• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

no jo, vždy všetko skryjeme, a zrovna pri blbej nepozornosti idu okolo nejaki hajzli, ktorí to vedia a stihnú využiť
 
tak dneska mě nasralo zjištění, že mi přestalo fungovat sklápění zrcátka u řidiče. Popojede jenom kousek a motůrek sotva vrčí, takže v týdnu návštěva servisu a doufám, že se k tomu postaví čelem
 
Kolegové s Revolution Top, potkali jste se někdy s touto hláškou?
Význam chápu, spíš mě trápí že mi vyskakuje v dešti a nevím jestli je kamera fakt zamlžená anebo tam je nějaký problém!
Předem díky za odpovědi
 

Přílohy

  • IMG_2598.JPG
    IMG_2598.JPG
    564,6 KB · Zobrazení: 72
  • IMG_2599.JPG
    IMG_2599.JPG
    475 KB · Zobrazení: 70
Jo setkal už na GJ, když byly tyhle deštivý dny a do toho začalo i mrznout (tam vzhledem k dispeji vypadá trošku jinak). Je to opravdu způsobený zamlženim.
 
Poslední úprava:
Jojo. Běžná hláška. Obvykle pustím ofuk předního skla a za chvilku to zase funguje.
 
Taky dost casto, hlavne v pocasi jako je to soucasne..Ja si svou mazdu prebiral nakonci ledna a musim rict, ze prvni mesic mi to svitilo snad kazde rano a docela me to rozladilo..nove auto a kazdy den nefunkcni asistenti..nastetsi pak uz zbytek roku malokdy, ale ted uz to zas zaclo
 
Ma na trojce to taky obcas udela...poznam to tak, ze mi nejde automaticke rozsveceni dalkovych svetel...
 
Jojo take mi to dela, pres podzim a zimu docela casto.

Zajimava je ale ta hlaska Driver Attention Alert Malfunction, to se mi jeste nestalo. Ono ostatne me uz strasne dlouho auto nehlasilo, ze bych mel drzet volant. Kdyz jsem auto koupil, tak to cas od casu vyskocilo, podle toho, jak jsem spatne drzel volant. Ale ted uz strasne dlouho nic.
 
Tuhle hlášku vidím teda poprvé a v dešti jsem najezdil tisíce km. Ale já vyjíždím z garáže a jen málokdy stojím s autem přes noc venku. :)
 
taky jsem to ještě nikdy neviděl, ani teď na horách, kdy se sklo mlžilo celkem dost
 
tak dneska mě nasralo zjištění, že mi přestalo fungovat sklápění zrcátka u řidiče. Popojede jenom kousek a motůrek sotva vrčí, takže v týdnu návštěva servisu a doufám, že se k tomu postaví čelem

Taky mi to občas udělá zrcátko spolujezdce. Kliknu zase na sklopit a vyklopit a většinou si to "sedne". Bohužel se to na potvoru s dealera neprojevilo.

Zamlžení senzorů také potvrzuji. Stačí větší vlhkost a klimě trvá než to vyfouká. Co jsem vypl A/C ECO a mám jen A/C tak je to trochu lepší.
 
To zrcátko si natočte na video a pak jim to ukažte. Nedávno jsem to řešil a na záruku uznali opravu. Mění se celý vnitřek kvůli nepatrné plastové součástce. Mimochodem, jak jsem psal ve svém tématu, při výměně mi zrcátko rozbili, takže jsem musel do servisu dvakrát.

Tady ukázka, jak se mi sklápělo u řidiče a jak u spolujezdce. Udělalo to jen dvakrát za celou dobu, co auto vlastním, ale i tak mě to štvalo.
upload_2017-11-13_18-20-8.png
 
To zrcátko si natočte na video a pak jim to ukažte. Nedávno jsem to řešil a na záruku uznali opravu. Mění se celý vnitřek kvůli nepatrné plastové součástce. Mimochodem, jak jsem psal ve svém tématu, při výměně mi zrcátko rozbili, takže jsem musel do servisu dvakrát.

Tady ukázka, jak se mi sklápělo u řidiče a jak u spolujezdce. Udělalo to jen dvakrát za celou dobu, co auto vlastním, ale i tak mě to štvalo.
Zobrazit přílohu 11702

Dnes jsem byl na garanční kontrole a tak jsem kauzu zrcátko znovu otevřel. Ukázal jsem i video na mobilu a udělal z něj výřez, aby to bylo vidět. Při nastartování koukám na bok auta, sklopím a zase vyklopím zrcátka a hle, už vidím i za sebe.

Bohužel AutoPalace se vyjádřilo tak, že pokud se to neprojeví u nich ( a to se jak na potvoru neprojevilo ), tak to nemůžou nafotit a Mazda jim opravu nezaplatí. Druhá varianta je, že až to udělá znovu, tak vypnu sklápění a s blbě sklopeným zrcátkem pojedu 30km jim to ukázat.

Opravdu není jiná varianta? A prý se nedá koupit jen ten šnek ale v katalogu je jen celé zrcátko bez krytu za 4500 Kč bez DPH.mazda-zrcatko-prave.png
 
Dnes jsem byl na garanční kontrole a tak jsem kauzu zrcátko znovu otevřel. Ukázal jsem i video na mobilu a udělal z něj výřez, aby to bylo vidět. Při nastartování koukám na bok auta, sklopím a zase vyklopím zrcátka a hle, už vidím i za sebe.

Bohužel AutoPalace se vyjádřilo tak, že pokud se to neprojeví u nich ( a to se jak na potvoru neprojevilo ), tak to nemůžou nafotit a Mazda jim opravu nezaplatí. Druhá varianta je, že až to udělá znovu, tak vypnu sklápění a s blbě sklopeným zrcátkem pojedu 30km jim to ukázat.

Opravdu není jiná varianta? A prý se nedá koupit jen ten šnek ale v katalogu je jen celé zrcátko bez krytu za 4500 Kč bez DPH.Zobrazit přílohu 11738

je jiná varianta ;), řeším stejný problém, byl jsem s tím na Kladně a dnes v Car Star kde je přístup úplně jiný. Zrcátko si nastavily do polohy, ve které se mi zastaví když zrovna zlobí ( protože teď to jak na potvoru zase nedělá :mad: ) nafotily si to, sepsaly zakázku a na počkání mi to prý vymění ;) ( od AutoPalace to není daleko ;) )
 
Kolegové s Revolution Top, potkali jste se někdy s touto hláškou?
Význam chápu, spíš mě trápí že mi vyskakuje v dešti a nevím jestli je kamera fakt zamlžená anebo tam je nějaký problém!
Předem díky za odpovědi
Aby se řidič nenudil a občas si prosvištil i nějaká jiná englická slofíčka, mají japončíci připravenou i tuto hlášku (podotýkám, že okno bylo čisté jak svědomí katolického kněze):

38428528966_ffd647448c_o.jpg
 

Přílohy

  • 38428528966_ffd647448c_o.jpg
    38428528966_ffd647448c_o.jpg
    174,5 KB · Zobrazení: 7
Back
Top