• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Bixenony svítí dolu, jak je nastavit aby svítily výš?

B

bouk777

host
Zdravim vás, měl bych na vás dotaz ohledně nastavení výšky bixenonů. Při nedávné návštěvě autorizovaného servisu Mazda, jsem jim řekl, že světla svítí dost dolů, že při jízdě ve tmě toho moc nevidím a ať to zkontrolují a zvednou je výš. Řekli mi, že to dle správného nastavení šlo zvednout jenom malinko, že to je nyní správně. Od té doby jsem s autem v úplné tmě nejel, až dneska a při potkávacích světlech toho pořád moc nevidím, svítí to moc dolů a jenom kousek před auto. Koukal jsem i pod kapotu, kde jsou nějaké ty "čudlíky pro nasavení" na světlech, které tu výšku nastavují, ale nikde jsem nic neviděl. Chtěl bych je trochu zvednout nahoru, protože se s tím jede ve tmě opravdu špatně a přijde mi to i nebezpečné, protože nevidím co je přede mnou. Hledal jsem to tady na foru, ale nikde jsem kde se toto řeší nenašel. Neměl byste někdo nějaký obrázek a popis kde a jak se to nastavuje? Buď bych to nastavil sám nebo bych s tím zajel na STK, kde mají ten přístroj pro to nastavení, ale než bych tam jel, tak bych rád věděl jak se to nastavuje, protože se mi už stalo, že jsem tam přijel s autem a chtěl nastavit světla, ale nevěděli kde se to na světlech nastavuje.

Děkuji za odpovědi
 
škoda, že nemáš vyplněný podpis a v něm typ a r.v./typ auta ... každopádně bixenony na šestce GJ svítí skvěle, čili pokud nevidíš - je to blbě seštelované
 
Mám Mazdu 6 sedan, r.v. 2013, myslím že 6. měsíc. A víš jak na to seštelování?
 
Mám Mazdu 6 sedan, r.v. 2013, myslím že 6. měsíc. A víš jak na to seštelování?
Já jsem to řešil v úterý-také mě potkávací špatně svítili.Mám teda "jen" halogeny,ale nastavení bude asi stejné.Pořád jsem špekuloval jak to poštelovat samo-doma apod. blbosti.Nakonec mě kámoš poradil,ať najdu servis,kde mají regloskop a nechám to odborně seřídit.Zavolal jsem do servisu kam s mazdou jezdím-práce cca 15 min.-poštelováno šrouby pod kapotou za světly dle regloskopu-cena 80 kč.Byl jsem tady...
http://www.motorservis.cz/autoservis-a-opravy-aut/
 
Právě v servisu jsem byl, přímo v servisu Mazda na servisní prohlídce a při tom jsem jim řekl, ať dají do pořádku ty světla a dle jejich vyjádření jsou v pořádku, že by jinak oslňovaly. To mi přijde jako blbost, protože to svítí hoodně dolu. Když to porovnám s mým bývalým autem - Škoda Octavia II také s xenony, tak ta svítila jako bejk. Čekal jsem, že Mazda bude svítit ještě víc, ale nyní je to dost tragédie.
 
Viem aky je to pocit, ked ti stale dookola vysvetluju, ako sa to ma , ako sa to nema nastavit, kde ti to spravne nastavia atd.
Poznam aj situaciu, ked mi "sikovny, mudry, vyskoleny " servisny mechanik nastavil na regloskope svetla po vymene ziarovky a svetla mi svietili v noci do nocnej oblohy.
Ak xenony, LED-ky nastavuju na regloskope, ktory je urceny pre halogen svetla, je zrejme, ze to bude naprd nastavene.
Hladaj servis, kde maju regloskop uz aj pre nove typy svetiel. V mojom mazda servise nemaju taky regloskop.
.
Alebo sa postav ku stene sprav si ciaru a podla svetla na stene si dvihni jemne svetla.
Ked na Teba v noci budu blikat oproti auta, spravil si to zle..... stiahni ich dole
Z vyroby mazda nastavuje xenon svetla nizsie ako by mohla , aby vyhovela s rezervou predpisanym hodnotam.
Dufam ze odkaz bude fungovat, ked nie, tak si najdi nastavovacie srubky na svetlach podla foto.
Da sa pouzit velky krizovy sruobovak.

