• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika AUX vstup rádio před FL = do r.v. 2005

pkadecka

výkonný člen KLANu
247
Je nějaký návod, jak jednoduše udělat AUX vstup na rádiu, ale před faceliftem? Mám rádio s vestavěným CD měničem na 6CD (bez kazety).

Studoval jsem hromady návodů na netu, vesměs všechno je na jednoduché dodělání AUX vstupu na rádiu po FL, ale pro před FL jsem nic nenašel. (Pokud nepočítám drahé řešení typu syflex auxmod nebo rovnou xcarlink, yatour apod.)
 
No a zkoušels to? Prostudoval jsem toho opravdu dost a ten L716 se tam propojuje jenom kvůli xcarlinku apod. Je to výstup na nějaký bus, nakonec je to vidět i na tom linku, cos posílal. S AUX vstupem to vlastně nemá nic společného.

Ten kabel od Číňana je právě určený pro M6 po faceliftu, tj. 2006 a novější. Třeba tady to i přímo píšou:
Compatible for :
Mazda 3 2006 to up ONLY.
Mazda 6 2006 to up ONLY.
Mazda 5 2006 to up ONLY.
Mazda 2 2006 to up ONLY.
Mazda MX5 2006 to up ONLY.
Mazda RX8 2006 to up ONLY.

Prostě tudy cesta nevede, s před FL mazdou 6 je trochu potíž.
 
Nejelegantnější, ale bohužel taky ne zrovna levný a aktuálně už dost špatně sehnatelný řešení je G10 Aux+USB emulátor do MC/MD slotu ten je kompatibliní se všema GGčkovejma audio systémama.
 
A co ten xcarlink nebo yatour? To se připojuje místo CD měniče, ale když mám rádio s vestavěným měničem na 6 CD?
 
Nejlevnější ti možná vyjde koupit radio z Mazdy po Faceliftu (mělo by jít vyměnit) a pak ten kabel...
 
No a zkoušels to?
Vidíš snad, že bych měl v seznamu svých aut starou 6? Ta propojka na L716 (můžeš si to ostatně přečíst sám "If your Mazda6 stereo is manufactured in 2003 - 2005 - chances are HU does not recognize GROM-I-MAZ. This is because newer HUs do not have the zero ohm register on the PCB location L716. To solve this problem, you must take the HU out, open HU (it voids warranty) and solder a Jumper or a 0-ohm chip register on location L716.") se musí propojit.
To IMO spolu se zasunutým konektorem s propojenými piny (stačí se podívat, jak je tam na tom čínském konektoru smyčka) způsobí, že se aktivuje vstup EX. Jinak ten systém je modulární, to že ty zrovna máš vrchní modul s 6 CD měničem vůbec nic neznamená (existovaly i moduly s 1 CD, 1 CD MP3), zespodu jde narazit kazeťák a začne fungovat MC, nebo minidisk a začne fungovat MD. Z nějakého důvodu se externí changer nepoužíval, ale to neznamená, že by nemohl fungovat.
A co ten xcarlink nebo yatour? To se připojuje místo CD měniče, ale když mám rádio s vestavěným měničem na 6 CD?
Xcarlink nebo Yatour, všechno jsou to emulátory CD changeru i s příslušnými omezeními.
 
Poslední úprava:
Nejlevnější ti možná vyjde koupit radio z Mazdy po Faceliftu (mělo by jít vyměnit) a pak ten kabel...
IMO není vůbec třeba, kromě toho u faceliftu jen nejen jiný celý panel, ale i horní displej je přímo připojený na CAN.
 
No pokud máš doma nějakej kablík, tak za zkoušku nic nedáš. Já jsem si Aux taky udělal sám z toho co bylo doma. Vypadá to nějak takhle a na to jsem napájel normální stero jack za 39kč.
014.jpg
 
No pokud máš doma nějakej kablík, tak za zkoušku nic nedáš. Já jsem si Aux taky udělal sám z toho co bylo doma. Vypadá to nějak takhle a na to jsem napájel normální stero jack za 39kč.
Ano, tak to samozřejmě taky jde, jsem jen pro poněkud profesionálnější řešení s konektorem, obzvlášť, když za celou věc chce Číňan ekvivalent 2 litrů benzínu. :)
 
Kablík bych našel, výhoda je v tom, že je po ruce hned a ne až za dva měsíce, než by to z tý Číny přišlo. Ale pro před FL rádia to ani nemá smysl zkoušet.

(Dneska jsem se v autě hrabal (opravoval jsem podsvětlení panelu klimatizace), ale už jsem se s tím mazal tak dlouho, že jsem neměl náladu ještě zdržovat nějakým kablíkem, o kterým ani nejsem přesvědčenej, že bude fungovat.)
 
Tak jsem to vyřešil tímhle a hraje to překvapivě dobře. Dokonce to po RDS posílá do rádia ID3 tagy. Za 189 korun nic lepšího neznám.
 
Poslední úprava moderátorem:
Já takle využil prostor popelníku :)
Aux + USB slot na Flashku vedle sebe (jo ten divnej patvar tam je flashka - červeně svítící krystal {pro znalce Diablo III})

20151024_183138.jpg
 
Tam si dávám telefon ;) Ten MP3 modulátor se akorát nacpe do toho prostoru, jak je zásuvka zapalovače.
23159169446_a98ae2f366_o.jpg
 
Poslední úprava:
To je ono! Díky. Akorát nějakou realizaci asi odložím na neurčito, protože ten FM modulátor to vyřešil docela přijatelně.
 
Back
Top