• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aux výstup z rádia model 2006

tox

člen KLANu
79
Objednal jsem si na aliexpressu tento drát (http://www.aliexpress.com/item/FREE...A-3-MAZDA-6-M3-M6-PENTIUM-B70/1631061264.html) s tím, že jej píchnu zezadu do rádia, čímž se aktivuje tlačítko Media, připojím na nějakej přehrávač a budu mít pořádnou muziku bez CD.

Rozdělal jsem tedy středový panel, vytáhl radio a zjistil, že tam mám už píchlej Audio-Link i s bluetooth přehrávačem, což bylo překvapení po předchozím majiteli, o kterým jsem nevěděl. Nicméně Audio-Link nefunguje přes bluetooth moc spolehlivě. Když sednu do auta, zapojím klíč do ON, zapnu radio, dvakrát zmáčknu tlačítko CD, objeví se EX atd., na mobilu se spojím přes BT s Audio-Linkem a vysílám signál z přehrávače do Audio-Linku, je hudba slyšet pouze vzdáleně s velkým šuměním. To se mi nezdá, že by to takhle mělo fungovat.

Takže jsem zkoušel různé kombinace s připojováním atd. a přišel jsem na to, že když všechno zapnu, hraje to vzdáleně a vypojím káblík, co spojuje Audio-Link s BT adaptérem v konektoru označeném Line in, a znova jej zapojím, začne to hrát tak, jak výrobce zamýšlel. Jenže pokaždé vypojovat a zapojovat káblík se mi nechce, když je to všechno schovaný v palubovce.

Otázky:
Nemáte někdo zkušenosti s tímhle přístrojem?

Ta krabička s nápisem Volume je ve všech mazdách nebo to patří k tomu Audio-Linku? (nějak jsem se nedopátral v tom stísněným prostoru, kam ty dráty od ní vedou)

Jako minule s těma kolama, i teď mám k problému ještě přídavek, kterej už se nejeví tak zásadní. Ten káblík co jsem si objednal, má úplně jinej konektor do rádia (čtyři řádky konektorových zdířek místo dvou), ale obsazení pinů sedí (1,3,5,7,13). Nevíte náhodou do čeho to pasuje? Kdyžtak přenechám, jestli je to na mladší mazdy... Kvalita zpracování káblíku mi přijde výborná...
 

Přílohy

  • Audio-Link - dole připojení k rádiu, nahoře vstup od BT modulu.jpg
    Audio-Link - dole připojení k rádiu, nahoře vstup od BT modulu.jpg
    267,9 KB · Zobrazení: 88
  • Konektor Audio-Linku - pouze dva řádky pinů.jpg
    Konektor Audio-Linku - pouze dva řádky pinů.jpg
    170,2 KB · Zobrazení: 85
  • Model radia.jpg
    Model radia.jpg
    130,2 KB · Zobrazení: 80
  • Záhadná krabička s Volume.jpg
    Záhadná krabička s Volume.jpg
    176,7 KB · Zobrazení: 81
Poslední úprava:
Já jsem dával u nás dostupnej xCarlink a bez sebemenšího problému. Mám teda na SD/USB/jack, pouštim signál po 3,5 jacku a je to v pohodě.
Vede z tý krabičky (relativně podobný) jenom jeden kabel přímo do radia, bez žádnýho omezovače/zesilovače "volume". Jestli ten problém se vzdáleným přehrávání nedělá právě inicializace toho "volume"... Sice panel budu rozebírat a něco tam upravovat, ale nevim kdy, abych hodil fotku konektoru...
 
Mno zrovna jsem chtěl nějaké takové tema rozjet... Chtěl bych do své m6 2006 někam zkusit výstup aux vadí mi ze tu není a ze rádio neumí mp3:/
 
Rozdělal jsem tedy středový panel, vytáhl radio a zjistil, že tam mám už píchlej Audio-Link i s bluetooth přehrávačem, což bylo překvapení po předchozím majiteli, o kterým jsem nevěděl. Nicméně Audio-Link nefunguje přes bluetooth moc spolehlivě. Když sednu do auta, zapojím klíč do ON, zapnu radio, dvakrát zmáčknu tlačítko CD, objeví se EX atd., na mobilu se spojím přes BT s Audio-Linkem a vysílám signál z přehrávače do Audio-Linku, je hudba slyšet pouze vzdáleně s velkým šuměním. To se mi nezdá, že by to takhle mělo fungovat.

Takže jsem zkoušel různé kombinace s připojováním atd. a přišel jsem na to, že když všechno zapnu, hraje to vzdáleně a vypojím káblík, co spojuje Audio-Link s BT adaptérem v konektoru označeném Line in, a znova jej zapojím, začne to hrát tak, jak výrobce zamýšlel. Jenže pokaždé vypojovat a zapojovat káblík se mi nechce, když je to všechno schovaný v palubovce.

Otázky:
Nemáte někdo zkušenosti s tímhle přístrojem?

Ta krabička s nápisem Volume je ve všech mazdách nebo to patří k tomu Audio-Linku? (nějak jsem se nedopátral v tom stísněným prostoru, kam ty dráty od ní vedou
Podobně jsem to měl v GH, aby fungoval vestavěný AUX vstup a zároveň originální iPod adaptér Mazda, musel být ještě připojen switch box Mazda, co to automaticky přepínal.

Ale tohle asi spíš souvisí s funkčností toho setu od Audio Linku... http://www.audiolink.de/features-bt/features-bt.html
 
Poslední úprava:
Tak jsem to už rozluštil, krabička s nápisem Volume je přepínač na ztlumení hudby, když někdo volá a jsem připojen k handsfree. Přes bluetooth to při nastartování motoru hraje normálně silně, předtím jsem to zkoušel jen v garáži... Teď už jen ověřuju kvalitu přenosu přes ten bluetooth modul.
 
