• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Čekání na novou Mazdu

Vím, že je to klišé, ale Mazda 6 Wagon je na vlastní oči mnohem hezčí než na fotce. To auto není úplně fotogenické. Snad jen z některých úhlů vypadá hodně dobře, ale ve skutečnosti je ještě o level výš. Fakt mě ten design znovu dostal. Dokonce jsem si až teď všiml, že přední světla jsou trochu zatmavená. Vypadají nádherně!

Mimochodem, byl se mnou kolega z práce podívat se ze zvědavosti, jak Mazda 6 vypadá. Měl jen mlhavou představu, prostě zarytý majitel BMW. ;) A na rovinu, byl z toho úplně vykolejený. :D Ten jeho výraz byl k nezaplacení. Už exteriér ho ohromil, ale totálně ho dorazil až interiér a sedačky. Cestou zpátky pořád opakoval, že vůbec netušil to nebo ono. Bavil jsem se dokonale. Nakonec z něj vylezlo, že až to auto uvidíš náš generál, sníží mi plat, protože mě až moc dobře platí. :)

Mazda každopádně trpí špatným marketingem. Většina lidí vůbec netuší, jak skvělá auta dělají. Typicky moji rodiče, konzervativní vlastníci VW, momentálně Tiguan. Když se dozvěděli, že jsem objednal Mazdu 6, pár dnů mlčeli, protože netušili, jak Mazda 6 vypadá. Za týden přišli a vylezlo z nich, že neví, jestli jsem udělal dobře. Že Mazda 6 nepatří mezi nejlepší auta na světě. :D Ptal jsem se, jak na to přišli. Odpověděli, že se dívali na žebříčky nejlepších aut a tam Mazda 6 není. Až po dalším výslechu jsem pochopil, že si našli žebříčky nejprodávanějších aut v ČR. Tak jsem jim řekl, že s touto logikou bych si nemohl koupit ani svůj sen Audi A6 Allroad nebo Ferrari, protože nejsou mezi nejprodávanějšími auty. :D Prostě kino a důkaz toho, že Mazda dělá v ČR a potažmo v Evropě špatně marketing.
 
Poslední úprava:
Vím, že je to klišé, ale Mazda 6 Wagon je na vlastní oči mnohem hezčí než na fotce.
Nová Mazda 6 Wagon je právě nádherná, ač jsem nikdy nebyl zastáncem kombíků, tak právě mazda 6 je super.

Mazda dělá v ČR a potažmo v Evropě špatně marketing
A to je právě možná dobře, protože ty auta nemá tolik lidí a nemají potřebu remcat že to nemá to nebo ono. To si teda myslím já.
 
A to je právě možná dobře, protože ty auta nemá tolik lidí a nemají potřebu remcat že to nemá to nebo ono. To si teda myslím já.

Njn, jenže Evropa na to trochu doplácí. Pro Mazdu není Evropa ten hlavní trh. Některé prvky výbavy tu ani nenabízí. Třeba mě hodně naštval chybějící Homelink ve zpětném zrcátku. Zatím nikdo mi nedokázal vysvětlit, proč je Homelink v běžné výbavě na americkém trhu, v Asii, ale proč není v EU? Nevím, jakou "chytrou" hlavu napadlo vyhodit tento prvek výbavy z nabídky. Asi si myslí, že tu garážová vrata otvíráme jen manuálně.
 
Nevím, jestli to už někdo řešil, ale před pěti lety, kdy jsem kupoval předchozí auto, tento problém ještě rozhodně nebyl. Zítra přebírám auto a samozřejmě jej potřebuji pojistit předtím, než vyjedu na silnice. To samozřejmě není problém. Auto mi pojistí na VIN kód a až dostanu SPZ, stačí nahlásit a dostanu opravené dokumenty. Auto tedy bude pojištěné ještě před opuštěním prodejny, ale má to malý háček, který jsem teprve před chvílí vyčetl ze smlouvy.

Dokud auto neprohlédne technik pojišťovny a neudělá zápis, a dokud já nedodám fotografie všech skel vozidla, protože mám připojištění na skla, moje spoluúčast je 99%!!! :eek: Fotky přitom mohu dodat, a technika přivolat až poté, co mám SPZ, aby vozidlo bylo jednoznačně identifikovatelné. Jinými slovy, auto nebude pojištěné, dokud si nevyřídím poznávací značku, neudělám fotky skel a nezavolám technika na kontrolu! Myslel jsem, že si dělají jen srandu. Přestože je auto úplně nové, musí projít kontrolou. Svět se fakt v pr*el obrací, jestli si takhle vzájemně komplikujeme život nesmyslnými pravidly.
 
Tak takový problém jsem s pojistkou neměl, řekli že pokud se jedná o nové auto, tak fotky ani nepotřebují a auto bylo pojištěno bez problémů i bez SPZ, stačilo jim, že jim prodejce odfaxoval technicak a kupní smlouvu
 
Od 2017 se měnily podmínky pojištění aut. Je možné, že to spolu souvisí. Hlavně se ale zdražovalo a to pro všechny bez ohledu na to, jestli jezdí bez nehod nebo ne. :confused:

UPDATE:
Tak je to fakt novinka od ledna 2017. Dokud auto neprohlédne pojišťovák, jezdím na vlastní riziko se spoluúčastí 99%. A pojišťovák mi zavolal, že nemůže dříve než v pondělí. Sranda, ale co už. Když už jsem čekal pět měsíců, tak těch pár dnů to ještě vydržím. Aspoň si v klidu prostuduji manuál - mimochodem, už to není ta tlustá 1000-stránková hrůza. Spousta obrázků, rozdělené barevně podle sekcí, ale někdy je ten popis pořád jak pro blbečky. :D
 
Poslední úprava:
Jak jste vlastne na tom vesselfinderu nebo marinetraficu hledali tu spravnou lod? To jste si predtim vygooglili vsechny lode, co vozi do Evropy Mazdy? Nebo jste prochazeli vsechny lode, co plujou pres Hiroshimu, zda nahodou nekonci v Antverpach?
 
Mazda mi poslala přehled, kdy auto vyrobili a kdy se nalodilo. Podle toho jsem si našel loď, která odjížděla krátce poté z Hirošimi a vezla auta do Evropy. Jde i zjistit, jaké vezou značky aut, ale to už chce placený přístup. Těch lodí ale není zase tolik, abys to poměrně bezpečně nezjistil. Plavební trasy zjistíš i s neplaceným účtem.
 
Wow, nevěděl jsem, že jde sledovat "svoje" Mazdy na cestě domů... Díky za super tip!
 
@Krabat Diky, ja jsem se chtel podivat, jestli budu moct takhle nejak sledovat Toyotu, ale marne jsem bloumal internetem. Ale uz mam nejake pekne zachytne body ;).
 
Jen abys nebyl v depresi až uvidíš, jak zoufale pomalu ta loď jede a kde všude zastavuje. :D
 
Hurá, tak včera mi Trojku vyložili z lodě v Antverpách a začátkem července by měla být u dealera připravená k převzetí! :)
 
Back
Top