1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

  Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

16X - nová generace Wankelu u Mazdy? Bude-nebude? :-)

Diskuzi v 'Wankely' zahájil Machbuster, 27. 4. 2015.

 1. Machbuster

  Machbuster člen KLANu

  67
  83
  18
  Mazda ještě před koncem výrobního cyklu motoru 13B RENESIS z RX-8 pracovala na poměrně revolučním wankelu se jménem 16X - 2x800ccm, poprvé změna tvaru rotoru, celkově množství moderních prvků adresujících nedostatky obecné wankelu (low-rev torque a životnost, plus spotřeba i emise).
  Motor měl přímé vstřikování spolu se systémem side-port, vylepšeným z RENESIS.
  Podívejte na oficiální web, kde o tom píšou pár věcí, dnes nevíme, jestli vývoj probíhá, respektive jak přímo dnes designovaný wankel, dle interních informací není mrtev stále, jak moc je na bázi 16X postaven.
  Celohliníkový blok zajistí i přes 1.6L objem nižsí hmotnost a lepší vlastnosti než 1308ccm 13B.
  Uvidíme, jestli se dočkáme a čeho. Na Tokyo Auto Show 2007 měl 16X koncept Taiki s cca 225kW atmosférický. Dnes se koketuje až s 335kW verzí twinscroll turbo prý? Ale nevíme nic popravdě :)

  je zajímavé, že oficiální stránku o vývoji 16X Mazda smazala = tj. asi se kutí dále něco a nechtějí dávat info o tom minulém vývoji lidem, asi přepracovávají - neex. stranka www.mazda.com/mazdaspirit/rotary/16x/

  Obrázky - 16X oficiální Mazda prezentace obrázky, Taiki koncept v Tokyu a o rok později v Sydney.
   

  Přiložené soubory:

  Krcmis, Doofer, Mikk a 1 další osobě se to líbí.
 2. Machbuster

  Machbuster člen KLANu

  67
  83
  18
  Uvidíme nyní jestli v TOKYU představí koncept MPS nebo dokonce wankel poháněného sportovního vozu... :) Těšíme se samo...

  msc01.jpg
   
  Doofer a Natural se to líbí.
 3. tox

  tox člen KLANu

  81
  24
  8
  Machbuster se to líbí.
 4. Machbuster

  Machbuster člen KLANu

  67
  83
  18
  Vypadá to skutečně na RX koncept na bázi 6 coupe. Zároveň mám info z Mazdy, že značka MPS se nevrátí až do nové generace 3 tedy 2020+ tj. Toto buď 6 Coupe sportovní vuz bez MPS jmena nebo RX vuz co by s tim jmenem mel byt Rotary powered... Už jen tyden a neco se uvidí :). Kdo letí do Tokyo? :D
   
  Natural se to líbí.
 5. zdufi

  zdufi výkonný člen KLANu

  110
  83
  28
  Machbuster se to líbí.
 6. du8han

  du8han člen KLANu

  47
  63
  18
  Má to jedinou chybičku a to, že je to koncept. Jinak jsem už dlouho neviděl tak designově povedené auto... Doufejme, že se jim povede dotáhnou RX do produkční verze. RX-7,8 už by si zasloužila nějakého nástupce..
   
 7. Machbuster

  Machbuster člen KLANu

  67
  83
  18
  Natural se to líbí.
 8. Machbuster

  Machbuster člen KLANu

  67
  83
  18
  Jasná věc, já plánuji tam letět do Ženevy, podám report klanu :) Bude to určitě velmi zajímavé, samozřejmě hlavní hit RX-Vision a Skyactiv-R.

  Ještě jako řidič Lexusu jsem zvědavý na LEXUS LC 500 kupé...
   
  Alamaster se to líbí.
 9. Natural

  Natural správce Člen týmu

  3 225
  1 842
  183
  Pecka budeme se těšit na report ;) Já letos nejedu, tak se budu těšit na info z první ruky :)
   
  Machbuster se to líbí.
 10. dzodzo

  dzodzo výkonný člen KLANu

  118
  42
  28
  tak ako to dopadlo, je nejake info alebo tam neprezentovali nic nove?
   
  Machbuster se to líbí.
 11. Machbuster

  Machbuster člen KLANu

  67
  83
  18
  :( Ač nerad, tak musím přiznat, že jsem se tam nedostal nakonec... Trošku doma akce a miminko a tak = prostě žena zavelela no a zvolil jsem taktickou variantu nejezdit :) Tedy sorry, no new info to report.
   
 12. DokySn

  DokySn výkonný člen KLANu

  133
  87
  28
  Spritmonitor.de
 13. du8han

  du8han člen KLANu

  47
  63
  18
 14. RotaryFreak

  RotaryFreak nový člen

  1
  1
  3
  S velikou touhou jsem očekával potvrzení o novém konceptu RX, bohužel z nových informací vyplívá, že zůstává "u ledu". Veliká škoda..
   
  Machbuster se to líbí.
 15. Machbuster

  Machbuster člen KLANu

  67
  83
  18
  Jediné co zbývá, je doufat, že to bude jako u RX-8, tedy šok a odhalení naprosto nečekané. Kogai jako šéf sice ekonomicky Mazdu zachránil a auta jsou super celkově, ale příznivec sportovních Mazd mimo MX-5 moc není, protože ekonomicky strašně prodělávají vždy :D :)
  Uvidíme - je tu taková malá šance tím 2017 - 50 let wankelu u Mazdy (Cosmo) a potom dokonce 100 let firmy o dva roky později :) třeba to ohulí Mazda na iracionální, ale emotivní úrovni.
   
  Krcmis, RotaryFreak, dzodzo a 3 jiným se to líbí.

Sdílet tuto stránku