• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Couvací / Parkovací kamera

Dotaz.
Na piny určené pro připojení signálu z couvací kamery jsem připojil videovýstup z fotoaparátu. Infotaiment se však nepřepmul do režimu zobrazování signálu z couvací kamery. Je přepínání opravdu automatické jen na základě videosignálu? Neposílají couvací kamery společně s videosignálem ještě např. +5V SS pro aktivaci videovstupu?
Chtěl jsem si ověřit, zda to po zakoupení neoriginální kamery bude fungovat.
 
Dotaz.
Na piny určené pro připojení signálu z couvací kamery jsem připojil videovýstup z fotoaparátu. Infotaiment se však nepřepmul do režimu zobrazování signálu z couvací kamery. Je přepínání opravdu automatické jen na základě videosignálu? Neposílají couvací kamery společně s videosignálem ještě např. +5V SS pro aktivaci videovstupu?
Chtěl jsem si ověřit, zda to po zakoupení neoriginální kamery bude fungovat.
Tam asi bude řízení přes CAN na signál zpátečky.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Zpátečku jsem samozřejmě zařadil a nic. Pokud by to záviselo jen na signálu zpátečky, došlo by k přepnutí vždy, tedy i když není zapojená couvací kamera.
 
Žádost o radu
Koupil jsem neznačkovou couvací kameru, napájení připojil na světlo zpátečky, videosignál dle návodu (ale bez relátka) na 2.pin zleva (v návodu označen 6) středový vodič, na 3. zleva (označen 5) zem (stínění). Na chvíli odpojil AKU, pak zapnul zapalování a nic. Obraz z kamery se na displeji neobjevil. Na výstupu z kamery se po zařazení zpátečky objeví střídavý cca 1V. Nevíte někdo, kde dělám chybu?
 
Nenachází se v okolí Kolína nebo Pardubic někdo, kdo by měl na autě dodělávanou kameru z ebaye/aliexpressu (nejlíp Sinosmart)? Přemejšlím o jejím pořízení, ale chtěl bych vidět, aká je kvalita obrazu, jelikož na fotkách to nevypadá nic moc.
 
Už jsi něco pořídil? Taky uvažuju o parkovací kameře. 13k za origo se mi ale za to dávat nechce. Co vlastně ta kamera má umět? Jen zobrazovat obraz? Nebo nějak měří vzdálenost? Nebo se vzdálenost měří parkovacíma senzorama a na výsledným obrazu z kamery se to pak nějak zobrazuje? Jde mi o to, proč tam jsou zobrazený ty čáry se zónama.
 
mam z alika, nejakou dratovou za 500 vcetne displeje
rozliseni dostatecne, zrni, ale couvat se podle toho da (zadny HD to neni)
ukazuje obraz a ma prednastaveny rastr na odhad vzdalenosti, vetsinou jezdim az po cervenou
kamerku mam nad SPZ, v dire mezi SPZ svetlama, kabel protazeny skrz cely auto a monitor na popelniku
kamera je napajena ze zapalovacove pojistky, monitor z couvacky (sviti jen kdyz je zarazeny R)
fotky nicmoc kvalita
IMG_20181004_183353[1].jpg IMG_20181004_183343[1].jpg IMG_20181004_183204[1].jpg
 
Už jsi něco pořídil? Taky uvažuju o parkovací kameře. 13k za origo se mi ale za to dávat nechce. Co vlastně ta kamera má umět? Jen zobrazovat obraz? Nebo nějak měří vzdálenost? Nebo se vzdálenost měří parkovacíma senzorama a na výsledným obrazu z kamery se to pak nějak zobrazuje? Jde mi o to, proč tam jsou zobrazený ty čáry se zónama.

Nakonec jsem nepořídil nic. Všechno jsou to takový polovičatý řešení (špatná kvalita obrazu, zastínění RZ, vrtání do auta, ...). Holt jsem si měl pořídit vyšší výbavu.
 
Co jsem videl video a dneska nazivo,tak mi to prijde dobry. Nevim,co mas za karu,ale u M3 BM jsou uz kabely zapojeny. Jen pripojis kameru a melo by to fungovat. Obraz je v pohode. Neni super ostrej,ale videl jsem to dobre. Ja objednal z alika za litr to,co doporucovali na mazdaklubu. Porad lepsi nez 13k.
 
Zdravím, co myslíte, je dobré si pořídit kameru tady: https://www.google.com/search?q=/autodoplnky-couvaci-kamery/ ??
 
Já kupoval tuhle je to tam o chlup levnější a kamerka funguje jenom škoda že jak jsem ji kupoval před cca 2 měsíci nebyla v nabídce rozšíření kamery o dynamické trajektorie a přísvit ale ve tmě i přes tu mazďáckou couvací bludičku jde relativně hezky vidět ..
 
ahoj chlapi,prohledal jsem všechno ale to co potřebuji jsem nenašel.Tak Vás prosím o pomoc.Mám mazdu cx3 2015 ,namontoval jsem si do ní parkovací kameru 12V ,koupenou na ebay,k tomu připojovací modul s vývodem na připojení signálu obrazu, ale co nevím je to kam připojit ten červený drátek co má spouštět obrazovku při zařazení zpátečky. napájení kamery mám na couvacím světle a u toho ten červený drátek připojený na +, jedná se mně o drátek u obrazovky.Děkuji za odpověď a nebuďte na mně moc přísní.-)
 
Ahoj,chtěl bych poprosit o zapojení konektoru u rádia.Koupil jsem pro CX 3 FL (2019) parkovací kameru od Sinosmartu, 6V přímo do záslepky, zapojena na konektor v zadních dveřích, barva kabelů u FL sice neodpovídá, ale pozice na konektoru vzadu jsou stejné. Po restartu se kamera přihlásila, ale pouze zapojená na náhradní zdroj, infotaiment nepošle dozadu 6V. Než začnu tahat nové kabely, neměl by někdo zapojení konektoru u rádia, tuším, že to je konektor na fotce.

