• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace Gracenote Media Database

...pro ty co moc neumí anglicky(jako já) ,jsem hodil návod na aktualizaci do Mazda 3/Návody/Aktualizace Gracenote
 
Je to jednoduché :)
Stáhnout soubor a dát ho na flešku - měla by být prázdná a zformátovaná na FAT32.
Zapnout budíky v autě - zapojit flešku - v menu nastavení dát "systém" a pak zvolit "aktualizovat hudební databázi"
Bude to tak 20minut trvat a hotovo.
 
Ahojte,
možná se bud ptát hloupě, ale k čemu je vlastně Gracenote - vím jen, že je to hudební databáze.

Ptám se proto, že mi dělá spíš neplechu, než aby mi pomáhala. Příklad: na USB flash disku mám nahranou hudbu v mp3 souborech. Přehrávání probíhá bez problémů. Každý mp3 soubor má metadata (tzn. informace o názvu skladby, interpret, název alba, obrázek buď interpreta nebo obalu alba). Při nastartování auta a spuštění infotainmentu se spustí hudba, na displeji se objeví veškeré informace (název skladby, interpreta, název alba a ukáže se obrázek buď obalu alba nebo interpreta). Několik sekund je vše v pořádku, pak se na displeji objeví pod informacemi nápis "Powered by Gracenote®" a od té doby se buď změní údaje (např. na Unknown artist nebo Unknown album) a nebo zmizí obrázek a buď se neukáže žádný, nebo úplně jiný, mnohdy nepasující. Často se změní informace na "unknown" a zároveň zmizí i obrázek. Hudba přesto hraje dál v pořádku.

Vím, že je to prkotina, ale někdy mě to docela rozčiluje a říkám si, že kdyby se do toho Gracenote "nemontoval", tak by se vše zobrazovalo v pořádku. Nemáte tip, jak tento nešvar odstranit, popř. jak vypnout Gracenote, aby se mi veškeré informace zobrazovaly správně?

Pokud nejsem ve správné sekci, tak se omlouvám.
 
Back
Top