• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Bliknutí xenonů při bliknutí dálkovýma

Bumerank

nový člen
10
Zdravím, lidi...dělá to někomu dalšímu a řešili jste někdo, že při bliknutí dálkovýma (vypnuté potkávací - xenony a přitáhnutí páčky k sobě = "světelná houkačka") bliknou i ty xenony? když jsem si toho teď všiml, tak jsem myslel, že mě trefí :D "výborná" záležitost na jejich životnost.. je nějaká možnost, jak toto vypnout?
Momentálně šetřím xenony tak, že jezdím na mlhovky a chci dávat DRL, ale bez vyřešení tohoto to až tak moc smysl nemá.
Dostal jsem radu odpojit kabel z pozice Q na konektoru u páčky ovládání světel ("flash-to-pass"), ale bohužel to způsobilo nefunkčnost i světelné houkačky při zhasnutých potkávačkách.
 
No ono to dělá všem s xenonama :cool:
Vím, že na před FL, to jde vypnout, ale na FL už to jednoduše nepůjde. Více určitě kdyžtak poradí @Deri , který je takový guru přes tyhle věcičky :)

Tak DRL (ať tu nerozjíždím OT, dávám odkaz na diskuzi: Denní svícení - DRL u Mazda6 GG/GY) nešetří jenom xenony, ale také všechny ostatní žárovky (zadek, interiér), takže zda má nebo nemá smysl není tak jednoznačné (závisí také, kdo kolik najede, kolikrát za den startuje a věc designu je další věc). Taky otázka, jak často v provozu blikáš dálkama, zda se vyplatí tomuto problému věnovat čas. Třeba na GH s bi-xenonama už žádnou jinou možnost nemáš :)

Držím palce, aby šel problém vyřešit, ale moc procent tomu bohužel nedávám.
 
Díky moc za info. :) Ten link už jsem trochu projížděl.
Žárovky mě až tak nepálí, co se v interiéru rozsvítí s hlavními světly bych povětšinou už očekával spíše LEDky (tedy přístrojovka, palubka)...v kastlíku mám vyměněno za LED a v popelníku je mi to docela jedno...až to odejde, vyměním za LED taky :)
Je ale fakt, že DRL trochu šetří i celou elektrickou soustavu, když ušetří přes 100W pro něco jiného.
Stále ale vidím největší přínos v prodloužení životnosti xenonů, protože od nedávna se mi sníží podíl delších tras oproti krátkým - tedy časté zapínání, vypínání.
Dálkovýma blikám na chodce na přechodu a na nesvítiče, takže relativně často :D
BTW: podle drátků v konektoru, bych měl mít variantu zapojení "with running light system" (schéma E-2c)
 
No LEDky jsou jenom někde, jinak někde zase tlejou žárovky :) Nesvítící ovládání tlačítek klimatizace Ale to jen bokem.
No je mi to jasné, taky takto blikám. Každopádně když sem tam pobliknu neberu jako nějakou extrémní zátěž pro xenony a něco díky čemu by se rapidně snížila životnost. Jestli takto blikáš 10x denně tak to už je jiná :)))

Dej pak vědět, jestli se ti nad tím podařilo vyzrát ;)
 
Díky za info ohledně těch žároviček v interéru - to jsem nečekal :)
Zatím se mi to vyřešit nepodařilo, nicméně bývalý spolužák, který dělá autodiagnostiku a přeprogramovává všemožné jednotky v autech říkal, že nic není nemožné, ale z nedostatku času jsem to zatím odložil...třeba na to ještě přijde (předpokládám, že ve chvíli, kdy mi nějaká výbojka doslouží :D )
 
ja som z tohoto dovodu prestal na nesvieticov blikat a na chodcov tiez neblikam ale zastavim a pockam kym im to dopne :D
 
Back
Top