• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automatický zámek při rozjezdu + sklopení zrcátek při zamčení

Samozřejmě umím, stejně jako i-Stop.

tak to objednam. Ona to neni uplne sranda jezdit nezamknutej... znamej zastavil na Argentinsky na tom bus-statzu a vlez mu tam nejakej chlap :) protoze byl lehce nakalenej, tak nemohl volat policajty...

i-Stop je automaticke chcipani? To se nam ... koukam narozdil od ostatnich.. libi :) Ze to je na silny seslapnuti je super.
 
Obě věci se dělají přes program který zvládá mistr @shr3k.
Podle tvé reakce na i-stop jsem pochopil že si spokojen?
To snad ne! Pokud ano, tak z jakého důvodu. Budeš první koho znám.
Pokud nejsi ve straně Zelených. ;)
 
Implementace start/stop systemu je v M6 GJ imho radove prijemnejsi, nez treba u BMW1 (e87). Muzes si vybrat, jestli to nechas chcipnout, nebo ne. Musis to celkem vyslapnout, aby to zafungovalo.

Pouzivam to predevsim v podzemnich garazich pri vyjezdu, nebo treba u narvanejch zastavek, pripadne KDYZ U NEPREHLEDNY HLAVNI POSLOUCHAM JESTLI NECO NEJEDE.

ad. SZ.. no dovol, takova drzost! :D
 
Obě věci se dělají přes program který zvládá mistr @shr3k.
Podle tvé reakce na i-stop jsem pochopil že si spokojen?
To snad ne! Pokud ano, tak z jakého důvodu. Budeš první koho znám.
Pokud nejsi ve straně Zelených. ;)
Kdyby byl @Hyks ve straně Zelených, asi by jezdil spíše pidielektromobilem nebo na kole. A ne sazometem s objemem motoru přes 2 litry. :D
 
Kdyby byl @Hyks ve straně Zelených, asi by jezdil spíše pidielektromobilem nebo na kole. A ne sazometem s objemem motoru přes 2 litry. :D

hehe.. ja jsem nahodou jezdil kdysi HODNE na (samo)kole... co mam speky, tak vyzaduji minimalne 80 koni na zadni pneu, vyhrivany gripy, stavitelny plexi a musi to slusne svitit... jo a taky by tomu mohly couhat valce do stran a misto retezu kardan :p
 
A ako je to s automatickym zamykanim v pripade nehody? Dokazu sa dvere hned odomknut, ked zhasne motor? Ide mi o pristup do vozidla v takom pripade, aby nezostalo uzamknute..
 
Myslim že se to tu už řešilo.
Každopádně u minulého auta jsem to měl tak, , že se zamklo až při rychlosti nad 15km/h a odemklo pod 15km/h, ale jen moje a ostatní až po otevření mojich dveřích nebo při odemčení centrálního zamykání na palubce. Což mě vadilo. Každý bral za kliku dřív než sem mu odemkl.
 
Peterinv: budou muset rozbit okynko. IMHO porad prevazuji prinosy nad naklady (lehke zhorseni bezpecnosti pri nehode).

Mne nejvic vyhovuje rezim, kdyz se auto zamkne nad tech 15-20 km/h a odemkne pri vypnuti zapalovani. Stejne skoro nikdo nevylejza dokud mas nahozenej motor.
 
Když vyjíždíš z garáže ze dvorku když máš spolucestující. Vždycky otevřeš dveře dřív než chcípne moror.
 
Ano, proto to zamyka az NAD cca 20km/h... nebo mozna 30. u jednicky to jde nastavit primo na volantu bez diagnostiky.

ODEMYKA az po chcipnuti motoru.

Rezim, co mi naprosto vyhovuje. Nestava se mi v zasade nikdy, ze by to zamklo pri vyjezdu z grg.
 
Ano, proto to zamyka az NAD cca 20km/h... nebo mozna 30. u jednicky to jde nastavit primo na volantu bez diagnostiky.

ODEMYKA az po chcipnuti motoru.

