• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Alternativní alu kola

Lehčí kola jsou citelně poznat na akceleraci. Naopak to, že si nevemeš nebo vemeš bundu do auta vubec nepoznas, protoze se nejedna o rotujici hmotu.
@Milda6 má pravdu,jestli poznáš +-12 kg na kolech tak máš neskutečný cit pro akceleraci:)
 
Poslední úprava:
Mazda sama o sobě dokáže snižit celkovou hnotnost auta což je super.
Tak potom nechápu proč dělá tak těžké kola.
Jinak chápu že lehčí kola jsou lepší.
 
Mazda sama o sobě dokáže snižit celkovou hnotnost auta což je super.
Tak potom nechápu proč dělá tak těžké kola.
Jinak chápu že lehčí kola jsou lepší.
Mať koleso s dobrou, primeranou zotrvačnou hmotnosťou po roztočení sa,
myslím, že môže mať (má ?!) aj kladný vplyv na zníženie spotreby paliva pri plynulej jazde.
Čo má pre nás väčsiu prioritu v bežnom živote ? Zrýchlenie 0-100 km/h, alebo spotreba l/100 km ?
Ja sa viac teším spotrebe paliva 5,7 litrov, akoby prvý doraziť k nasledujúcemu semaforu.
Primerane "ťažké" kolesá poskytuju lepšiu priamo-smerovu stabilitu autu.
Ako vieme, mazda si zakladá aj na dobrých jazdných vlastnostiach auta.
 
Poslední úprava:
Už jsem se nechtěl k tomu vracet. Každý má svuj názor. Ale....
Když už lehké kola tak i bezva pneu které budou pomalu v ceně těch disků a taky nechat nafoukat plynem. Pak to má smysl.Ale ja osobně jako dělník střední třídy nedám do komplet kol cca 40k.
To raději koupím za cca 25k a za zbytek ji dobřeju další "potřebné" věci. ;)
 
Nezavodim na semaforech,pro me je dulezite pruzne zrychleni...Kvalitni pneumatiky jsou zaklad takze je jasne ze cena za lepsi pneu bude od 4300 czk za kus. Ale co bych neudelal pro sve bezpeci ze. Jinak si kupte co chcete nechapu co tady furt resite za blbosti. Ja sem se tady zacal ptat na lehci alternativy disku a toho se drzel jen Shrek ktery mi tady hodil nejake tipy. Vy tady jen brblate ze to je na hovno a hledate jen negativa apod...HOWGH
 
jen dovetek pro upresneni stredova dira u vetsiny orig disku Mazda s rozteci 5x114,3 mm je 67,1mm. Jinak k tem odlehcenym kolum znat je kazde kilo...viz tzv neodpruzena hmotnost kol
 
Nevíte někdo náhodou kolik váží ten originál čínský alu dis k na mazdu 3. Chci koupit druhou sadu na zimní gumy dezent ti, nebo td 6,5x16 a tam to váhově vychází od 8,15 do 9,30 kilo. 20170810_130904.jpg
 
Zdravím,
Mate někdo kola s ET 35? 8” R18.
Jestli půjde nasadit nebo vylézá ven?
Díky
 
Nevíte někdo náhodou kolik váží ten originál čínský alu dis k na mazdu 3. Chci koupit druhou sadu na zimní gumy dezent ti, nebo td 6,5x16 a tam to váhově vychází od 8,15 do 9,30 kilo. Zobrazit přílohu 14565
No ja ted budu na BNko davat originalni mnoho paprsky s 17tky s GG Sport, 7x17 vaha rafku 9,15kg ..vcera jsem je vazil :) OEM part num: 9965-41-7070..asi s pneu 205/50 R17..zima

Sent from my SM-T719 using Tapatalk
 
Poslední úprava:
Já koupil na léto Dezent graphite a vážej stejně jak ty čínský origo kola 9 kilo, ale zato líp vypadaj. :cool:20180719_144142.jpg
 
Ahoj, vím, že je to téma o "alternativních kolech" ale nenašel jsem co potřebuji. Dovezl jsem si M3ku a jsem překvapen, že v Německém TP je jen 1x R16 a 1x R18 a to je vše. Na předchozím autě jsem měl možnost i R17. Jak dostanu další kola do VTP? Je potřeba zajít do Mazda servisu a poprosit je o nějaký "typový list" co se předloží na úřadě?
 
Čaute, pred mesiacom som bol doma na sk a pri vyvazovani kolies mi bolo povedané že sú z nich vajcia že sa musia vyrovnať. Tak som sa rozhodol kúpiť nové. Išiel som na ebay a podarilo sa mi kúpiť v aukcii tieto sparka za 357 libier síce nie vo farbe akú som chcel, ale ma presvedčili že je to ok. Prvé sú staré.a88eb2331534a9e8ced99b13d993f93c.jpg5ec6bb9f8952b3316cd09b58692a0119.jpg

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
 
Jo, vypadá to OK. Trochu to připomíná Subaru WRX STI. Co byly ty původní disky zač?
BTW, jaké tam máš pneu?
 
Back
Top