1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Čtvrtá série MazdaKlan polo triček a softshell bund

Ahoj Host, chtěli bychom tě upozornit, že se plánuje další dovýroba kvalitních polo triček (pánských i dámských) a softshell bund s decentním logem a barvami MazdaKlan. Více informací...

3. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

elektrika Chyba palubního PC/displaye

Diskuzi v 'Mazda6 (GG/GY)' zahájil filip.cabicar, 4. 11. 2015.

1. filip.cabicar

filip.cabicar nový člen

6
    2
    3
    Ahoj chlapi,

Nesetkal se někdo s chybně, nebo spíš vůbec neukazujícím PC? Na displeji jen samé pomlčky a žádná hodnota. Mám model 2003, 2,0 104 kw.

Díky za rady a tipy.

Odesláno z mého Z10 pomocí Tapatalk

Edit Natural: Upraven název tématu, pro lepší vyhledávání.

Poslední úprava moderátorem: 4. 11. 2015
  2. Max6

Max6 rodinný člen KLANu

312
    322
    63
    Jojo,já osobně setkal 2x. Prostě jen pomlčky a žádný info.Poprví to byl blbej konektor u rádia,konkrétně byly dva kabely v konektoru záhadně poškozený a podruhý se to jen splašilo a stačilo odpojit baterii,chvíli počkat a zapojit baterii.

3. Natural

Natural správce Člen týmu

2 901
    1 534
    183
    Je to celkem častá závada. Jde o špatný kontakt.
    Někde jsem určitě viděl pár způsobů, jak to opravit. Pohledám a hodím návod sem ;)

Nebo mě možná někdo předběhne. Například @Thomas17 a jiní se kterými jsme to řešili :)

Buď se dává kus tenkého něčeho (např. plastu nebo gumy) mezi display a rám (popřípadě panel). Nebo je tu ještě možnost mírného zapečení v troubě. To jen takový lehký nástřel o jaké metody se jedná. Avšak o dlouhodobosti těchto řešení si nejsem jist, jak dlouho tyto opravy vydrží.
    Popřípadě @Moriarty by mohl mít nějaké funkční displaye u sebe.

Přikládám předběžně i návod na rozborku displaye: Demontáž středového panelu, tunelu, displaye

@Max6 byl rychlejší a přidal i další možnosti :D ;)

4. Natural

2 901
    1 534
    183
    Tak jsem našel co jsem hledal.

Tady videonávod na opravu:

A tady postup k opravě pomocí zapečení v troubě: http://forum.mazda6club.com/electrical-lighting-audio/256494-diy-fixing-faded-display.html
    Pár lidí zkoušelo toto "zapečení" na 100°C na 10-15min a opravdu to pomohlo. Každopádně žádné ověřené info, jak dlouho tato oprava vydrží nemám ;)

Nejdříve určitě zkusit body co psal Max.

Teď si tak znovu čtu první příspěvek a asi jsem myslel, že máš jiný problém. Tobě nejde jenom počítač a ostatní části (rádio a ventilace) fungují v pohodě?
    Přepínání hodnot na palubním PC a hodiny fungují nebo jsou tam pořád pomlčky?

5. filip.cabicar

filip.cabicar nový člen

6
    2
    3
    Zkusím nejdříve odpojit tu baterku a uvidíme... všechno ostatní funguje, hodiny, radio, teplota, jen když přepnu na info tak tam jsou pomlčky u všeho - průměrná, aktuální, dojezd... pomlčky :(

6. Natural

2 901
    1 534
    183
    Hned jsem si myslel po opakovaném přečtení, že mám na mysli jinou závadu. Tak aspoň tu jsou návody pro další do budoucna :)

Určitě zkus odpojit a uvidí se co dál. Držím palce ;)

7. filip.cabicar

filip.cabicar nový člen

6
    2
    3
    Tak odpojení nepomohlo... nebo bych měl čekat nějakou delší dobu?

8. Natural

2 901
    1 534
    183
    No @Max6 psal chvíli počkat.
    Nebo když se ti nebude chtít čekat, tak stačí pár sekund při odpojené baterce sešlápnout brzdový pedál (celkový reset).
    A jestli to nepomůže, tak leda hledat poškozené kabely v konektoru u rádia, jak psal nahoře Max ;)

9. Max6

Max6 rodinný člen KLANu

312
    322
    63
    Jojo, myslel jsem ten "domácí" reset - odpojit baterku, sešlánout brzdový pedál na cca 20 vteřin a zapojit baterku.
    Nebo zkoukni ty kabely co jsou u rádia.

P.S.: Konečně někdo kdo má taky BlackBerry :)

10. Markus29

Markus29 nový člen

2
    0
    1
    Zdravím chci se podelit se svou zkusenosti. Dnes jsem vyndal display z mazdy 6 rv 2004 gy.
    Display sel jen z poloviny, cas atd jsem nevidel ale teplotu ano. Kdyz jsem prstem na display pritlacil cisla videt sla ale bez tlaku na display nic.
    Tak jsem se rozhodl display vyndat a strcit do trouby. Dal jsem to na 100C na 15 minut. A display krasne slape :) takze uvidime jak dlouho, pokud presne dam vedet, a zkusim to tedy zafixovat dle videa.

11. shr3k

shr3k správce Člen týmu

1 376
    848
    113
    Spritmonitor.de
    Pájení horkou vlnou v troubě, super. :D

12. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 020
    2 278
    183
    Spritmonitor.de
    jak by řekl Jirka babica:
    Když jsme to dělali v Petersberghoffu, tak tam na to stála fronta! :D

13. Natural

2 901
    1 534
    183
    Super, určitě dej vědět, jak dlouho bude pečený display fungovat ;)
    Úplně to slyším :D :D

14. Markus29

Markus29 nový člen

2
    0
    1
    Takze po dvou dnech opet to same , ani horsi ale ani lepsi... tak jsem to zkusil zafixovat podle nekolika videi a odkazu, opet po dni zase stejne koleje.. takze jsem si objednal z ebay displej tak snad dorazi v poradku...

15. Natural

2 901
    1 534
    183
    Tak to je škoda. Každopádně díky za info a aspoň se potvrdilo, že o dlouhodobosti této opravy se mluvit nedá :)

Mimochodem info pro ostatní. Není potřeba objednávat z ebay. @Moriarty bude mít určitě displayů hodně za slušný peníz.

16. Deri

Deri správce Člen týmu

682
    594
    93
    Až rozeberu na díly to co mi zbyde navíc z aut při skládání závoďáku, tak by se u mě taky nějakej ten displej (a nejen ten) asi našel ;)

17. Moriarty

Moriarty nový člen

25
    7
    3
    Bohužel mám všechny vyprodané. Idealní je vzít faceliftové radio a liftový displai ten se nekazí :)

18. Vanek.Dav

Vanek.Dav nový člen

7
    5
    3
    FB_IMG_1473158684074.jpg FB_IMG_1473158706619.jpg FB_IMG_1473158746216.jpg FB_IMG_1473196114982.jpg FB_IMG_1473157538385.jpg Tak jsem dnes pekl a dopadlo to dobře

Přiložené soubory:

Kalina se to líbí.
  19. Kalina

Kalina nový člen

1
    0
    1
    Chlapi stal jsem se čerstvým majitelem Mazdy 6 GC... mám problém s displejem a zkoušel jsem jej nahřát v troubě jak se uvádí, ale vydrželo to tak 10 min... za studena jede ale jak se zahřeje půlka displeje není vidět. Neměl by někdo nějaký erární kterého by se chtěl/potřeboval zbavit? :)

Sdílet tuto stránku