Rezim, co mi naprosto vyhovuje. Nestava se mi v zasade nikdy, ze by to zamklo pri vyjezdu z grg.

prosím tě jestli s tím máš osobní zkušenost, jak je to s odemknutím kufru? Musíš taky vypnout motor aby ses do něj dostal nebo to funguje jako obvykle že se odemkne po zatažení ruční brzdy? Myslím tím, když někdo příjde z venku a chce si jen vzít z kufru věci když třeba jedem na trenink a tašky jsou vevnitř nebo je potřeba tam dát - funkce je to zajímavá ale nerad bych vypínal motor po každém nastupování nebo vystupování spoluhráčů :)
 
nemusíš vypnout motor, ale musíš ručně páčkou ve dveřích odemknout a teď myslím že i ručku zatáhnout, už si nejsem jistý, ale děcka si chodí pro věci do kufru na trénink a nevypínám motor.
 
jj tak to by bylo fajn, když to pujde na ručku jako doteď, jinak bych byl horší jak i-stop :)
 
prosím tě jestli s tím máš osobní zkušenost, jak je to s odemknutím kufru? Musíš taky vypnout motor aby ses do něj dostal nebo to funguje jako obvykle že se odemkne po zatažení ruční brzdy? Myslím tím, když někdo příjde z venku a chce si jen vzít z kufru věci když třeba jedem na trenink a tašky jsou vevnitř nebo je potřeba tam dát - funkce je to zajímavá ale nerad bych vypínal motor po každém nastupování nebo vystupování spoluhráčů :)

zene s v M6 GJ odemyka kufr, kdyz da automat uplne dopredu, tj. na "parking". Motor nemusi byt vypnutej...

Tj. na cerveny vysvetlit babe, ze nesmi davat "P" nebo nekdo muze vykrast kufr vzadu na cerveny na semaforech.
 
Ahoj, snad pokládám dotaz do správného vlákna ...
Víte o někom na Moravě, kdo by mi zprovoznil automatické sklopení zrcátek při zamčení na Mazdě 6/2019, prosím?
V předchozích příspěvcích jsem viděl, že @shr3k to samozřejmě umí :), ale Praha je pro mě z ruky.
Díky moc!
 
Mam taky Mazdu6/2019, a automaticke sklapeni zrcatek se nastavuje na loketni operce ridice, horni pravej spinac. Jestli se nepletu ma 3 polohy: vyklopeno (provozni poloha), automaticke sklapeni (pri zamceni/odemceni), a priklopeno (ke karoserii)...
 
pokud by se stalo že to nereaguje, není to tím že by to neuměla, ale tím, že je zatuhlý nebo rozbitý mechanismus sklápění. Mam taky ročník 2020 a ipřesto si to žije svým životem a za celou dobu co to Mazda dělá se jim nepovedlo to vyřešit aby to fungovalo bezchybně. TAkže se to pořád zadírá a třeba v létě to jde bez problémů čímje víc zima tím to funguje hůř a stane se že se třeba vůbec nesklopí. Pokud tedy máš zmíněné tlačítko na dveřích rifiče a nic to neděla je potřeba rozebrat zrcátka a mechanosmus vyměnit. Fungovat to zase bude nějakou chvilku a pak znovu.
 
Díky @SimSon @Reddwarf
Ve výbavě co mám, na spínači chybí poloha auto ... viz foto z návodu a foto reál ....
Proto jsem se ptal jestli automatické sklápění zrcátek při zamkutí jde nějak dodělat ... jinak ovládání sklapování zrcátek funguje na manuální ovládání normálně.

.DSC_0541.JPG1664639804898.png
 
Poslední úprava:
Ahoj jo tak už ro chápu, máš variantu bez modulu pro automatické sklápění. Dodlat se to dá, koupíš modul, vložíš a zapojíš do dveří a pak to jde. Problém je že zůstává stejný mechanismus sklápění a ten je natolik choulostivý, že at deláš co děláš po čase začnou zrcátka blbnout a sklápět se stejně pořádně nebudou, takže si myslím, že kdokoli na foru kdo s tím má tady zkušenost ti to ve finále rozmluví. Je to jen na problémy. Osobně to na autě mám a abych pravdu řekl to fungování je natolik náhodné, že to ani nezapínám.
 
Back
Top