• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Chladící kapalina - modrá ikona na přístrojovce

Magic

člen KLANu
90
Každé ráno při nastartování na mne čeká u Mazdy 3 2018 tahle ikonka:
http://www.autoforum.cz/tmp/magazin/pe/prehled_kontrolek_005_800_600.jpg

Chápu to jako nízkou teplotu chladící kapaliny.

Po chvíli ježdění zmizí a neopakuje se ani při opětovných startech (vždy až opět druhý den ráno s chladným motorem).

Auto je nové - cca 200 km nájezd. Počítám, že bych měl dolít chladící kapalinu destilovanou vodou a bude to OK? Předpokládám, že po rysku, jinak by se muselo vypouštět.

Pokud nezabere budu řešit reklamaci (čidlo).

Je na mých myšlenkových pochodech něco špatně?

Díky moc za rady.
 
To znamená že chladící kapalina ještě není zahřátá a motor se nemá vytáčet.mam to na mazde 3 bl.
 
Tak to já to u auta vidím prvně. Měl jsem Feldu, Fabii, Oktávku, Focuse, X5 a teď 3ku. Díky moc za reakci. Vypínám psychologický mód hledání závady :).
 
Ahoj, ano značí to nízkou teplotu chladící kapaliny, protože je prostě chladná a když se zahřeje, tak kontrolka zhasne, což je normální funkce :) Není nutné nic dolévat, natož pak reklamovat..
 
To je vtip nebo to myslis vazne? Dival jsi se do prirucky co mas k autu? Ty se radeji zeptas nez se namahat neco hledat vid?
Kontrolka indikuje nizkou teplotu chladici kapaliny a tim i studeny motor. Takze pokud po nekolika kilometrech zhasne je to normalni stav. Mazda ma misto klasickeho ukazatele teploty tuto kontrolku a kontrolku prehrate kapaliny. To je vse.
 
Samozřejmě, že díval - bylo to tam napsáno pro mne ne úplně jednoznačně a chtěl jsem si potvrdit buďto závadu, nebo že je to "vlastnost" (to by mne úplně nenapadlo). Pro vtipy bych pravděpodobně volil jiný thread.

Setkal jsem se s tím u auta jednoduše prvně. V každém případě díky všem za reakci a poslednímu za kritiku.
 
taky bych měl raději klasický teploměr s ukazatelem průběhu ohřívání motoru nebo ještě lépe teplotu oleje ....
 
Nevím jak v GJ ale v GL už je i klasický digitální ukazatel teploty motoru...
 
Back
Top