• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Mam dva mesice starou Mazdu 6 2,2 AWD AT, connect system ve verzi 59 ale cely ten system je pomaly, dlouze se vse nacita, vadi mi ten uvodni disclaimer a kdyz tam dam USB flashku s hudbou tak se vse jeste vice zpomali :(

Mám auto ani ne měsíc, verze 59.00.443.EU, vše je ok. Svižný systém, telefon spáruje vč. kontaktů asi za 5 sekund, flash disk je připojen pořád a žádný problém s rychlostí. Jediné, co mě štve, je nefunkční navigace v head-up displeji, pokud ji spustím až po nastartování motoru. Napsal jsem na Mazdu dotaz, kdy tohle opraví, ale byla to naprostá ztráta času. České zastoupení Mazdy je opravdu tragikomické a taky jsem jim něco v tomto smyslu napsal.
 
Dnes sem jim take napsal a cekam odpoved
Tak schválně, tipuji email v tomto znění:

"Vážený pane,

děkujeme za dotaz, ano jsme od výrobce průběžně informováni o změnách, které v software systému MZD Connect nastávají, jakmile bude další aktualizace k dispozici servisům Mazda, budou o tom standardním způsobem informovány tak, aby mohly při návštěvě vozu provést aktualizaci.

Omlouváme se Vám za Vaše komplikace, děkujeme za pochopení,

S pozdravem a přáním hezkého dne, "



A to ani nebudu rozpitvávat, že tenhle generovaný výplod vůbec nedopověděl na to, co jsem se ptal. Jakoby to odeslal robot a další odpověď nebyla o moc lepší. Ale třeba budeš mít štěstí, protože jsem jim na tenhle nicneříkající blábol už odepsal trochu ostřeji.
 
Mám auto 5 týdnů a navigace v Head-up funguje za všech okolností. Naopak se mi nenačtou kontakty které jsou na SIMce, v telefonu ano ale SIM(důležité) ne a taky mne štve to úvodní upozornění. Aktualizoval jsem ale data na SD kartě, kde mapové podklady byly z června 2016 a ne prosince 2016
 
Dneska jsem si vyzvedl úplně novou M6 a zjistil jsem, že to má verzi firmware 59.00.342 EU N. Čekal bych, že mi ji předaj s nejnovější verzí (je to skladové auto, které tam už bylo nějaký čas). Je v nejnovější verzi něco navíc, že bych si ji ještě nechal dohrát? Jinak HUD zatím funguje jak má i pro navigaci, rozeznávání značek atd.
 
Ja mel stejnou kdyz sem prebiral v lednu. Casto se mi sekala a proto sem pak upgradoval na 59.00.443. Ta uz se neseka jen nekdy nejde v HUDu navigace, uvazuju o upgradu na 59.00.502 jen se mi nechce zatim jet do servisu
 
59.00.502 má mít poladěné zabezpečení, takže údajně nefungují úpravy z AiO balíčku, nejde doinstalovat neoficiální Android Auto a pár dalších věcí. Pokud člověka modifikace 3. stran nezajímají, pak s tím asi není problém. Dá stáhnout z internetu a dle návodu nainstalovat (cca 30 minut v autě, pokud baterka není úplně OK, je vhodné připojit nabíječku), ale asi bych to nedoporučoval nikomu kdo nikdy předtím neupravoval zabudované systémy nebo nemá víc než základní IT znalost.
 
Ok, tak to mam pěkně starou verzi :D Necháváš si to přehrát v rámci servisní prohlídky nebo tam jedeš jen kvůli přehrání firmware?
Později chci zkusit Mazda AiO Tweaks, takže s aktualizací software asi chvilku počkam. Btw neporuším náhodou AiO balíčkem záruku?
 
Auto jsem přebíral v prosinci 2016 s verzí 443. V březnu mi AP Spořilov nahrál 449 a problém s navigací byl odstraněn. V červenci jsem aktualizoval na 502 ( mám nahraný autorun takže lze AiO dorát později ). 502 momentálně nedoporučuji protože má tyto chyby co 449 neměla:
  • Bug s HUD se vrátil ale projeví se jen cca jedno z 10 nastartování
  • Přehrávač hudby občas zruší volbu náhodně a začne hrát postupně, sranda je, že ikonka vypadá že náhodné hraní zapnutá je
  • Špatně načítá ID3 tagy MP3 - zobrazí místo názvu písničky nápis image/jpeg
Bohužel se na 449 nedá vrátit jinak bych to okamžitě udělal.
 