http://nema.club/2014wsm/workshop manual/n6w09/html/id091800800400.html

2017-11-17.png
 
Právě v servisu jsem byl, přímo v servisu Mazda na servisní prohlídce a při tom jsem jim řekl, ať dají do pořádku ty světla a dle jejich vyjádření jsou v pořádku, že by jinak oslňovaly. To mi přijde jako blbost, protože to svítí hoodně dolu. Když to porovnám s mým bývalým autem - Škoda Octavia II také s xenony, tak ta svítila jako bejk. Čekal jsem, že Mazda bude svítit ještě víc, ale nyní je to dost tragédie.
Bez regloskopu na to nešahej. Pokud by si každý seřizoval xenony svépomocí, dopadlo by to na silnicích špatně.
Jak dlouho máš Mazdu? Srovnávat různé značky je ošidné, světelný zdroj může mít jiný výkon, jinak nastavené zrcadlo apod.
Mám stejný model v kombíku, svítí to celkem slušně, ale ne lépe než Mondeo s halogeny (tam mám ale čtyři zdroje). Jsou novináři, kteří při testech říkali, že LEDky svítí ještě hůř...
Zkusil bych jiný servis pro kontrolu. Na STK můžeš požádat, při prohlídce to ale není jejich povinnost.
 
.....Pokud by si každý seřizoval xenony svépomocí, dopadlo by to na silnicích špatně.....
Mne to večer na cestách pripadá tak, že si už každý nastavuje svetlá, ako ho to napadne.
Kontrola svetiel na regloskope po výmene vyhorenej žiarovky ?! Zbytočnosť.
Ani v servise sa s takou kontrolou majstri nes*rú .

A ešte jedna vec, ktorá je aktuálna ......
....ak sú správne nastavené svetlá napr. na 17"- 18" letných pneu , tak na 16" zimných baloňákoch, to už bude svietit do zeme.
Je to moja prakticka skusenost
 
A bylo by to ještě horší. V manuálu k autům tenhle úkon není a má to dobrý důvod. Šroubovák má každý, znalosti málokdo...:( A ne každý servis má regloskop.
Snížení výšky osy světel cca o 25 mm: nevím, jak přesně funguje autonivelace, ale asi bych k porovnání musel mít obě auta a změřit to. V praxi rozdíl buď nepozoruju, nebo to neřeším.
Btw. když jedu v noci po dálnici na motorce, musel bych jet furt padesátkou, na potkávačky nevidíte skoro nic...
 
Budu muset navštívit nějaký jiný servis a nebo zkusím zajet na STK, jestli by se na ty světla nepodívali, doufám, že budou ochotní a udělají to. Očekával jsem, že v Mazda servisu to udělají jak mají, ale asi jsem se spletl.
 
Moje zkušenost Mazda servis v tomhle případě v pohodě.Poprosil jsem servis na první garanční prohlídce,jestli by nekoukli na led světla a nepřizvedli je za předpokladu, že tam bude rozumná rezerva. Bez řečí tak učinili a výsledek o mnoho lepší ;)
 
Moje zkušenost Mazda servis v tomhle případě v pohodě.Poprosil jsem servis na první garanční prohlídce,jestli by nekoukli na led světla a nepřizvedli je za předpokladu, že tam bude rozumná rezerva. Bez řečí tak učinili a výsledek o mnoho lepší ;)
V tom pripade jsi nasel kvalitni autorizovany servis ,tam bych zustal ;)
 
V tom pripade jsi nasel kvalitni autorizovany servis ,tam bych zustal ;)
On je to můj nejbližší Mazda servis. Autolaros Ostrava..na doporučení zdejší královny hlavně přes autolaky Doris :) Měl jsem od ní pozdravovat přijmacího technika:)
 
Zdar, dnes jsem byl v Autoeffect Zlín, seřizovali mi tam bixenony na 3 BL, taky svítily moc dolů, stálo to kolem 100,- Výsledek jsem zatím neměl možnost zhodnotit, ale bylo vidět, že to dělají běžně.
 
Se zvedáním světlometů prosím velmi opatrně. Pokud si dobře pamatuji, potkávací by měly svítit 60m před auto. Čili 60m před autem by na asfaltu mělo být jasně zřetelné rozhraní světla a stínu. Při rychlejší jízdě to nutno vyvolává pocit, že se řítíte do tmy. Je běžné, že mimo dálnici je nutné při přepnutí na tlumená světla zpomalit.
Porovnávat to s jakoukoli Škodovkou, není dobré. Oslňují všechny, kromě těch dražších výbav co mají projektorová světla. Škodovka se správně seřízenými světli oslňuje méně, se zvednutými oslňuje nechutně, o špatně nasazených žárovkách nemluvě. Světlomety škodovek a mnoha dalších aut oslňují kvůli nevhodné konstrukci i při správném seřízení (vyjma těch projektorových). Stejně tak není dobré posouzení dle toho, zda někdo problikává, nebo ne. Dnes oslňuje tolik aut, že většina řidičů na nějaké upozorňování rezignovala, případně mírnější oslňování již považují za normální.
Pokud to v servise přizvedli na hranici, kterou jim dává technická dokumentace, tak bych to více nezvedal.
 
Mně svítily tak 20 metrů před auto. Po úpravě vidím skvěle a zatím nikdo neblikal.
 
Back
Top