• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Cinkání z motorového prostoru u pravého kola, RF5C

FiskusCZ

člen KLANu
38
Ahoj,
nevíte někdo co by mohlo způbovat cinkající až pískající zvuk někde z motorového prostoru - od pravého kola.
Projevuje se krátce po nastartování než se zahřeje (cca do minuty) - toto jsem říkal i posledně v servise, prý se jim to neprojevilo. Dnes po cestě z Vídně (cca 300km) když jsem vysazoval spolujezdce bylo to cinkání hlasitější než rolničky - někdy to je hlasitější, někdy tišší. Házím odkaz na záznam kde to je malinko slyšet.
https://photos.app.goo.gl/jYO9qBxme5lEgRrA2
Podobný zvuk mi na jiném autě vydávalá špatná napínací kladka klínového řemene, ale tady tohle nevím a než to dám někde do servisu tak bych je rád správně navedl ať mi neúčtují milion za diagnostiku. Díky.
 
Něco podobného jsem měl na šesdvašestce a teď na tranzitu,mechanik v obou případech potřel klíňáky měrkou na olej,dvakrát třikrát namočil a potřel,a byl klid.Můžeš to zkusit možná to pomůže,samozřejmě potřít zevnitř;)
 
Klínový řemen potírat olejem? Není to trochu proti funkci klínového řemene? Ten by rozhodně prokluzovat neměl.
 
Jenom jsem napsal jak byl můj problém vyřešen,že by měl klíňák prokluzovat jsem nepsal.
 
OK díky, já zase kdysi pískající klíňák křídoval, ale to není trvalé řešení, to je tak když je daleko do servisu a nechci aby se za mnou každý otáčel :) Spíše mne zajímá jestli je to u Mazdy nějaké specifikum - třeba nějaké té kladky nebo altíku nebo něčeho navěšeného dašlího (vodní pumpa, klima kompresor, nevímco ještě).
 
Back
Top