• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika AUX vstup rádio před FL = do r.v. 2005

Vyřešeno tímto adaptérem (viz obrázek a link dole - dávají k tomu i čtečku karet, vyšlo to na 574Kč a přišlo to za 2 týdny). Montáž jednoduchá, pokud máte šikovné ruce: je potřeba vyndat rádio, sundat čelní panel, pak připájet kapku cínu na L716. Kvůli tomu je potřeba sundat krycí plech z rádia a takový odlitek vzadu - prostě vyšroubovat tolik šroubků, až se dostanete na desku plošných spojů.

Pokud máte rádio bez kazety, tak je tam záslepka, která se výborně hodí na umístění konektorů (USB a 3,5mm audio jack), takže vrtačku, pilník, pak připojit na adaptér, smotat kabely, všechno to schovat do prostoru, kde by jinak byla kazetová mechanika a nakonec vyvést kabel na zadní stranu rádia, kde je konektor pro připojení CD měniče. Pak už ten kabel musíte jen vhodně uložit, aby nepřekážel při montáži rádia a aby se nikam neskřípnul.

Funguje to i s rádiem, které má vestavěný CD changer, prostě to tlačítko "CD" zmáčknete víckrát: jednou = vestavěný, podruhé = externí CD měnič.

Hraje to pěkně, ale má to svoje omezení, externí CD měnič umí jen 6 CD, tahle krabička ho musí emulovat, takže 1 složka = 1 CD, tzn. 7. složka už se nepřehraje. Složky můžou být pojmenované jakkoliv, není nutné CD01, CD02... i když to píšou v návodu. (A složky se neřadí abecedně, ale tak, jak jste je tam nahráli.)

Samozřejmě funguje i ovladač na volantu, což je hlavní výhoda (přeskakování na další skladbu), plus kvalita zvuku, která je lepší než z FM modulátoru (ten mám pocit, že hraje jen mono a taky to občas chrastí - a taky se mi stalo, že mě zarušilo cizí auto, takže mi najednou hrála v autě cizí muzika).

Když je ve složce třeba jen 10 písniček, při ručním přeskočení na další to pak hraje znova tu první, ale napíše to na displeji "11". Kupodivu to neskočí na další složku / CD.

Mám to první den, vlastně jsem to jen vyzkoušel po montáži, další poznatky případně doplním.
http://www.ebay.com/itm/Car-SD-USB-...ash=item567fcb48f1:g:8YEAAOSw3KFWc6X-&vxp=mtr
27418183063_49cdff2931_o.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
@pkadecka tak to vidím tak, že to koupím a asi za tebou zajedu.. protože tohle by jsem asi nezvládl a chci to v tom autě mít.. protože si myslím, že přes ten FM modulátor se hlavně nevyužije pořádně ani BOSE soustava..

Odesláno z mého zlatého království Samsung Galaxy S6 pomocí Tapatalk.
 
Tak audiofilové neuznávají ani MP3, pouze CD a pouze originální... a ještě ne každé ;)
 
Tak to zase tolik nehrotim, ale je to přes ten transmitter slyšet, že to šumí a nehraje to ani tolik nahlas jako třeba z CD :/ je to fakt jen takový nejjednodušší a nejrychlejší ale ne tak kvalitní no.. takové prozatímní :D

Odesláno z mého zlatého království Samsung Galaxy S6 pomocí Tapatalk.
 
Tak mě na tom fm modulátoru štvalo hlavně že to občas vypadlo a že to někdy chrčelo - asi to má nějakou vadu. Když jsem tam připojil aux vstup, tak to kupodivu nechrčelo nikdy, jen při tom přehrávání z USB, ale taky jenom někdy. Ale dobré na něm bylo to dálkové ovládání a že jsem si tam mohl nahrát složek, kolik jsem chtěl. Přeskakovaly se pomocí toho dálkáče.
 
No to je jedno.. koupím to co máš ty a přijedu na kávu :DDD až bude čas :D

Odesláno z mého zlatého království Samsung Galaxy S6 pomocí Tapatalk.
 
Ještě jsem to neobjednal.. až přijde nejdříve výplata.. :)

Odesláno z mého zlatého království Samsung Galaxy S6 pomocí Tapatalk.
 
Tobe jeste neco z vyplaty zbyva? To jsi stastnej jedinec :) Ja jsem v ty skupine, co preziva jen zazrakem :)
 
Další poznatky: někdy to trochu zmateně přepíná písničky, někdy to nechce přepnout zpět. Po zapnutí musím chvíli počkat, jinak to nepřepíná vůbec (na displeji to sice píše další číslo, ale nestane se nic).

