• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Centrál?

luciash

člen KLANu
95
Včera se mi stala taková divná věc. Přijel jsem domů a chci zamknout auto dálkovým ovladačem na klíči, ale všiml jsem si, že mi to zamklo všechny dveře kromě dveří u řidiče. Zkoušel jsem to pak ještě několikrát, ale nic... dveře u řidiče, jakoby najednou vypadly z centrálu a šly zamknout jenom ručně klíčkem.
Pak žena asi za hodinu potřebovala někam zajet, tak jí říkám, že musí zamknout ručně klíčem, že se to nějak pokazilo, ale když se vrátila, říkala, že už to zase funguje a od té doby to opět šlape...

Nevíte, jak se to mohlo stát? Čím to, že to ovlivnilo jen jedny dveře? Jakto, že se to po opětovném nastartování samo "opravilo"? Co může být příčinou? Tyhle "náhodný" poruchy mám nejradši! ;)

L.
 
Tak přesně tohle se mi stalo dnes, jen s tím rozdílem, že mně se dveře u řidiče na dálkové ovládání nerozchodily a zamykání a odemykání u nich jde jen s klíčem....
 
Tohle jsem řešil u dveří spolujezdce na GG. Není to rozšířený problém, ale už se s tím pár mazďáků potýkalo.
Pomohla výměna zámku. Celkem jednoduchá výměna během pár minut. Stačí rozebrat tapec dveří a mít u toho někoho na přidržení například okna (prostě na asistenci) ;)

U mě se projevovala závada nejdřív v létě, když na stranu spolujezdce svítilo slunce. Nebylo to pravidlo, ale odpozoroval jsem, že nejvíce to dělalo za tepla. Potom to začalo NEodemykat skoro pořád. Po výměně zámek funguje bez chybičky.

Zámek jsem sehnal u @Moriarty :troll:
 
Díky za tip, mám taky GG. Sám výměnu nezvládnu, zatím to nechám být, zvenčí to klíčem odemykat jde, zevnitř otvírání klikou taky jde, zamykání a odemykání taky, jen nejde od řidiče zevnitř centrálně zamknout všechny dveře.
 
Back
Top