• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Čalounění sedadla řidiče

mmilda

člen KLANu
42
Ahoj, také už jste se někdo setkali s deformací čalounění sedadla řidiče u nové CX-5? U mojí to po 5000km a půl roce vypadá asi takhle:mad: Na můj vkus celkem brzo dochází k destrukci... Auto používám běžným způsobem a nadváhu taky nemám. Projde to na reklamaci?

WP_20180203_11_05_09_Pro.jpg WP_20180203_11_05_17_Pro.jpg WP_20180203_11_05_27_Pro.jpg
 
Ahoj, měl jsme ten samý problém u CX-5 I. a teď mám ten samý problém i u nové CX-5 II. kde jsem to reklamoval, když jsem měl najeto 1tis. km. Nyní to budu řešit. Osobně si mylsím, že je to špatným uchycením čalounění. Asi to budu řešit případně přes znalce z oboru. Určitě to takto nenechám. :mad:
 
5000 km je dost málo, tohle mívají mazdy tak po 50 a víc. Degradace pěny v sedáku a ne zrovna pružně přichycený potah. Nech to opravit, to nemá na autě do 20000 km co pohledávat.
 
To jsem si oddechl, že nejsem sám, že chyby nebude ve mně ;) Jinak je to ale smutné, u nového auta :( Já s tím ještě u prodejce nebyl, ale samozřejmě se tam chystám a pak dám vědět, jak jsem v IVOSu pochodil.
Diamond1980-a ty jsi jako s reklamací neuspěl, že to chceš řešit přes nějakého znalce? Kde jsi s tím byl?
 
Já to budu řešit příští týden ve čtvrtek v IVOSU ve Fryštáku taktéž. Jsem objednaný na čtvrtek. Pokud to zamítnou, tak to budu řešit dál. Pokud by ses chtěl se mnou spojit, tak jsem na emailu.
 
Zdravím u mňa to isté. 18 mesiacov a 19tis.km. Som zvedavý ako sa k tomu postaví servis keď pôjdem v máji na garančku.
IMG_20180212_120005.jpg IMG_20180212_120011.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Tohle mám na CX3, najeto 25 tis , ale už tak 10 tis to tam je, navíc mám sedřenou ještě část sedáku, kde není koženka. Vyřešil někdo něco na reklamaci?
 
Byl jsem s tím teprve před týdnem v servisu, řeší se to. Dám pak vědět výsledek. Každopádně je potřeba, aby nás tam s tímto problémem chodilo co nejvíc.
 
Taky to mám tak přeložené a zežmoulané. Postavu mám jak Japonec. Kdybych vážil 120... Tento týden mi sedadlo v AP Brno kuchli, vyfotili (prý špatný molitan) a fotky pošlou dál systémem na vyjádření. Až mi něco sdělí, napíšu. Myslím si, že ta bočnice je obecně blbě navrhnutá a udělaná. I ten potah je pravda takový levný. Zatím moje nejdražší auto a nejhorší potahy v něm. Měl jsem strach z kůže (v létě hřeje, v zimě chladí...). Tohle vypadá jak u 5 let starého auta. Už jsem to měl po roce, ale na garančce jsem to zapomněl říct.
IMG_20180417_081918.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Dlouho jsem tu k tomu taky nic neříkal, ale mám taky slíbenou novou výplň do sedačky. Nejdřív že v evropě nebyla, že se musí objednat, pak zas že už přišla, ale je jaro a moc práce s přezouváním atd., ale teď už se na tu výměnu snad nějak vnutím ;) Asi jsem je málo uháněl a vždy na mě zapomenou :D
 
Taky netlačím na pilu. Není to nic, co bych uháněl. Vlastně to "řeším" (říkám si, že půjdu do servisu) půl roku a teprve teď se něco děje. Impulsem byla návštěva v servisu kvůli výměně disku (poškrábal mi jej jeden šikula na parkovišti). Není to priorita.
 
Taky to pro mě není priorita, jenže když si to tak řekneme každý, tak se nikdy nic nepohne, Mazda bude žít s klidem výborně udělaných sedaček a lidi to naopak bude štvát. Proto se nás musí hlásit co nejvíc, aby se nad tím zamysleli
 
Dejte vedet prosim, nebo pridejte par fotek, az to budete mit po servisu, nebo uznane vramci garance a opravene, klidne i s tim, jak to cele probihalo.
 
Opraveno. V rámci záruky vyměněna pěnová výplň sedáku, byť je to prý stále původní díl, k žádné modifikaci zatím nedošlo, čili moc dlouho tomu taky nedávám. Původní výplň byla v jednom místě kus prasklá-natržená a bylo vidět, že i jinde má snahu se pomalou drolit. Chtělo by to asi jinší materiál. Jinak podle papírů co jsem zahlídnul, tak ta výplň byla za nějakých 2200Kč a čas na opravu 1,40 hod. (i když jsme tam stálo podstatně delší dobu). Potah zůstal původní, tak jsou na něm trochu znát ty zlomy z dřívějška, ale to se třeba časem vytáhne. Tak kdo jde další?;)
 
Chtělo by to asi trochu přežehlit, nebo vyčistit, jelikož na tom potahu to ještě patrné je, jak to bylo zmačkané.
6.JPG 5.JPG
 
Poslední úprava moderátorem:
To Kilda: mozna jsem zhyckany hnidopich, ale takto opravenou sedacku bych neprezval. Vec ma byt po uznane reklamaci uvedena do puvodniho/vychoziho stavu.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Taky by mě to sralo. Když už uznali reklamaci, tak je jasné, že ten potah by měl jít s tím. Něco jako: ten urvany tlumič kufru je jasná vada materiálu, ale plechy si vyklepejte a nalakujte sami, nemel jste tam tu hlavu strkat :D

Nicméně buďme rádi za tento úspěch. Dříve to vůbec nechtěl nikdo řešit
 
Poslední úprava moderátorem:
Myslím, že můžeme být rádi, že aspoň vyměnili tu výplň. A ten potah se v tom místě bude stejně mačkat dál, i ta výplň zas praskne, nedělám si iluze. Za rok tam jedu zase:) Až bude změna výplně za odolnější, budu se třeba domáhat i druhého potahu. Ten svůj jsem lehce vyčistil pěnou a přežehlil a vypadá to takto ... myslím že i zhýčkaný ;))) Pepajosef by mohl být spokojen :)
IMG_20180610_164126_1.JPG IMG_20180610_164149_1.JPG
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top