusy´´)+(3400 přičníky) bez pošty + montáž...to vypadá tak na +12k...do ničeho jiného se mi ale moc nechce pač to vypadá docela hrozivě (thule i originál(a u něho je ještě složitější montáž aspoň to tak vypadá:))-a kdyby to mělo být více méně na stálo tak to bych fakt nechtěl:D)) něco jak na 120tce zahrádka...pokud by nějaký majitel thule nebo originál hodil nějaké postřehy ohledně montáže atd..tak sem s něma:) u toho thule by mě zajímalo jestli se při montáži nedá nějak odřít lak...
 
nevypada to zle :)..jeste bys mohl hodit pohled zepredu a zezadu (popripade i pohled s rakvi- rakvou- :D) at je to komplet..ja zatim jeste nekoupil, cekam az na nejake zkusenosti od nekoho kdo ma ty z ebaye...jinak chtel jsem se zeptat co je to za znacku a na kolik te to prislo?
 
Poslední úprava:
jaj ted jsem si vsiml ze nahore mas na ne odkaz :D
Zrovna ti to jdu napsat :D
Nakonec mi v půjčovně i říkal, že by na CX-3 měli pasovat tyhle podobné z CX-5, co dělá Thule, říkal mu to dealer, ale neměl na mě kontakt,tak že nemám vyzkoušeno a už jsem měl tyhle. Já jsem s těmito spokojen a za 14 dní kouknu na držáky kol od Whispbaru až pojedu do Prahy.
 
Back
Top