Po zapnutí rádia to asi na vteřinu přehraje úplně první písničku, ale pak to skočí na tu naposledy přehrávanou.

Ale na to se dá zvyknout.
 
Vyřešené to mám úplně jednoduše, návod je v 15-tém postu tohoto tématu, z aliexpressu sem si objednal BT modul a naházel na desku.
 

Přílohy

  • 20160611_121241.jpg
    20160611_121241.jpg
    718 KB · Zobrazení: 53
  • 20160611_193834.jpg
    20160611_193834.jpg
    629,3 KB · Zobrazení: 51
Myslíte, že by šlo propojit to co má pkadecka a DavidCh najednou? Že by byl AUX/USB/BT? Jestli by vše šlo ovládat přes to Tape/CD? Že by se přepínalo mezi těmito třemi po více kliknutí na tlačítko?

Odesláno z mého zlatého království Samsung Galaxy S6 pomocí Tapatalk.
 
A tak jasně že by to šlo. Dokonce, kdybych měl nějaký rádio na výzkum s TAPE jednotkou, tak bych zjistil, jaký data to posílá po společné sběrnici a mohl naprogramovat nějakej uC aby šlo vše přepínat tlačítkem na volantu, písničky v tel by taky šly přepínat na volantu. Dokonce by přes te BT šel udělat i handsfree set pro telefonování.
 
Uz se v tom zase zacinam ztracet, co sehnat a kam co pouzit. Ja si snad necham od nekoho udelat BT reciever a budu si to ovladat na telefonu. Vic nepotrebuju :)
 
Jestli myslíš tak, jak to mám já, tak to neni problém - to je celkem jednoduché. Mě teď jeden člen nabídl rádio na výzkum, že by to šlo i vylepšit a ovládat volantem, tak uvidíme, co z toho bude.
 
Takže po třech týdnech používání můžu říct, že je to skvělé. To, že nejdou přepínat písničky hned, ale až za chvíli, bude asi proto, že si to musí prohledat flešku a to pár sekund trvá.

Určité omezení je těch max. 6 složek na flešce, takže si to musíte vhodně připravit (přejmenovat soubory a nasypat do jedné složky), případně mít více flešek a střídat je (což je úplně nejlepší, flešky stojí pár korun; na minulém autě jsem měl zas SD karty.)

Po vypnutí a zapnutí si to pamatuje, kde to přestalo hrát.

AUX vstup se používá tak, že se fleška vytáhne, připojuju tam malou televizi, kde pouštím dětem pohádky, aby se nenudily na delší cestě. Projevuje se tam ale slabé rušení, závislé na otáčkách motoru (= impulsy od zapalování svíček). Nic hrozného, ale když se na to soustředíte, je to slyšet. Audiofil by to musel vyladit, mně je to jedno.
 
Tak prima, ani to nebolelo, vidíš, že shr3k nepsal 14.11.2015 tak úplné nesmysly. ;)
 
Ale tys psal o kablíku za dva dolary, který na předFL rádio nejde použít. Když jsem hledal, jak přinutit rádio přehrávat MP3, nacházel jsem různá drahá řešení jako xcarlink za cenu kolem 2000, který simuluje externí CD měnič - ale nevěděl jsem, jestli to půjde použít i s rádiem, které má CD měnič v sobě (jako to moje). Nakonec jsem někde našel poznámku, že to použít jde a současně jsem našel na ebay podobnou krabičku jako xcarlink, ale za přijatelných 600 (takže kdyby to náhodou nefungovalo, nebyla by to taková škoda).

Stačil by mi i obyčejný aux vstup a MP3 přehrávač bych použil jakýkoliv třeba kapesní, ale u předFL rádia nejde AUX jednoduše zprovoznit jako u poFL pomocí jedné propojky a jednoho kabelu.
 
Sháněls AUX vstup, dostal jsi odpověď. Jak myslíš, že je řešená ta krabička, co jsi sehnal za přijatelných 600? Úplně stejně, jako ten samotný kabel - aktivuje propojením pinu na konektoru externí vstup pro měnič a následně ten měnič tedy navíc emuluje. Ty nejchytřejší krabičky pak umí různé fígle s CD TEXTem, playlisty atp. Připojení externího CD měniče je analogové, jeho ovládání pak digitální (to je ten bus - sběrnice, jak píšeš někde nahoře).
Facelift pak používá switch box pověšený na tom samém vstupu pro externí CD changer, který pak ovládá to, co se bude zobrazovat na displeji a jestli bude zdrojem signálu externí CD changer (nebo jako v tomto případě jeho emulátor) anebo 3,5mm vstup.
 
Poslední úprava:
Back
Top