• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Aerodynamika u CX-3 - hluk, řešení

Lubos1

výkonný člen KLANu
507
Ako je na tom CX-3 s hlukom? Zaujima ma hlavne aerodynamicky hluk od bocnych okien.
 
Díky za radu, to by ma vážne nenapadlo.
Samozrejme som ju už absolvoval, ale bolo bezvetrie a hluk bol prijateľný. Zaujíma ma odhlučnenie aj v iných podmienkach.
Mazda 6 je pomerne hlučná, tak chcem vedieť, či sa Mazda "polepšila" :)
 
Díky za radu, to by ma vážne nenapadlo.
Samozrejme som ju už absolvoval, ale bolo bezvetrie a hluk bol prijateľný. Zaujíma ma odhlučnenie aj v iných podmienkach.
Mazda 6 je pomerne hlučná, tak chcem vedieť, či sa Mazda "polepšila" :)
V tom případě nevim oco tady jde,asi jsem dement:(
 
Nevím jak hučí M6 , ale CX3 mi přijde v pohodě i při rychlosti kolem +-150 ..., při dodržování povolených rychlosti je to naprosto OK
 
Přední, zadni, boční a jak silný ;)? Jezdim denně cca 50 km s CX3 po okreskach , moc se neloudam (100-120 km/h ) a nijak hlučný se mi to auto nezda. Na dálnici kolem těch 130 OK u těch 150 už něco slyšet je. Pokud ale porovnam s jinými vozy kategorie SUV nebo Crossover, řekl bych že Mazda dost dobrá, ale každý si pod pojmem hlučnost představí něco jiného...
 
Poslední úprava:
@Lubos1 - ak by si chcel vedieť niečo o aerodynamike: je to odbor zaoberajúci sa štúdiom pohybu plynov(aj vzduchu) a ich vzájomného pôsobenia s pevnými objektami(aj auto). Takže sadnúť do auta, zaradiť rýchlosť a pridať plyn je to najlepšie riešenie ako sa k nejakému výsledku vedeckého skúmania dopracovať. Testovaciu jazdu si absolvoval a dopracoval si sa k výsledku PRIJATEĽNÝ. Čo, myslím si, je uspokojivý záver s ohľadom na podmienky pokusu. Ak máš potrebu zistiť hladinu aer. hluku aj v náročnejších podmienkach, požičaj si CX3 od predajcu a hop sa do aerodynamického tunelu, kde ti určite dovolia skúsiť aj bočný a zadný vplyv pohybu plynov na pevný objekt.

Ináč, ktoré auto nevykazuje aerodynamický hluk vo veterných podmienkach? Musíš si holt počkať na vetrík, ak nemáš tunel a skúšať a skúšať. Daj vedieť ako CX3 dopadla a verím, že výsledok z testovacej jazdy počas ideálnych podmienok sa minimálne potvrdí, či dokonca zlepší.

V tom případě nevim oco tady jde,asi jsem dement:(
- tak to sme asi 2ja.
 
@Szopi - ďakujem za odbornú prednášku o_O

Vlastnil som Mazdu 6 GG, 6 GH, 6 GJ pred faceliftom a teraz mam 6 GJ po facelifte. Skúsenosti s Mazdami mám slušné a môžem porovnávať. Pri jazde autom na dlhšie vzdialenosti po diaľnici mi neprekáža hluk od motora, len trochu mi vadí hluk od kolies/podvozka, ale čo mi vadí dosť, je aerodynamický hluk a to hlavne od bočných okien. Týmto sú nové modely Mazdy známe. Z dôvodu znižovania hmotnosti padla za obeť napr. hrúbka bočných okien, výplne dverí, A, B stĺpikov atď.
Najhoršie na tom je, že napr. model GH bol v tomto ohľade úplne niekde inde a žiadny aerohluk som nepozoroval. GJ pred facilftom bola katastrofa, teraz po facelifte je to o niečo lepšie, ale stále to nie je ono. Stále mám pocit, akoby som mal jemne pootvorené bočné okno, aj pri bezvetrí. Pri silnom vetre je to samozrejme omnoho horšie. Ani by nevadil bežný aerohluk od čelného skla, ale šum až piskot od bočných okien, ktoré mám pri uchu. Aby som to upresnil, ide o rýchlosti nad 120 km/h. Pri nižšej rýchlosti je všetko ok.
Samozrejme každé auto vykazuje aerodynamický hluk vo veterných podmienkach, ale Mazda 6 je v tomto ohľade jedna z najhorších, ak nie najhoršia. Porovnávam s neprémiovou konkurenciou - Avensis, Passat, C5, Laguna, Superb, atď. Mazda 6 jednoducho nie je určená na dlhé jazdy po diaľniciach.
Doteraz mala manželka Hyundai i30, ktorý bol v odhlučnení (od aerohluku) na tom o 1-2 triedy !!! lepšie. Nie je to trápne? Našťastie majú Mazdy iné prednosti a odhlučnenie je iba jedným z kritérií pri kúpe nového auta.

A teraz naspäť k CX-3. Požičal som si ju z AP (88kW manuál Attraction) a bol som sa pol hodinku previezť. Trochu po meste, trochu po diaľnici. Hluk od podvozka tam nejaky bol, to nevadí (v tomto bol i30 horší). Motor bolo pri vytáčaní počuť tiež, nevadí, skôr naopak. Aerohluk tam bol tiež, ale nezaznamenal som pískanie od bočných okien ako u mňa v Mazde 6. Ale ako som už spomínal, bolo bezvetrie, preto ma zaujímal názor iných majiteľov.
Manželku som ukecal na Mazdu. Boli sme pozrieť Mazdu 3, ale u dealera bola vystavená CX-3 a bolo rozhodnuté. Bohužial termín sa akosi posúva a budeme čakať o 1-2 týždne dlhšie (už tu mala byť).
 
