• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Chytré hodinky - jaké používáte

Vitus

správce
Člen týmu
5 941
Koketuju s myšlenkou, že si pořídím chytré hodinky. Ať už z důvodu zjednodušeného ovládání mobilu a aplikací v něm, tak i z hlediska sportovních funkcí, hlídání tepovky, atd... poohlížím se vzhledem k ostatním vlastněným jablečným produktům po Apple Watch Sport, ale měl jsem na ruce i Tag Heuer Connected, Samsung wear a sjíždím různé recenze ostatních produktů.

Používáte chytré hodinky? Nějaké nápady, náměty...?

díky :)
V.
 
Já mám takový náramek iwown i5 plus a za ty peníze jsem s tím spokojen. Stálo to asi 20 dolarů.
 
něco za 20 bucků si tak představuju, že se to dvakrát do roka rozbje nebo utopí a nebude mě to až tolik štvát, že jsem to poškrábal, rozbil, utopil ...... co to všechno umí? Stránky mají poněkud nezákaznicky orientované ... něco jako Mazdaclub :-/
 
Aliexpress... A jde to vykoupat. Sleduje spánek, krokoměr, umí prozvonit telefon, forwarduje SMS, a různé messengery více viz aplikace Zeroner.
 
koukám na to tady


Ovládat hovory, SMS a třeba Spotify to asi neumí co ?
 
už jsem to vyřešil pořízením originálního příslušenství a zatím jsem nadšenej. Spíš mě překvapuje, že tu nikdo žádný "chytrý" hodinky nepoužívá...
 
Já jako zarytej microsofťák mám Microsoft Band 2 a nosím ho jako pán na fotce, tj. displayem dolů.

Rozhodně to není nejkrásnější zařízení, sere mě, žě to musím co dva dny nabíjet (ikdyž jen asi 2 hodiny), ale vyhovuje mi, jak to kombinuje vlastnosti SmartWatch, tj. věci která je propojená s mobilem a Fitness Trackeru, tj. věci, která mi monitoruje různé, zejména pohybové aktivity.

microsoft-band-2-2015-005.jpg
 
Nosím pořád Garmin Fenix 3 Sapphire. Maximálně přehazuju pásek. Když chci, vypadají stylově a když potřebuju, vyčtu z nich všechno.
f3-civil.jpg
 
Nie je to síce zariadenie ktoré môže konkurovať hodinkám, no ja nosím Xiaomi Miband 1S. Vie to monitorovať beh, chôdzu a spánok, počíta spálené kalórie a meria tep. Dokáže to spolupracovať s mobilom a upozorňovať na rôzne notifikácie. A výdrž je bezkonkurenčná, teraz mi dal 60 dní! Pred nedávnom Xiaomi dal na trh Miband 2, ktorý má aj displej. Ja som však maximálne spokojný s mojím starším.
 
aktualizuju svoje (už) měsíční zkušenosti s chytrýma hodinkama.

Práce: pokud člověku chodí desítky mailů, esemesek, Whatsapp, Tapatalk, Viber zpráv/notifikací denně - je to super pomocník při filtrování a obsluze obsahu během dne
Pohybové aktivity: občas mě to štve, ale spíš se nechávám hecovat od hodinek k většímu pohybu, když dlouho sedím vyzve mě to, abych vstal a hýbal se. Aktivity při dlouhodobém splňování cílů, tyto cíle navyšují :) Kvituji evidenci tepové frekvence i ostatních údajů z gyro čidla hodinek i telefonu ..
Notifikace a ovládání aplikací: kamarádí to s LiveSPORTem - okamžité výsledky oblíbených sportů, Sports Trackerem (tachometr na hodinkách během aktivity), MHD aplikace (ukazuje za jak dlouho přijede spoj), ovládání Spotify music, Mapy - rychlé nastavení navigace "Domů nebo Práce" z hodinek, aplikace Počasí - notifikace, zobrazování teploty/procenta deště, oznámení a ovládání Kalendáře, Shazam - rozpoznávání hudby
Ovládání foťáku: super věc - odložím telefon a z hodinek aktivuju fotoaparát a současně z nich ovládám spoušť nebo samospoušť, přičemž na ciferníku vidím, co vidí telefon

doufám, že včera avizovaný nový watchOS hodinky zrychlí, občas to chvíli trvá...
 
Starého psa novým kouskům nenaučíš a proto hodinky pod půl tuny nenosím :)
Něco vydrží a pokud jsem v nouzi, protějšek si minimálně sedne na prdel
28609348896_dd35d3dc2a_o.jpg
...
 
Nie je to síce zariadenie ktoré môže konkurovať hodinkám, no ja nosím Xiaomi Miband 1S. Vie to monitorovať beh, chôdzu a spánok, počíta spálené kalórie a meria tep. Dokáže to spolupracovať s mobilom a upozorňovať na rôzne notifikácie. A výdrž je bezkonkurenčná, teraz mi dal 60 dní! Pred nedávnom Xiaomi dal na trh Miband 2, ktorý má aj displej. Ja som však maximálne spokojný s mojím starším.
Band2 chci koupit manzelce,tak snad budou spolehlive,podle recenzi by byt mely.
 
Mali sme doma Xiaomi band jednotku dva kusy a oba prestali nabíjať clovek si povie ze za tých par prachov kašlať ale aj tých 40€ vyhodených ma celkom sralo. Teraz mam Apple watch a spokojnosť. Samozrejme cena je podstatne vyššia. Pozeral som aj iné napr Moto 360 alebo Huawei ale k iPhonu by sa jednak nehodili a zároveň by bola obmedzená funkčnost.
 
@hurfo - tiež som riešil problém s nabíjaním. Môjmu pomohlo poriadne silné zasunutie tela MiBandu do nabíjacej kolísky a všetko funguje ako má. Pokúšal som sa na nete hľadať nejaké „lacné“ smartwatch, aby som si skúsil čo to vie a na čo to využijem, no nejako mi nedávajú zmysel. Na kontrolu času mám krásne Seiko, na telesnú aktivitu+monitoring spánku+notifikácie mám MiBand a ešte mi aj odmeria tepovú frekvenciu. Pre mňa veľký význam chytré hodinky asi mať nebudú. A už asi vôbec nie Apple watch za niekoľko stoviek s niekoľko dňovou výdržou. No pre niekoho fajn vecička :confused:
 
A už asi vôbec nie Apple watch za niekoľko stoviek s niekoľko dňovou výdržou. No pre niekoho fajn vecička
jak už jsem psal výše... a to nechci nikterak obhajovat předraženost jablečných hodinek - kdo si koupí obyčejný (byť hezký) pásek k hodinkám za desítky tisíc je buď blázen nebo neřeší peníze...

Funkčně - jsou lidi, kteří to ocení jako pomocníka v práci/životě a pak jsou lidi, kterým to nebude k ničemu, každý máme jiné potřeby :)
A že to vydrží jen max dva dny je mi celkem jedno, stejně musím vzhledem ke způsobu užívání denně nabíjet telefon
 
Back
Top