• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Cesta do Chorvatska - trasy a tipy

Tady je jeden komplexní aktuální pohled na letošek na cestu do Chorvatska:

https://cestovani.idnes.cz/cesta-tr...em-sveta.aspx?c=A180612_120751_chorvatsko_taj

Kdo se chce vyhnout hraničnímu přechodu Macejl, tak kromě variant v článku výše je možný využít například přechod přes Rogatec. A pak se připojíte na dálnici na Záhřeb.

Přechody, které nejsou jen pro domorodce (Slovince a Chorvaty), se dají dohledat tady:

https://www.policija.si/eng/index.php/component/content/article/2/96-border-crossing
 
nemate nekdo tip na dobre a klidne ubytovani na poloostrove Peljesac? napadlo me tuto destinaci letos v lete zkusit, pac ostrovy uz vsechny zname a podel pobrezi ala Makarska je to hlava na hlave a ja rad ty klidne zatoky... navic bych chtel zkusit ten letos otevreny zbrusu novy most, ktery usetri cestu pres Bosnu. diky vsem za tipy klidne i pres Booking, mam u nich nejake slevy
 
Nemám tip na ubytko tam, a nikdy jsem tam nebyl, pokud ale nevyjde podzimní Sardinie zajel bych konečně putovně na Pelješac.
Nejdřív někde k oblast pláží Trstenica, Mokalo, Ovrata, Kavala a pak pláží Žuljana, Kremena, Vučine.
Nejteplejší je tam ale prý ve vyhřáté zátoce Loviště, zde se má vybírat kvůli nádhernému výhledu na Korčulu ubytování spíše vpravo.
A na Pelješcu se má hlídat severni a jižní stranu protože strana obrácená k pevnině je po 17h někdy už dřív ve stínu - sluníčko zakrývají hory,tomu odpovídá i cena, jižní strana je i kvůli tomu samozřejmě dražší
 
Jezdím do Žuljany ke známému už léta letoucí - víceméně už ze zdvořilosti a zásadně mimo sezónu. On je takový Bořek Stavitel, minulý rok zase postavil nový house (který ten původní úplně deklasoval co do velikosti). :D Zrovna před týdnem jsme si psali, že maká na interiérech, že mám dojet na odmor, jestli mě to tu sere. Každopádně tam pojedem na Velikonoce a posledních 14 dní v červnu, protože v sezóně je z toho už malý hotel.
20210925_161846.jpg
 
Jezdím do Žuljany ke známému už léta letoucí - víceméně už ze zdvořilosti a zásadně mimo sezónu. On je takový Bořek Stavitel, minulý rok zase postavil nový house (který ten původní úplně deklasoval co do velikosti). :D Zrovna před týdnem jsme si psali, že maká na interiérech, že mám dojet na odmor, jestli mě to tu sere. Každopádně tam pojedem na Velikonoce a posledních 14 dní v červnu, protože v sezóně je z toho už malý hotel.
Zobrazit přílohu 38983
dik to vypadá moc pěkně, zkusím se s ním nakontaktovat a uvidíme zda bude mít volnou kapacitu
 
dik to vypadá moc pěkně, zkusím se s ním nakontaktovat a uvidíme zda bude mít volnou kapacitu
Jo ale spíš se ptej na horní apartmány a apartmány v novém domě, protože ty dolní v přízemí stíní ten nový megahouse. I když někomu to naopak nevadí. Bungalow má od loňska vchod a pergolu otočený na jih. Taky by si tam mohl dodat nové foto...
 
líbí se mi právě ten bungalow, máme dva malý york psi a tady by to bylo lepší pro nás i ostatní hosty co se klidu týče. napsal jsem mu, tak uvidím. každopádně díky, vypadá to tam moc hezky i ty zátoky a pláže. ani výlet do Dubrovníku není úplně z ruky. rozhodně lepší než český václavák na makarské v sezoně.
 
Jezdím do Žuljany ke známému už léta letoucí - víceméně už ze zdvořilosti a zásadně mimo sezónu. On je takový Bořek Stavitel, minulý rok zase postavil nový house (který ten původní úplně deklasoval co do velikosti). :D Zrovna před týdnem jsme si psali, že maká na interiérech, že mám dojet na odmor, jestli mě to tu sere. Každopádně tam pojedem na Velikonoce a posledních 14 dní v červnu, protože v sezóně je z toho už malý hotel.
Zobrazit přílohu 38983
To si děláš srandu ;) U něj jsem byl v roce 2015 akorát jsem nebyl úplně nadšený... Měl jsem apartmán dole v takové nudli. Ale Žuljana je úžasná a letos chci zase. Nemáš u něj nějakou VIP akci? :)
 
