• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Cesta do Chorvatska - trasy a tipy

Milanek

nový člen
1
Zdravím, chystáme se na dovolenou do Chorvatska, tak plánuji nejlepší trasu. Rád bych proto znal zkušenosti řidičů, kteří do Chorvatska už jeli. Nejvíc mě zaujalo to, že cestou do Chorvatska se přejíždí 155 km slovinské dálnice, kdy se za dálniční známku zaplatí 15 eur. Nejde se tomu nějak vyhnout? Dočetl jsem se totiž na http://kralmotoru.cz/media/jak-objet-slovinskou-dalnici-usetrite-15-eur-kolony-vas-ale-neminou , že lze kopírovat dálnici a na posledním rakouském sjezdu z dálnice A9 sjet na Spielfield a centrem Mariboru pokračovat do Ptuje. Tuto trasu však doporučujou pouze v noci, jelikož přes den je jízda centrem pomalá. Uvádějí tam pak i další možnosti, jak se dálnici vyhnout. Můžete mi říct prosím vaše zkušenosti? Nechci se někde zaseknout nebo pak zaplatit i víc než kolik by mě stála známka. Díky.
 
Já jezdil poslední léta vždycky přes Feldbach, Bad Radkersburg, a pak buď Ptuj a Gruškovje nebo přes Ormož. Přes Maribor jezdím jen když jedu zpět a je večer.
 
po jejich dálnici nejezdím
no čeká mě to taky. cestu jsem záměrně naplánoval na středu a výjezd z prahy spíš brzo ráno, nerad už jezdím nevyspalý na noc. jakou z těch tras doporučuješ ? s naší D1 je to taky ruská ruleta, ale dolu na jih z prahy je to snad ještě horší po těch okreskách
 
Poslední úprava:
Já letos pojedu asi na Ormož, jestli chtějí dodržovat tu kontrolní politiku z Velikonoc, budou tam pěkné zácpy. Notabene v srpnu, když budou mít ve většině Německa prázdniny. Však uvidíš, stačí se v úterý předtím podívat dopoledne na kamery na hac.hr ...
 
Zdravím, chystáme se na dovolenou do Chorvatska, tak plánuji nejlepší trasu. Rád bych proto znal zkušenosti řidičů, kteří do Chorvatska už jeli. Nejvíc mě zaujalo to, že cestou do Chorvatska se přejíždí 155 km slovinské dálnice, kdy se za dálniční známku zaplatí 15 eur. Nejde se tomu nějak vyhnout? Dočetl jsem se totiž na http://kralmotoru.cz/media/jak-objet-slovinskou-dalnici-usetrite-15-eur-kolony-vas-ale-neminou , že lze kopírovat dálnici a na posledním rakouském sjezdu z dálnice A9 sjet na Spielfield a centrem Mariboru pokračovat do Ptuje. Tuto trasu však doporučujou pouze v noci, jelikož přes den je jízda centrem pomalá. Uvádějí tam pak i další možnosti, jak se dálnici vyhnout. Můžete mi říct prosím vaše zkušenosti? Nechci se někde zaseknout nebo pak zaplatit i víc než kolik by mě stála známka. Díky.
No a co jet Slovensko a Maďarsko? Ten provoz tam není takový jako v Rakousku, kde stačí jeden ťukanec a stojíte hodiny v zácpě.
 
Jezdit přes Slovensko a Maďarsko je pro lidi z Moravy běžné (nová M86 a pak 74). Obzvlášť teď, když se opravují ve Vídni tunely na Südosttangente před Praterbrücke (jediný plynulý průjezd je přifrčet po nábřeží, což znamená přijet přes Znojmo nebo po Brünner Str. tak, jak se jezdilo dřív, když ještě nebyl obchvat S2).
 
Tak dneska už opakovaně v rádiu upozorňují, že se ve Slovinsku na trase Ptuj - Gruškovje tvoří několikahodinové kolony. Údajně kvůli výstavbě dálnic lidé volí tuto objízdnou trasu. Takže návrh této trasy v úvodu nevolit.
 
Ještě můžeš kochací trasu a jet přes Břeclav, Reintal, Hainburg a po jižní straně Neziderského jezera na Lövo a pak se napojit na silnici od Sopronu. To už je ultralowcost bez známek.
Nejde mi o poplatky, bejt dálnice v Rakousku a Slovinsku OK, tak to vůbec neřeším a volím nejrychlejší trasu. Ta tvoje přes Lovo není špatná, leč o hodinu pomalejší.
 
mi někdo řekněte čím je Chorvatsko tak zajímavý, že jste ochotni podstoupit krom jiného i tohle cestovní martyrium. Povídačky o hezkym moři jako argument neberu, hezký moře je i všude možně
 
Když jezdíš už léta do stejné vesnice, kde máš známé, není to ani tak dovolená, spíš přijedeš tak na návštěvu.
 
Back
Top