• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Zkus stahnout jas podsviceni budiku... Uplne prava poloha je jas na max (tedy i displej) i v noci...

Dalsi vec, co jsem si vsiml u nove verze...zobrazuje ji fotky kontaktu
 
Je to závislý na hlavních světlech jestli svítí nebo ne a taky musí být utlumený podsvícení budíků. Dá se to nastavit jednoduše - světla natvrdo zapni na polohu ON (žádný AUTO atd...) a kolečkem na regulaci podsvícení palubky otoč o jednu nebo dvě (nebo jak moc prostě chceš,aby to bylo potmavený) zpátky proti směru hodinových ručiček. Pro jistotu ještě zkoukni jestli je v nastavení infotainmentu zapnutý podsvícení displeje na AUTO.
Pak by to mělo/musí fungovat tak že když jsou hlavní světla vypnutý (svítí jen denní svícení nebo nic),tak je infotainment svítí na plný grády a když zapneš světla (buď natvrdo na polohu ON nebo automaticky v noci když jsou na polohu AUTO), tak se infotainment potmaví.
Nejlíp je to poznat při zapnutý navigaci. Když se display potmavý tak je mapový podklad černý a když svítí naplno tak je mapový podklad světle šedivý
 
Poslední úprava:
Zkus stahnout jas podsviceni budiku... Uplne prava poloha je jas na max (tedy i displej) i v noci...

Dalsi vec, co jsem si vsiml u nove verze...zobrazuje ji fotky kontaktu

Tak sem zkousel a fotky to nezobrazuje..aspon se to z meho iPhonu SE nepretahlo, je tam jen silueta hlavy.
 
Podívej, ja mam 6s a funguje to...jen se to neobjevilo hned a navic orez nastaveny v iphonu to neakceptuje.
 
Cely ten system je nesystemovy..proc nektere miniatury o hudby bere a nektere ne. Pritom jsem vsechny prevadel stejnym programem i nastavenim z .flac do .m4a (AAC) natahaly se tam i obrazky alb ale ted po upgradu to nekde zobrazuje a nekde ne.
U kontaktu mam jen par fotek u rodiny vicemene , ale nenatahla se ani jedna..zatim :-(
 
Ja teda pouzivam mp3 a v adresari vzdy folder.jpg a nemam problem.

Bohuzel tam Mazda system neni uplne idealni...to clovek pozna az po par mesicich souziti. :(
 
Noektore fotky to berie z jpg v adresari, nieco z fotky priamo v audiosubore a nieco z Gracenote. Ja pouzivam druhu moznost a vsetko funguje. Celkovo som s novou SW verziou spokojny. DAB konecne ukazuje dalsie info a par dalsich malickosti sa tiez zlepsilo. Upravy som nepouzival, takze uzavrety pristup pre mna nie je nevyhodou.
 
Takze sem udelal par testu:

- display se opravdu automaticky ztlumi kdyz kolecko podsviceni dam na tmavsi hodnotu (dokonce to pipne kdyz to dam moc svetle-asi ze uz to bude porad svitit na max).
- co se tyce album coveru je to cele slozitejsi.. kdyz sem vymenil fotku uvnitr souboru za fotku s nizsim rozlisenim tak to nekdy jde.. nekdy ne a dokonce to natahne nejakou uplne jinou fotku ani nevim odkud (Gracenote? - jde to nejak desktivovat?).. no a nekdy i kdyz udelam stejnou upravu vymena fotky za nizsi rozliseni tak to stejne nejde..takze nevim jak to pochopit a vse opravit stejne.. jen pripominam , ze se FW .443 to nacetlo covery vsude i kdyz mely vysoke rozliseni..
- fotky u kontaktu to nenacita vubec..i kdyz sem si udelal novou fotku primo telefonem (iPhone SE), se kterym to mam sparovano..ci-li opet nefunkcni

je to mizerie :-(

zkousel nekdo -flac soubory, jeslti uz to cte? ja na to dnes uz nemam nervy
 
Myslim, ze oficialne FLAC neni podporovan...slo to aktivovat pres All In One software, ale na nejnovejsi to nefunguje (alespon neslo cca pred 2 mesici, kdyz jsem to zjistoval)
 
Mazda uz na to asi prdi..snad se aspon venuje vyvoji noveho systemu pro nove generace Mazd
 
A nemáš na budících nastaveno max podsvícení tou tyčkou? To pak i v režimu noc šajní jako přes den...
 
Tak bohuzel, me to fotky u kontaktu vubec nebere, znovu sem importoval kontakty, udelal nove fotky a nic.
Jaky mas iOS? Ja 10.3.3
 
Hoši a to nastavení jasu tím kolečkem u budíků funguje i challenge verze? Jsem s tím zkoušel dneska točit a nepřišlo mi, že by se mi jas budíku měnil. :confused:
 
Back
Top