Poslední úprava:
@Lubos1 - v pohode ;)
Samozrejme, že pri kúpe nového auta je potrebné urobiť nejaké tie kompromisy. Ja osobne som na aero-hluk nikdy nebral ohľad. Keby som bral, jazdil by som autom na ktoré nemám ten správny účet v banke, alebo japonským rýchlovlakom Shinkansen. Teraz jazdím japonca v podobe Avensisu kombi 2.2dCat a mám pocit, že hluk od kolies je riadne nepríjemný. Či už je to letné, alebo zimné obutie. Jazdil som už naozaj veľa značiek a typov áut a hluk má každé z nich, niektoré menej, iné viac. Je pravda, že Mazdu som ani nešoféroval a ani v nej nesedel, avšak napriek tomu som si ju vybral ako svoje auto na ďalšie dlhé roky. Mal som vyhliadnuté ešte Hondu Civic a Toyotu Auris, avšak ani jedno menované autíčko vo mne nevzbudilo také pozitívne emócie ako práve CX3. Viem, že každé auto hučí viac či menej, preto sa tým nezaoberám. Podľa mňa ste si vybrali dobre a určite autíčku odpustíte drobné nedostatky, ktoré prevalcujú tie EMÓCIE z CX3ky. :cool:

edit pre @Lubos1 - keď chceš dať presného adresáta, daj zavináča a začni písať meno a ono ti samo ponúkne zoznam členov.
 
Poslední úprava moderátorem:
@Szopi -pravdu máš předsedo pravdu máš;)Nic neni dokonalý, CX-3 má hodně plusů,nedostatky rád odpouštim:)
 
GJ pred facilftom bola katastrofa, teraz po facelifte je to o niečo lepšie, ale stále to nie je ono. Stále mám pocit, akoby som mal jemne pootvorené bočné okno, aj pri bezvetrí. Pri silnom vetre je to samozrejme omnoho horšie. Ani by nevadil bežný aerohluk od čelného skla, ale šum až piskot od bočných okien, ktoré mám pri uchu. Aby som to upresnil, ide o rýchlosti nad 120 km/h. Pri nižšej rýchlosti je všetko ok.
Mně to taky vadilo, nechal jsem si měnit kompletní spodní chromové lišty, měnily se lesklé obklady a těsnění okolo oken, utěsňovalo se i zrcátko, výsledek je o 100% lepší, na tichém asfaltu úplně jiný pocit, žádný šum.
 
Ktovie aký hluk to bude mať po nasadení deflektorov vpredu a aj vzadu. Možno to bude horšie, možno lepšie. Ale to skôr pochybujem, že by sa to zlepšilo. @fram jazdí takto s CX3, mohol by napísať svoje skúsenosti s aero. hlukom :)
 
Ktovie aký hluk to bude mať po nasadení deflektorov vpredu a aj vzadu. Možno to bude horšie, možno lepšie. Ale to skôr pochybujem, že by sa to zlepšilo. @fram jazdí takto s CX3, mohol by napísať svoje skúsenosti s aero. hlukom :)

Je to tiché auto kolem 150km/h se začíná projevovat trochu aerodinamický hluk od zrcátek.Já osobně poslouchám onen "sexi zvuk od motoru" a nebo AC/DC.
 
V jednom nemenovanom teste som počul, že CX3 hučí už pri rýchlostiach nad 100km :rolleyes: Test robili dvaja chlapci vo veku asi 22-24 rokov, takže k dôveryhodnosti testu asi toľko:mad: Teraz jazdím Toyotu Avensis Combi a mierny hluk od zrkadiel pozorujem asi od 110km/hod. Takže ak auto s aerodynamikou a dizajnom navrhnutými pre podmienky spred 10 rokov je s hlukom na tom pomerne dobre, tak novučičká Mazda určite nebude hučiak, ktorý počujem už zo susednej dediny :D
 
No keď je novučičká Mazda 6 hučiak, CX-3 na tom určite nebude lepšie. Budúci týždeň by sme mali auto už mať, tak poreferujem :)
 
Takže čaves všetci, ktorých zaujíma ako sa CX3 popasovala s aerodynamickým hlukom. Nemám síce najazdené bohvie ako veľa, no môžem spokojne a čestne prehlásiť, že Mazdička je naozaj tichá a veľmi príjemná na počutie. Nijako ma neobťažuje vonkajší hluk, či už je to od pneu, alebo spätných zrkadiel. Takže z mojej strany maximálna spokojnosť!!! :cool:
Čaute;)
 
Zo záujmom som čítal tieto príspevky ...ak niekto čaká od cx3 ticho ako v Bentley tak to nenájde ..toto je Mazda cx-3 krásne mestské autíčko z 2 litrom a je za "malo peňazí veľa muziky"..riešiť nejaký pohyb plynov je podľa mna smiešne...mám najazdené malo ale pri tom čo som mám je v ňom ticho ako v hrobe..a ak nevieš oceniť odhlučnenie mazdy cx-3 rad ta preveziem na mojom aute(rádio je zbytočne:D:D)a potom doručiš ďakovný list Mazde za tichu jazdu :D:D:D
 
Back
Top