• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Chybový kód P2009

@Kadargo v tom případě koukni nahoru co kluci řeší za ten ventil. Mazat stále chybu a ignorovat závadu není ideální stav ;) Samozřejmě držím palce, aby se závada už nerozsvítila.
 
Zdravim vsechny,
tak uz mi opet sem tam sviti oranzova kontrolka "chyby v motoru". (Obcas potvora zhasne a nesviti treba celej zbytek dne a pak se rozsviti zniceho nic pri stojicim aute :)
Takze jsem se to rozhodl konecne resit, protoze neustale vymazavani (nebo ingorace) uz me nebavi :)
Mel by to byt ten selenoid nepravo od hlavy. (viz. obr.1). Nasel jsem ho na Aliexpressu za nejakych cca 520,-Kč
Myslite, ze do toho mam jit?
P2009_1.jpg P2009_2.jpg
 
Zdravím, nrmate někdo zkušenost s chybkou p2009 ? Myslel jsem ze je to pricpany vzduchovy filtr ale chybka se objevuje i po výměně filtru a vyčištění váhy vzduchu. Při zátahu nasava cca 180 g/s a kdyt neni uplne zaharatej tak i prez 210. Mate někdo tip co s tím?
Vcera jsem byl na diagnostice a mam tu samou chybu,mechoš říkal, že to vidí na pridrene klapky, shání nějakou opravnou sadu, víc řeknu jak bude hotovo
 
Tak jsem našel další dva ;) jak píše "Derl" jsou hned vedle toho plastového krytu a jsou vedle sebe.

Zkoušel jsem ještě při volnoběhu a vymazané chybě postupně odpojovat jestli některý z nich nehodí chybu P2009 - světe div se žádná chyba a žádná změna chodu motoru jen u jednoho 4M5G-9A500 jsem pocítil změnu chodu motoru - a to po odpojení snížení otáček - po znovu zapojení opětovné zvýšení otáček. Což by napovídalo pokud jde o ventil, který "víří vzduch ve válci", že by mohlo mít vliv i na otáčky (více vzduchu - více otáček?), ale proč po odpojení nehlásí chybu? Teď mám vše zapojené a při nastartování zůstala kontrolka svítit. :(

Přidávám ještě foto a prosím o radu zda jde o tento ventil.

Děkuji

Zobrazit přílohu 5258
Jj presně to co máš vyfocené,nedávno jsem ho měnil cena cca1400,- vyměnil jsem ho sám a auto zatím šlape ok
 
Back
Top