• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Tak si představte že mi dnes vítr sebral z terasy lopatu a trefila moji šestou co stála pod ní. Důlek na střeše, naštípnuté čelní okno a dvě rýhy na blatníku. To nevymyslíš.
Ani si nechci představit, kdyby se to stalo mě :mad:
Nezávidím. Máš pojištění?
 
Mám docela drobný problém, ale za to dost otravný. NĚCO MI UVNITŘ VRŽE!

Teda už vím co, po týdnu na horách se začalo ozývat vrzání při přejetí nerovností a je to dost hlasité.
Překvapivě vrže bezpečností pás v zámku. Když na něj zatlačím, přestane to... :mad:

Zažil někdo?
 
Taky mi neco otravne vrze/chrasti, podezrival jsem levy vyduch klimy, ale ukazalo se ze je to karta od garaze, kterou davam za dvirka kde je karta od navigace....
 
Dnes jsem při mytí auta zjistil, že mi nejde seřídit pravé zrcátko v horizontálním směru. Ve vertikálním ano, ale v horizontálním se ani nehne. Můžu si ho upravit dotekem ruky, tzn. že mi ho v servisu při výměně nějak doje*ali! :mad: Je to totiž něco přes týden, kdy mi ho měnili kvůli nefunkčnímu vyklápění.

To snad není možný! Už s levým jsem musel do servisu dvakrát, protože mi zrcátko při první výměně rozbili. A teď musím podruhé i s pravým zrcátkem! Fakt mě ten servis začíná srát! Copak nedokáží spravit a následně zkontrolovat takovou banalitu? Snad abych se začal chovat jako pilot letadla a po každé návštěvě servisu provedl kontrolu všech funkcí. Od rána jsem naštvaný, protože nemám čas jezdit kvůli takové ptákovině do servisu opakovaně.

Pochopím jednu chybu. Ale nezvládnout to ani napodruhé, to už je diletantství. Nejde mi o prachy, co tam projedu, ale o čas. Vůbec nevím, kdy se tam zase dostanu. Mám dojem, že ta mizerná pověst Mazda servisu ve Fryštáku je zasloužená. Sám sobě se divím, proč tam ještě jezdím. :confused: Prodejci jsou v pohodě, ale začínám si myslet, že servisovat tam auto je riziko. S čímkoliv vážnějším bych se tam bál jet.
 
Dnes jsem při mytí auta zjistil, že mi nejde seřídit pravé zrcátko v horizontálním směru. Ve vertikálním ano, ale v horizontálním se ani nehne. Můžu si ho upravit dotekem ruky, tzn. že mi ho v servisu při výměně nějak doje*ali! :mad: Je to totiž něco přes týden, kdy mi ho měnili kvůli nefunkčnímu vyklápění.

To snad není možný! Už s levým jsem musel do servisu dvakrát, protože mi zrcátko při první výměně rozbili. A teď musím podruhé i s pravým zrcátkem! Fakt mě ten servis začíná srát! Copak nedokáží spravit a následně zkontrolovat takovou banalitu? Snad abych se začal chovat jako pilot letadla a po každé návštěvě servisu provedl kontrolu všech funkcí. Od rána jsem naštvaný, protože nemám čas jezdit kvůli takové ptákovině do servisu opakovaně.

Pochopím jednu chybu. Ale nezvládnout to ani napodruhé, to už je diletantství. Nejde mi o prachy, co tam projedu, ale o čas. Vůbec nevím, kdy se tam zase dostanu. Mám dojem, že ta mizerná pověst Mazda servisu ve Fryštáku je zasloužená. Sám sobě se divím, proč tam ještě jezdím. :confused: Prodejci jsou v pohodě, ale začínám si myslet, že servisovat tam auto je riziko. S čímkoliv vážnějším bych se tam bál jet.
To naštve. Zřejmě jen nedocvakli sklíčko na jezdec co s ním hejbe v horizontálním směru (doleva/doprava) jestli se s tím sklíčkem dá hejbat až moc lehce v tomhle směru.
Zkus ho zacvaknout sám, jen na sklíčko zatlačíš na pravý/venkovní straně (přiměřená sílá aby sklíčko neprasklo).
Schránka 03.jpg
 
Poslední úprava:
Sakra mam vyměněný obe zrcátka musím zítra zkusit, jestli mi jdou vůbec horizontálně i vertikálne
 
Sakra mam vyměněný obe zrcátka musím zítra zkusit, jestli mi jdou vůbec horizontálně i vertikálne

Já si přitom matně vzpomínám, že jsem zrcátko před odjezdem kontroloval, ale asi ne dostatečně pečlivě. Zjistil jsem to až při jeho leštění, když jsem vyjel ven z myčky. Levé bylo krásně tuhé, nepohnulo. Ale pravé se při dotyku volně hýbalo. Ale s trochou tlaku na zrcátko tak, jak popsal @Max6, jsem jej zacvakl na ten pohyblivý jezdec.
 
