• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Alternativní rozměr pneu / disky - CX-3

myškin

nový člen
15
Zdravím, měl bych dotaz. Můžu dát místo originálních pneu 215/50 r18 alternativní 225/50 r18? Jde o to, jestli jsou zapsány v TP, nebo by se muselo na STK s typovým listem. Za 2 týdny mi přijde cx3 a sehnat gumy v originálním rozměru je celkem složitý. Díky :)
 
Pokud máš někoho známého, tak typový list k dodatečnému zapsání alternativního rozměru pneu je maličkost :)
 
Všechny příspěvky mám samozřejmě přečtené, jen se ptám znovu a trochu jinak, protože viz přiložená fotka, mi to na mazdu nabízí řadu jiných pneu než originál rozměr
wp_ss_20160103_0001.png
 
Poslední úprava moderátorem:
Dle mě jsou to jen rozměry pneu, které se na to auto vlezou.
To jak píšou že "Rozměr pneumatiky by měl odpovídat rozměru, uvedenému v technickém průkazu vozidla." je dle mě pro zákazníka, aby si zkontroloval, který z těchto rozměrů má zapsán.
V případě alternativních alu, kdy k nim dostane i typový list, je možnost si nechat dozapsat i jiné rozměry...
 
uff, jsem z toho fakt nějakej blbej :).
Pokud je tedy v TP zapsáno 7Jx18 ET50 Rozteč 5x114,3 a středová díra 67, půjdou tam dát (nějak bezpečně) alu disky které jsou 8Jx18 ET48 Rozteč 5x114,3 Středová díra 71,6?
Nesedí s tím co je v TP celkem dost věcí, ale tam kde jsem hledal nějaké alu disky, tak jsem si vybral auto na které hledám disky (zvolil jsem cx-3) a vyplivlo to na mě celkem dost kol. Jen teda žádné, co by přesně odpovídalo tomu, co je psané v TP, tak nevím co si myslet.:confused:

Ale dušujou se, že to na mazdu cx-3 jde. Aspoň je tam tedy věta že "...
lze namontovat na vaše vozidlo Mazda CX-3 (DJ1) 2.0 4x4 28330 110 od 06/2015 při použití standardního montážního příslušenství, které je běžně dodáváno zdarma (v opačném případě budete kontaktováni).
"

A ještě jedna drobnost. Když to tam půjde dát, tak předpokládám, že budu muset koupit k tomu i jiné pneu, protože ty co jsou originál u auta tam asi pasovat nebudou. Je to tak?
Omlouvám se za stupidní dotaz, ale raději se zeptám, než abych koupil něco, co ve finále bude špatně a musel bych to pak vracet. Tak mějte se mnou trpělivost ;)
 
No dát tam určitě půjdou. Jenom bude potřeba středící kroužek na středovou díru. Budou teda krapet širší. ET (zális) se liší nepatrně. Gumy taky nebudou problém. Více přesnějšího info o této problematice ví například @Deri ;) Ohledně legálnosti odkaz viz. výše:
Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti
 
Dnes jsem psal ohledně kol dealerovi a ten mě odepsal tohle:
"kvůli záruce můžete na vůz použít jen originální homologovaný díl od Mazdy a to v rozměru, uvedeném ve velkém TP. 7Jx18ET 50, 215/50 R18 92V"


Chápu to dobře, že když bych si koupil kola, které teda budou mít jiný rozměr a nebudou mazda originál, tak přijdu o záruku na auto? Se mě to nějak nezdá.
Původně jsem měl v plánu, že na léto bych si koupil právě jiné kola a na zimu bych měl ty origoš 18" co u toho jsou, jen bych tam nazul zimní pneu a měnil bych pak při přezouvání kola za kola a původní pneu letní bych třeba střelil za nějakou rozumnou cenu.
 
