• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automatická světla

Máme jako druhé auto Citroen DS4 a při denním svícení svítí i zadní světla.
 
Holt Francouzi.
A možná taky jediný co můžou nebo mohli mít žluté mlhovky.
 
Žluté mlhovky jsou povoleny všude :cool:
Předpis č. 48 EHK/OSN - 5.15. - přední mlhový světlomet: bílá nebo žlutá selektivní

Tam byl problém se žlutými potkávačkami. Co si pamatuju, tak byla sranda se schvalování na veterány atd. ale to už je jiná historie ;)
 
Tak dnes rano poprve pri jizde proti plnemu slunci prestala automaticka svetla fungovat...zrejme byla cidla oslepena tak jako ja...
Je to normalni?
 
Tak když čidlo vyhodnotí ze je světla dost tak je zcela normální ze vypne hlavní světla. Ještě si tam můžeš nastavit citlivost čidla.
 
To je mi jasne...ale me se zlute rozsvitily tyto kontrolky:
- varovna kontrolka adaptivnich LED svetlometu
- varovna kontrolka brzoveho assistenta
- a jeste assistent jizdy v jidznim pruhu

Pokud si dobre pamatuji tak hodilo hlasku ze je system disabled kvuli nepriznivym podminkam...ale ocividne zadne takove nebyly...ani zamlzene sklo nic..
 
Je to normalni, pokud slunce sviti primo na kameru/radar, asistenti se vypnou a tobe se zobrazi ta hlaska...
 
Mne se to stalo vsehovsudy 2x a vzdy to bylo rano kdy je slunce nizko a jel jsem primo proti slunci (sam jsem byl oslnenej ze jsem videl na par metru...)
 
Mě se to stávalo až letos ráno i večer i v poledne a loni vůbec !!! Navíc slunce tu kameru oslepit nemá, nemají to uvedeno v manuálu, jen nečistota nebo zamlžení (ale asi to brzo dopíšou) .... tak jsem to byl reklamovat a stalo se jim to jak přejížděl od parkoviště technik na dílnu .... no a je na to nějaký štelovací SW, který sníží citlivost, respektive posune vyhodnocení NEVIDĚNÍ.
 
To je mi jasne...ale me se zlute rozsvitily tyto kontrolky:
- varovna kontrolka adaptivnich LED svetlometu
- varovna kontrolka brzoveho assistenta
- a jeste assistent jizdy v jidznim pruhu

Existuje TSB pre tento problém. Sú tam aj modely a VIN ktorých sa to týka. Riešili to znížením citlivosti riadiacej logiky FSC modulu (v neskoršej produkcii) . U postihnutých modelov sa vymieňa FSC modul za nový už modifikovaný.
Zobrazit přílohu Interior Forward sensing camera concerns.pdf

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
 
Tak dnes jsem se dostal servisu a vysledek - je vymena ridici jednotky svetel a cidla.
Vse objednano ale momentalne nedostupne...
 
Tak dnes jsem se dostal servisu a vysledek - je vymena ridici jednotky svetel a cidla.
Vse objednano ale momentalne nedostupne...
Jako tobě nahlásí KAMERA že nevidí kvůli slunci, toto jsem se dočetl výše a taky že ti zahlásilo žlutě chyba automatických světel (což je následek té kamery, tedy pokud myslíš automatická světla přepínání aut. potkávací a dálkové a ne jen rožni když je tma :) ), kromě toho to hlásí i chybu hlídání opuštění pruhu a protikolizí systém (záleží jakou máš výbavu) a oni ti budou měnit jednotku světel a čidlo ??? Kamera je společná pro více systému a u GL se stává (nevím proč, když je to novější než GJ, ale v dnešní době už prostě novější věci jsou i horší než starší funkční a odzkoušené a už mě tito všichni výrobci sero...) že jí slunce oslepí a ona nahlásí chybu že nevidí. To pak pokud máš VIN nějaký tak byla servisní informace že se musím měnit kamera a když ne, tak ti ji mají v servise poštelovat. Mi to dělalo taky ale na silném slunci a poštelovali, pak už silné nevadilo, ale zase vadilo to ranní, takové oranžové až červené a taky oražové lampy v tunelech, tak pak ještě poštelovali a zatím OK. To pak tedy napiš jak jsi dopadnul s novou jednotkou světel a čidlem, když ti opět zahlásí kamera proti slunci chybu :)
 
Jen tak pro info, jak často se vám to stává? Mně se to za rok (33k km) vyplo 3x s tím, že vždy to bylo raním sluníčkem přímo proti - nevím jestli se to má teda řešit nebo ne?
 
Jako tobě nahlásí KAMERA že nevidí kvůli slunci, toto jsem se dočetl výše a taky že ti zahlásilo žlutě chyba automatických světel (což je následek té kamery, tedy pokud myslíš automatická světla přepínání aut. potkávací a dálkové a ne jen rožni když je tma :) ), kromě toho to hlásí i chybu hlídání opuštění pruhu a protikolizí systém (záleží jakou máš výbavu) a oni ti budou měnit jednotku světel a čidlo ?? Kamera je společná pro více systému a u GL se stává (nevím proč, když je to novější než GJ, ale v dnešní době už prostě novější věci jsou i horší než starší funkční a odzkoušené a už mě tito všichni výrobci sero...) že jí slunce oslepí a ona nahlásí chybu že nevidí. To pak pokud máš VIN nějaký tak byla servisní informace že se musím měnit kamera a když ne, tak ti ji mají v servise poštelovat. Mi to dělalo taky ale na silném slunci a poštelovali, pak už silné nevadilo, ale zase vadilo to ranní, takové oranžové až červené a taky oražové lampy v tunelech, tak pak ještě poštelovali a zatím OK. To pak tedy napiš jak jsi dopadnul s novou jednotkou světel a čidlem, když ti opět zahlásí kamera proti slunci chybu :)
Mam vybavu Revolution.
Dle rekapitulace zakazky byl menen ridici modul GMM151027C. Dostal jsem tomu takovy dokument...zitra ho naskenuju a pridam ho sem...je to vysvetleni ridici technologie FSC, situaci kdy nemuze detekovat objekty a vylepseni. Je to vlastne preklad do cestiny vysse uvedeho dokumentu v prispevku @ferro_sk (#55)
 
Jen tak pro info, jak často se vám to stává? Mně se to za rok (33k km) vyplo 3x s tím, že vždy to bylo raním sluníčkem přímo proti - nevím jestli se to má teda řešit nebo ne?
Me se to stavalo kazde rano pokud svitilo slunicko primo proti....a klidne nekolikrat za jizdu...ted uz snad bude klid....
 
Back
Top