Auto jsem přebíral v prosinci 2016 s verzí 443. V březnu mi AP Spořilov nahrál 449 a problém s navigací byl odstraněn. V červenci jsem aktualizoval na 502 ( mám nahraný autorun takže lze AiO dorát později ). 502 momentálně nedoporučuji protože má tyto chyby co 449 neměla:
  • Bug s HUD se vrátil ale projeví se jen cca jedno z 10 nastartování
  • Přehrávač hudby občas zruší volbu náhodně a začne hrát postupně, sranda je, že ikonka vypadá že náhodné hraní zapnutá je
  • Špatně načítá ID3 tagy MP3 - zobrazí místo názvu písničky nápis image/jpeg
Bohužel se na 449 nedá vrátit jinak bych to okamžitě udělal.


dik za info
 
Ono už se nedá dělat downgrade ? :jawdrop: Vždycky to šlo.:bag:
 
Auto jsem přebíral v prosinci 2016 s verzí 443. V březnu mi AP Spořilov nahrál 449 a problém s navigací byl odstraněn. V červenci jsem aktualizoval na 502 ( mám nahraný autorun takže lze AiO dorát později ). 502 momentálně nedoporučuji protože má tyto chyby co 449 neměla:
  • Bug s HUD se vrátil ale projeví se jen cca jedno z 10 nastartování
  • Přehrávač hudby občas zruší volbu náhodně a začne hrát postupně, sranda je, že ikonka vypadá že náhodné hraní zapnutá je
  • Špatně načítá ID3 tagy MP3 - zobrazí místo názvu písničky nápis image/jpeg
Bohužel se na 449 nedá vrátit jinak bych to okamžitě udělal.

Jak tak sladuji, tak vývoj infotainmentu jde v kruzích co se chyb týče. A je celkem jedno pro jaký region ten firmware je - zatím mám nejvíc zkušeností s NA firmware. Pokud člověk dostane auto s verzí před 502, tak si může pojistit cestičku aby AiO šlo nasadit, ale jinak je to o tom ten infotainment rozdělat a připájet si sériovou konzoli. Do toho asi v záruce nepůjdu...

Jo a díky z avýčet chyb, jsem zvědav s jakou verzí firmware dorazí ta moje v září.
 
Tak od úterý nová verze 502, zatím bez problémů. Je ale pravda že hudbu používám jenom čistě z rádia, ale HUD zatím v pohodě. Nevím ale zda je to jenom moje zdání, ale zdá se mi systém takový "čistší" - jakoby nová grafika úvodní obrazovky, lépe viditelná a to i navigace.
 
Tak uz mam taky 502. Taky se mi zda , ze je to trochu rychlejsi. DAB radio hraje i tam kde driv ne a zobrazuje vice informaci. to sem driv nemel na stejnych mistech. co sem si zatim vsiml, ze se zmenilo je, ze ted mi zobrazuje nazev USB flashky, kterou jsem ji sam dal na PC. driv se mi v aute jen zobrazil typ USB flasky od vyrobce. HUD zatim ok tak uvidim jestli to je stabilni dlouhodobe.
 
U me s novou verzi zmizely restarty prehravani MP3, takze volam po 2 letech SLAVA-HURA. Ovsem na druhou stranu mi to zacalo adresare radit za soubory. Takze v souvisloti s nemoznosti listovat "cyklicky" od spodu musim listovat par desitek/stovek MP3, abych se dostal do dalsiho podadresare. Dalo by se rict "Proste Japonci", ale prej jim to vyviji Johnson Control.
 
ja mam adresare skupiny..pod nimi adresare alba a pak az psinicky takze no problem..ale to rotovani od A do Z a zpet me taky prijde omezujici
 
Ja mam sice jenom jeden priklad... Slozku "The best of" a pod tim jeste "Goldies", takze jen u vyberu. Jinak taky mam vsechn opo albech. Neni to smrtelneho, ale proste ... PROC ? :D
 
pre istotu som stiahol z dvoch zdrojov, binarky boli rovnake a checksumy su nasledovne:

cmu150_EU_59.00.502A_failsafe.up
MD5 9b276361793cfdbac940dd00989be1f6

cmu150_EU_59.00.502A_reinstall.up
MD5 4403a6d67e9822b504e97f2b5a523455

update u mna trval asi 50 minut
 
Poslední úprava:
pri update na 502 ste mali predtym nahraty aj script na moznost otvorenia systemu? alebo to nepotrebujete kvoli AiO tweakom?
 
Takze po par dnech s novych FW .502 hlasim:
- nektere pisnicky z USBcka nozobrazuji fotky alb, i kdyz pred updatem to fungovalo
- vubec mi nefunguje zmena rezinu displaye NOC/DEN (mam nastaveno AUTO a porad to sviti naplne kule, at jedu ve dne se sluncem ci v noci v absolutni tme) - nicmene to uz mi neslo asi ani u FW .443. U 331 to urcite fungovalo
- vcera se mi displey seklu kamery a naskocil az kdyz sem vypnul a zapnul znovu zapalovani

takze celkem sem nastvany..nedokazi to ani po letech vyladit :-(
 
Back
Top