Zajímavá varianta. Sice bych si dovolil polemizovat nad pojmem "snadnější cesta", ale vyjde to mnohonásobně levněji :)
Ad článek, mám xCarlink a funguje mi jak klasický 6-CD changer, tak při druhém zmáčknutí tlačítka CD jede xCarlink a tak dokola.
Asi bych možná měl trochu obavy, aby tam ty piny držely, ale pokud maji rozumnej rozměr, tak je to ideální návod za pár korun, jak řikáš, pro každého, kdo umí s pájkou ;)
 
Přesně jak praví @edemsx , celý ten konektor slouží k připojení originálního externího 6CD changeru, případně iPod adaptéru, který changer emuluje, včetně CD TEXT. Proto se začaly dělat různé *linky, které dělají to samé i pro USB/Bluetooth aj. Lowcost alternativu v podobě popsaného připojení to samozřejmě nevylučuje. Zespodu modulárního rádia je ještě jeden konektor pro připojení MD nebo CC modulu, ten jde využít také a podporuje víc skladeb (emulace CD changeru vzadu podporuje tuším jen 6 virtuálních CD po 99 skladbách). @Machbuster si ho tuším objednával z Německa, http://www.sylfex.com/products/AuxMod/ .
 
@edemsx: máš pravdu, snadnější cesta to je asi jak pro koho :D já doma vyhrabal pár drátů a konektorů a za hodinku bylo hotovo. Cena je asi největší výhoda :)

@shr3k: rozhodně bych zvážil investici do zařízení, do kterého by umělo následující:
- mělo SD slot nebo USB a chovalo se jako hodně-CD-changer s tím, že každá složka = 1 CD
- umělo přeložit ID3 tagy do CD-TEXT a tedy zobrazovalo názvy skladeb
- mělo zároveň AUX vstup a tedy by fungovalo tlačítko MEDIA pro přepnutí na AUX a druhý stisk tlačítka CD pro přepnutí na SD/USB vstup

Podle toho, co píšete, minimálně první bod určitě některé umí, jak je to s tím AUXem a překladem ID3 do CD-TEXT?

Kažopádně pro mě je to teď obrovský skok a byl jsem i překvapen objemem zvuku, který BOSE umí vyrobit. Z CD mi takovej mazec nikdy nevylezl :)
 
K těm bodům, já si netroufnu soudit. Začal jsem to používat s normálním 3,5 jackem, akorát mě po nějaký době omrzelo stále připojování/odpojování zapínaní/vypínaní mobilu a MP3 přehrávače, takže jsem tam nakonec napáchal počítač :D
Protože 8GB flasku mi to nekouslo a kartu jsem po ruce neměl, a komp bylo víc věcí v jednom současně, když jsem řešil kameru apod...
Takže nedokážu říct, jak to zobrazuje složka = CD, ID3 taky jsou pro mě passe, stejnak to vidim na displeji a vše je to schovaný pod tlačítkem CD a záleží, jakej "vstup" mám vybranej na "krabičce".

A za mě osobně bylo BOSE neskutečným zklamáním po tom, co jsem vylez z 15 let starý GE s origo papírovejma reprama a kvalitním rádiem... Ale naštěstí stačilo vytlumit dveře :) A to dokonce zatim jen venkovní plech :)
 
@edemsx: děkuju za zkušenosti. Myšlenka s kompem není špatná, třeba takové Raspberry Pi (bez monitoru) a rozchodit na něm Volumio a WiFi přístupový bod a ovládat případně ze smartphonu? Hmmm! :)
Já spíš jdu cestou co nejmenších zásahů do provedení, rád bych schoval všechny fičurky jen někam "pod kapotu". Tablety a displeje apod. se mi moc řešit nechce. Ale fakt je, že instalace tabletů do kapličky ve středovém panelu vypadají poměrně dobře. :)
 
@edemsx: máš pravdu, snadnější cesta to je asi jak pro koho :D já doma vyhrabal pár drátů a konektorů a za hodinku bylo hotovo. Cena je asi největší výhoda :)

@shr3k: rozhodně bych zvážil investici do zařízení, do kterého by umělo následující:
- mělo SD slot nebo USB a chovalo se jako hodně-CD-changer s tím, že každá složka = 1 CD
- umělo přeložit ID3 tagy do CD-TEXT a tedy zobrazovalo názvy skladeb
- mělo zároveň AUX vstup a tedy by fungovalo tlačítko MEDIA pro přepnutí na AUX a druhý stisk tlačítka CD pro přepnutí na SD/USB vstup

Podle toho, co píšete, minimálně první bod určitě některé umí, jak je to s tím AUXem a překladem ID3 do CD-TEXT?

Kažopádně pro mě je to teď obrovský skok a byl jsem i překvapen objemem zvuku, který BOSE umí vyrobit. Z CD mi takovej mazec nikdy nevylezl :)
Tagy umí zobrazovat IMO jen tenhle (emuluje MiniDisk modul) http://4n-gx.de/G10_en.html ...
 
To vypadá naprosto parádně. Akorát cena €229 je hodně tvrdej pád zpět na zem. :)
 
Poslední úprava:
Jo G10tku v autě namontovanou mám třeba já. Kupovali jsme to tenkrát hromadně. Zařizoval to Machbuster.
Pro mě to bylo ideální řešení jak mít USBčko s ID3tagama a plnym ovládánim na volantu a zároveň stále k dispozici originál CD changer.
PC310210.JPG PC310212.JPG
PC310213.JPG PC310214.JPG
PC310216.JPG
 
Back
Top