To si děláš srandu ;) U něj jsem byl v roce 2015 akorát jsem nebyl úplně nadšený... Měl jsem apartmán dole v takové nudli. Ale Žuljana je úžasná a letos chci zase. Nemáš u něj nějakou VIP akci? :)
Jo, dvě zadní nudle dole ve starém domě stojí za prd. To je bývalá kuchyně, jídelna a kuchyňky pro pokoje. Říkal jsem mu stokrát, že tam má dát aspoň sítě proti komárům, ale je to marný, to je pod jeho rozlišovací schopnosti - hlavně že je klima, resp. teď montuje coolery a k nim výměník na ohřev užitkové. :D Mezitím koupil a vykosil ten prales za tím, takže zimní bažina vyschla (tam všude byly kdysi ještě v 60. letech malé rybníky, kde chovali úhoře - Dražanův švagr Srdžan - rozený Žuljanec - vyprávěl, jak tam i bruslili).
 
tak jsem mu taky napsal. Tak uvidíme. Někdy koncem června by snad měl být hotový ten most.
Původně jsem chtěl jet koncem června ale musíme až 10.7
Nechce se mi hledat jiné místo a pak být nasrán z pláží kde je hlava na hlavě :)

Někdo tu řešil Dubrovník tak tam bývá problém kde zaparkovat. Já tehdá to vzdal a jel se podívat do Černé Hory na Boku Kotorskou.
Tam to bylo OK ,ale zpět mi strašně kontrolovali na hranicích
 
To si děláš srandu ;) U něj jsem byl v roce 2015 akorát jsem nebyl úplně nadšený... Měl jsem apartmán dole v takové nudli. Ale Žuljana je úžasná a letos chci zase. Nemáš u něj nějakou VIP akci? :)
nebyl to náhodou apartmán číslo 14 nebo 15? ty mě teď právě nabídnul v přízemí... tak trochu váháme. @shr3k nevybavíš si zda to jsou tyto pokoje? dík
 
Poslední úprava:
jj ja mel tu 15 a ta 14 co rikali byla jeste vic bez oken. Jako v zasade asi OK ale ja mam predstavu ze si snidani nebo veceri dam na balkone s vyhledem na more :)
 
Tam nechoď. On už IMO bude mít všechno na sezónu vybookované. Zkus ještě https://www.apartments-cavelis.com/ pěkný výhled.
nakonec jsme se dohodli a jsme ve 24 v patre, tak snad to bude cajk. novy apartmany bude mit pry hotove snad v cervenci ale ty jsou zbytecne velky. vsechno jsou to 2+2 pokoje plus kuchyn, celkem 65+10m2 terasa, ale za ne chce 105 ecek. kupodivu nemel problem ani se psama. skoda ze byl fuc ten bungalov, ale i tak super.
 
Poslední úprava:
Zdravím, asi to neni nejvhodnější tema, ale lepsi na muj dodaz jsem nenasel. Poprosim Mazdaky ze Slovenska, jaka je cesta na trase Trnava-Nove Zamky - Sturovo - Budapest? Da se to, nebo radeji zvolit jinou? Diky
 
Zdravím, asi to neni nejvhodnější tema, ale lepsi na muj dodaz jsem nenasel. Poprosim Mazdaky ze Slovenska, jaka je cesta na trase Trnava-Nove Zamky - Sturovo - Budapest? Da se to, nebo radeji zvolit jinou? Diky
Džízs, za každú cenu po okreskách? Cesty samotné sú viac-menej dobré. Ak pôjdeš z TT do NZ cez Šaľu poobede po 15:00 (najmä štvrtok a piatok), tak čakaj zápchu, ktorá ťa môže v najhoršom prípade zdržať aj na 40 minút. Neviem ako si na tom s diaľnicami v SK/HU, ale z Trnavy toho moc na výber nemáš. Možno by som kúpil aspoň maďarskú matricu a z Trnavy išiel cez Galantu, Veľký Meder do Komárna a za Komáromom sa napojil na diaľnicu M1 do Pešti.
 
O dalnice nejde, SK mit budu. Madarskou bych taky klidne koupil, ale jedeme na uplny sever Budapesti, tak cesta BA, Gyor a pres celou Budapest neni vubec vyhodna. A vyjezd z Trnavy patek cca v 10h dopo.
 
Poslední úprava:
Aha takto. No pravda, že v takom čase budeš asi mať upchatú Budapešť, takže ak ideš na sever, tak Ostrihom bude výhodnejší. Ak pôjdeš z Trnavy R1-kou, tak použi výjazd na Šoporňu, v Šali sa tým vyhneš mostu cez Váh. Potom by to malo byť v pohode ;)
 
tak nakonec ja jsem byl v těch nových apartmánech. Dole...jako proti těm nudlím minule docela pecka. Cena byla nižší než 105e bez pobytové taxy :)
Ale nás je 5 takže....
A hlavně dvě koupelny a záchody to se hodí :)
A přišlo mi ,že i víno má lepší než minule...
Žuljana nezklamala. Akorát poslední tři dny tam dost kotvily lodě a bylo tam lehce víc lidí.
Ale v porovnáním s Brodericou ,kde jsem přespával cestou zpět to bylo pořád liduprázdno
 
Back
Top