• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automatická světla

Mne sa napriklad niekedy nevypnu, ked vyjdem z tunela, takze ich musim vypnut manualne. Niekedy to proste zblbne. Ale nerobil by som z toho tragediu. A ked prsi, zapinam ich sam automaticky.
 
kdyz sviti jen ty LEDky pro denni sviceni tak vzadu nesviti nic jako u skodovek?
 
Přesně tak. A navíc při zatažení ruční brzdy nebo při uvedení řadicí páky automatu do parkovací polohy, se zhasnou i ty přední.
 
to je uplna pakarna..to mi rikali v autosalonu , at si na to dam bacha, ze uz nekomu dali policajti i pokutu za to
 
Fakt? Je pravda, že na křižovatce na červenou obvykle stojím na brzdě se zařazeným D.
 
pokud máš zařazené D a stojíš na brzdě, svítí přední LED denní světla. Když zatáhneš ručku nebo zařadíš P, ledky zhasnou......
 
jen rikam, co mi rekli v autosalonu..a ani bych se nedivil, protoze me nekdy nesepnou svetka kdyz huste prsi a je dost sero a pokud na svetlech jeste zhasne vse..
 
jen rikam, co mi rekli v autosalonu..a ani bych se nedivil, protoze me nekdy nesepnou svetka kdyz huste prsi a je dost sero a pokud na svetlech jeste zhasne vse..
Citlivost senzoru svetla sa da nastavit . (aspon tak je u mazda aut vyrobenych v 2011-2012)
Odporucam pozriet si aj prislusnu cast navodu k autu , ale samozrejme vyhradne iba , ako posledna moznost .... :)
 
@lakilaki o nastavovani citlivosti tu uz byla rec.

Kazdopadne na chovani DRL nevidim nic podivneho. Pokud zvlast vim, jak se to chova, tak se tomu prizpusobim.

Jinak si nevybavuju zadne auto, co by pri DRL svitilo vzadu z vyroby.
 
Přesně tak.kdyz vidím jak ráno je mlha jak prase a jezdí auta na drl a vzadu nejsou vidět tak si říkám že bych jim vzal papíry.je to pro jejich bezpečnost a nás všech
 
@lakilaki o nastavovani citlivosti tu uz byla rec.

Kazdopadne na chovani DRL nevidim nic podivneho. Pokud zvlast vim, jak se to chova, tak se tomu prizpusobim.

Jinak si nevybavuju zadne auto, co by pri DRL svitilo vzadu z vyroby.

však to taky výslovně zakazovala vyhláška (samozřejmě zcela idiotsky). Nevím jestli už neproběhla nějaká novela...
 
jen rikam, co mi rekli v autosalonu..a ani bych se nedivil, protoze me nekdy nesepnou svetka kdyz huste prsi a je dost sero a pokud na svetlech jeste zhasne vse..
To je přesně ten důvod, proč je denní svícení u aut hloupost, na rozdíl od motorek (jsou hůř vidět a zranitelnější).
Řidiči si zvykli, že jaksi svítí furt a zbytek nechávají na "asistentech". Jenomže tak, jako že mám ABS a ESC mě nezbavuje odpovědnosti udržet auťák na silnici, tak totéž platí u osvětlení. Všichni víme, jak srandovně funguje dešťovej senzor. Svěřili byste tomu křemíkovýmu zázraku svůj život?
 
zrovna dešťák finguje celkem fajn... na začátku debaty jsem tu obhajoval čidlo světel, ted v podzimním počasí musím uznat, že to taková dokonalost sama není, ale nic tragického, už asi dvakrát jsem jej musel přebít ručním přepnutím. Jak píše o post výše Ajfel, je třeba nespoléhat na čidla a kontrolovat jejich činnost, popřípadě zasáhnout ručně.
 
Jinak si nevybavuju zadne auto, co by pri DRL svitilo vzadu z vyroby.
Seat Ateca,myslim ze vestsina novych Renaultu ale mozna i jine znacky...Ja osobne kdyz je pod mrakem tak si zapnu ty obrysove svetla a svitim vpredu (sice slabeji ale porad je to dost viditelne) a i vzadu.
 
Seat Ateca,myslim ze vestsina novych Renaultu ale mozna i jine znacky...Ja osobne kdyz je pod mrakem tak si zapnu ty obrysove svetla a svitim vpredu (sice slabeji ale porad je to dost viditelne) a i vzadu.
To co svieti na Renaulte vzadu je nieco , ako zadne cervene DRL, maju zvyraznovat identitu fr. znacky , nie su to zadne cervene obrysove svetla .
 
Back
Top