Buď vůbec nevyzkoušeli a nebo shodou náhod ho zkusili jen ve vertikálnim směru a řekli že je to OK. Školácká chyba,ale hlavně že je už v pořádku :)
Takovouhle blbost jsem si udělal na svym autě,když jsem si měnil řidičovo zrcátko (nakřápnul mi ho nějaký člověk zřejmě prdelí když šel okolo auta) a až když jsem zadělal komplet tapicírung dveří a ujel asi 500 metrů, tak jsem zjistil,že jsem si nezapojil velkej reprák ve dveřích :mad::D Takže otočka, znovu oddělat tapec a zapojit jeden konektor :D
 
Poslední úprava:
A to jsem Vám ani nenapsal, že když mi vrátili auto, bylo sklo i výplň dveří spolujezdce umaštěné od prstů. Možná někdo řekne, že jsem zbytečný hnidopich. Ale pro mě je to doklad určité neprofesionality. Něco to vypovídá o tom, jak přistupují k opravě aut. Copak už je tak složité vzít čistou utěrku a očistit špinavá místa? Skutečný profesionál přece nemůže takhle vrátit auto. V jiném servisu po sobě vyčistí i interiér, vysají koberečky a celé auto umyjí, než jej vrátí zpátky majiteli. To je asi opačný extrém, ale dojem z návštěvy je taky naprosto jiný.
 
celé auto umyjí, než jej vrátí zpátky majiteli.
To jim dycky rikam at to nemyji ze to delam pouze sam...a nejsi hnidopich ;) , protoze taky uz jsem parkrat zazil ze mi odpoji kameru,ale uz mi ji zpet nezapoji...sice malickost,ale sere me to.Proc mi odpojuji kameru ktera ma draty na miste spolujezdce...?
 
Dneska ráno jsem si s přítelkyní vyměňoval názory a zřejmě něvěnoval plnou pozornost řízení při výjezdu na hl. ulici. Výsledek je odřený pravý práh od vcelku vysokého patníku v zatážce.

Nějaké tipy, jak se to dá nejlépe opravit? Nevím, zda výměna... přecejenom, ten díl jako takový je přes půlku auta.
IMG_20180131_060015.jpg
 
Je promáčknutý? Pokud ano, tak nejprve opravit pomocí PDR. V žádném případě nekytovat. Poškozený lak šikovný lakýrník stříkne do ztracena a rozleští. Ale nevím, jak se chová tahle červená, komplikovaná barva.

Kolega si poškodil práh u Leonu a nechal si tam dát matnou černou fólii s nápisem SEAT. Vypadalo to dobře, jakoby to na autě bylo od výrobce.
 
Je promáčknutý? Pokud ano, tak nejprve opravit pomocí PDR. V žádném případě nekytovat. Poškozený lak šikovný lakýrník stříkne do ztracena a rozleští. Ale nevím, jak se chová tahle červená, komplikovaná barva.

Kolega si poškodil práh u Leonu a nechal si tam dát matnou černou fólii s nápisem SEAT. Vypadalo to dobře, jakoby to na autě bylo od výrobce.
Jojo, je promáčklý.
 
Tak před 20-ti lety jsem úplně stejně najel na zvýšenou zídku (taky jsem se bavil s manželkou). Promáčklý pravý podběh až k půlce zadního výběhu na kolo a taky troška i zadní dveře. Žádné PDR, ani výměna - dobrý klempíř a lakýrník v jednom, i trochu toho kytu tam bylo. Barva byla taky speciální v té době (červená do oranžova a zlatova) a dopadlo to dobře. Když jsem auto prodával ani jsem si nevzpomněl, že to tam bylo a servis AAA to taky neodhalil. Auto bylo nové týden a fakt to poznat nebylo.
 
tak dnes mě naštvalo zjištění, že mi nefunguje klimatizace, vůbec nesepne, servis objednán na příští pátek, tam zjistí co a jak a dál se uvidí. Chvíli po 2.garančce :mad:
 
Back
Top