• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Alternativní rozměr pneu / disky - CX-3

Do zásahov nápravy by som už nešiel už to zníženie zmenilo celkove chovanie sa autá v zákrutách (hodnotím veľmi pozitívne)...neviem prečo ale bojím sa tých podloziek ..veď keď si to tak vezmeš tak nasadis ešte kilové plus na nápravu ..skúsim to ET 40 a uvidím ide aj tak skôr o vizuálny efekt ..ďakujem za radu
 
S menším ET je při stejné šířce disku větší páka mimo osu tlumiče/těhlice (víc trpí) a jiná geometrie. To samé při snížení pomocí pružin. Občas je třeba změnit zadní geometrii na menší sbíhavost. Ale záleží na šířce disku, viz vizualizátory a na zkušenosti mechaniků s konkrétním typem zavěšení.
 
Poslední úprava:
Tak zatím po 700 ujetých Kilometrů jsem s PNEU co jsem pořídil (225/45 R 18 95H Toyo SnowProx S953 XL) opravdu spokojen. Na mokru, na suchu, a i na sněhu drží opravdu suprově, co se týká hlučnosti tak zde jsme také spokojen. Spotřeba oproti letním, také TOYO z výroby se nijak moc nezměnila
 
Do zásahov nápravy by som už nešiel už to zníženie zmenilo celkove chovanie sa autá v zákrutách (hodnotím veľmi pozitívne)...neviem prečo ale bojím sa tých podloziek ..veď keď si to tak vezmeš tak nasadis ešte kilové plus na nápravu ..skúsim to ET 40 a uvidím ide aj tak skôr o vizuálny efekt ..ďakujem za radu
Ahoj, tak jak dopadla výměna za ET40? Chystám se na podobnou akci.
PS: a bylo to u 18" nebo 16"?
Díky za info...
 
Ahoj, pěkné - k té chromové liště se hodí...
Nemáš při nějaké rychlosti (obvykle 100-120 km/h) problémy s vibrací volantu? Dal jsem si také alu kola s menším ET a o 0.5" širší, ale musel jsem je vrátit (na nic jsme v pneuservise nepřišli - 3x převažováno, přesně vrtané 66.1 mm).
PS: mimochodem, jaká je šířka tvých disků?
Díky za informace.
 
Šírka je 6,5 ..
Absolútne žiadne problémi ja lietam bežne 130-140 a nič ..ani ťuk..prekvapujú ma tie vibrácie mal by si zistiť oco Go ..to nie je sranda
 
No když jsem tam vrátil původní originály 16" Challenge - tak je zase klid...
Ale chci menší ET :)
 
A máš tyto alu disky přesně vrtané, nebo jsi potřeboval středící kroužky?
 
Ja som mal presne vŕtané (boli na objednávku) ale priložili mi aj krúžky problém som mal z skrutkami lebo tu bolo treba tie skosené ..
 
Zdravím všechny co zkoušeli a ty co o tom něco ví, jak se dá jezdit na GH zimní rozměr pneumatik 225/45/18 ,jaký jste z toho měli dojem ?
 
Já jezdím v zimě tenhle rozměr a je to úplně v klidu. Žádný problém
 
Podla mna ale je tam dan za krasu.... na nasich cestach minimalne capy a naprava
 
Ahoj, teprve čekám na svoji CX-3 Challenge Red Soul a nyní řeším co s gumama - bude dodaná klasicky na letních 215/60 R16 95V a s koly 6,5Jx16 ET50. Mám nechat tyhle disky na zimu a koupit k nim 16" gumy (jakou značku doporučujete) a na léto 18" kola+pneu? Doporučujete jít do 18, nebo nechat i na léto 16"? Jde mi zejména o komfort jízdy, ale taky o životnost podvozku, vzhled atp. - v tomhle směru jsem byl až dosud docela náročný řidič. Pro info: nyní jezdím léto 18 a zimu 17", nicméně mám adaptivní tlumiče...

Btw, byl by mezi vámi nějaký zájemce o úplně nové letní pneu 215/60 R16 92V, případně o komplet celá kola? Že bych totiž nechal auto rovnou obout na zimní pláště, a tím pádem by ty letní měly najeto 0 km...

Děkuji všem za cenné rady a těší mě, že můžu být zde mezi vámi!
 

Podobná vlákna

Back
Top