"kvůli záruce můžete na vůz použít jen originální homologovaný díl od Mazdy a to v rozměru, uvedeném ve velkém TP. 7Jx18ET 50, 215/50 R18 92V" Chápu to dobře, že když bych si koupil kola, které teda budou mít jiný rozměr a nebudou mazda originál, tak přijdu o záruku na auto? Se mě to nějak nezdá.
To je samozřejmě nesmysl, můžeš si pořídit libovolná pro tvůj model homologovaná kola v daném, nebo podobném rozměru, která se nijak markantně neliší ohledně šířky a zálisu a středící díry (s případným středícím kroužkem). Ani originální kola Mazda nemívají všechny úplně stejné zálisy a liší se model od modelu (kola ... např. některé jsou z Japonska, jiné Taiwan, ale i OEM výroba Ronal v Evropě).
Vyber si třeba:
http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola...47&f[el_offset][]=48&f[el_offset][]=50&page=2
Můžeš si pořídit i jiný, než 18" rozměr, pokud budeš mít typový list, zapíšou ti dodatečně rozměr za 50 Kč do TP. Obecně je dobré vybírat co nejužší (jsou lehčí) modely s podobně velkým ET. Např. MAK Wolf 7,5J18 ET48 atp. V případě 8 palcové šířky už hledat co nejvyšším ET protože je kolo zase o 12,7 mm širší na obě strany. Mazda má nevýhodu - celkem široké nápravy a tudíž se používají velké zálisy.
 
Poslední úprava:
Díky @shr3k za odpověď. Teď už je mě to jasnější :). Ale měl bych ještě jeden blbí dotaz. Když se mě podaří najít nějaká kola kde bude rozměr např. 7,5J18 ET48, tak na to půjdou dát v pohodě pneu z těch origo kol nebo na tento rozměr už bude třeba taky raději koupit nové pneu?
 
Díky @shr3k za odpověď. Teď už je mě to jasnější :). Ale měl bych ještě jeden blbí dotaz. Když se mě podaří najít nějaká kola kde bude rozměr např. 7,5J18 ET48, tak na to půjdou dát v pohodě pneu z těch origo kol nebo na tento rozměr už bude třeba taky raději koupit nové pneu?
Na šířku 7,5" půjdou pneu od nějakých 195 do 235 mm... takže samozřejmě můžeš použít pneu dodané s autem.
 
Tak dnes jsem konečně přehodil CX 3 na zimní kola. Nakonec jsem koupil Alu 18" z Mazdy 3 Takumi a pneu Pirelli Sottozero 3 .
Hned první den jsem měl možnost vyzkoušet v podmínkách lehce na sněhu a mrznoucím dešti. První dojem zatím výborný. A to mi cpal na zimu každý 16". Uvidíme až napadne pořádně, ale myslím, že pojedou a podrží na 1 :)
30703939610_3d7f98973d_o.jpg
30970215786_6880896a5b_o.jpg
 
Na tie 16-ky si este spomenies na jar, ked cesty budu plne vytlkov.
A práve v ten čas /50 profil nie su , nebudu tie pravé pneu.
Bezpochyby su ale takumi kolesa + cx3 krasne.
 
Na tie 16-ky si este spomenies na jar, ked cesty budu plne vytlkov.
A práve v ten čas /50 profil nie su , nebudu tie pravé pneu.
Bezpochyby su ale takumi kolesa + cx3 krasne.
výtluků je dost už teď :) . Letňáky jsem jezdil také 18 ( orig. dodávané na Revolution a Revolution TOP ) a zas takový nekomfort jsem nepocítil ani na rozbitých cestách.
 
Jsem to chtel komentovat tim, ze je to zbytecne straseni. Ze jsem minulou zimu take prezil na 19" s /45 profilem bez problemu. Ale asi bych radsi nic po nedavne zkusenosti nic psat nemel :D.
 
Zdravím, som tu nový a potreboval by som od Vás poradiť či pôjde obut na CX 3 2.0 G120 fwd hliníkové disky
Veľkosť disku 16, Šírka disku 6.5", ET disku 40, Stredová diera 67,1
Ďakujem
 
Poslední úprava:
přátelé nějaky komplet zimní pneu včetně plechu? doporučení za good cenu! 215 60 r16! a da se vypnout kontrola tlaku pneu? dam obyc ventilky!
 

Podobná vlákna

Back
Top