21973d1547015642-aftermarket-backup-camera-cable-interface.jpg IMG_20190601_140436.jpg IMG_20190601_140448.jpg
 
Ahoj,chtěl bych poprosit o zapojení konektoru u rádia.Koupil jsem pro CX 3 FL (2019) parkovací kameru od Sinosmartu, 6V přímo do záslepky, zapojena na konektor v zadních dveřích, barva kabelů u FL sice neodpovídá, ale pozice na konektoru vzadu jsou stejné. Po restartu se kamera přihlásila, ale pouze zapojená na náhradní zdroj, infotaiment nepošle dozadu 6V. Než začnu tahat nové kabely, neměl by někdo zapojení konektoru u rádia, tuším, že to je konektor na fotce.

Zobrazit přílohu 22678 Zobrazit přílohu 22679 Zobrazit přílohu 22680
Ahoj,jestli tomu rozumím tak ty jsi to nezapojil na zpátečkové světlo?Když jsi to takto zapojil fungovalo to při zařazení zpátečky.?
Já mám teda kameru na 12V a tak teď nevím jaká tam má vlastně být. 6V nebo 12V, už jsem to málem vzdal, ale teď už zase hoří plamínek.Tak snad to jednou zapojím.
 
Ahoj,jestli tomu rozumím tak ty jsi to nezapojil na zpátečkové světlo?Když jsi to takto zapojil fungovalo to při zařazení zpátečky.?
Já mám teda kameru na 12V a tak teď nevím jaká tam má vlastně být. 6V nebo 12V, už jsem to málem vzdal, ale teď už zase hoří plamínek.Tak snad to jednou zapojím.
Podle toho co jsem našel jinde je jedno jakou jsi koupil kameru(12V /6V), u mé CX3 FL je přivedeno video až do dveří od kufru, zapojení konektoru je ten první obrázek, na "přívodu" máš zapojené všechny 4 vodiče, na "vývodu" je video a -6V propojeno do zkratu, +6 není osazeno. Pokud ty vodiče rozpojíš, video připojíš na kameru a napájení kamery zapojíš třeba přímo na baterku, po cca 10s odpojení baterie musíš mít obraz z kamery.
Při 6V kameře můžeš použít napájení z konektoru z kufru u 12V kamery můžeš použít stejný konektor+ usměrňovač 6V-12V( to jsem před 6 lety použil u CX5) nebo použiješ 12V ze zpátečky.Nevím jakou máš kameru, ale já jsem kabely dodané s kamerou odstříhal a kameru napojil,na konektor CX3.Můj problém je, že kamera připojená na externí zdroj se mi přihlásí, ale na konektor v kufru mi nepošle +6V, mám už ale odjinud zapojení u rádia a buď je +6V po cestě ještě někde přerušený nebo je problém v rádiu a budu si muset +6V opatřit ze zpátečky pomocí usměrňovače...Jsem bohužel 2 týdny mimo domov, tak to propojím po návratu.Zobrazit přílohu 22712 Zobrazit přílohu 22712
Connecteur C13-Caméra-V3.jpg
 
Podle toho co jsem našel jinde je jedno jakou jsi koupil kameru(12V /6V), u mé CX3 FL je přivedeno video až do dveří od kufru, zapojení konektoru je ten první obrázek, na "přívodu" máš zapojené všechny 4 vodiče, na "vývodu" je video a -6V propojeno do zkratu, +6 není osazeno. Pokud ty vodiče rozpojíš, video připojíš na kameru a napájení kamery zapojíš třeba přímo na baterku, po cca 10s odpojení baterie musíš mít obraz z kamery.
Při 6V kameře můžeš použít napájení z konektoru z kufru u 12V kamery můžeš použít stejný konektor+ usměrňovač 6V-12V( to jsem před 6 lety použil u CX5) nebo použiješ 12V ze zpátečky.Nevím jakou máš kameru, ale já jsem kabely dodané s kamerou odstříhal a kameru napojil,na konektor CX3.Můj problém je, že kamera připojená na externí zdroj se mi přihlásí, ale na konektor v kufru mi nepošle +6V, mám už ale odjinud zapojení u rádia a buď je +6V po cestě ještě někde přerušený nebo je problém v rádiu a budu si muset +6V opatřit ze zpátečky pomocí usměrňovače...Jsem bohužel 2 týdny mimo domov, tak to propojím po návratu.Zobrazit přílohu 22712 Zobrazit přílohu 22712
Zobrazit přílohu 22714

Ahoj,tak jsem udělal vše jak jsi napsal,ale bohužel nic.našel jsem v zadních dveřích ve svazku kabelů ty zkratované tři červené drátky,rozpojil jsem je a napojil na /dle obrázku/ na kameru.Přívod do kamery jsem napojil na couvací světlo,odpojil baterku na 10 s a bohužel nic.žádný obraz..Co jsem ale zjistil je to ,že do toho konektoru jde ze předu 6V. Neměla by tedy ta kamera být na 6V tak jak máš ty? Už jsem z toho jelen .Pomalu přestávám věřit že to někdy rozchodím.
 
Ahoj,tak jsem udělal vše jak jsi napsal,ale bohužel nic.našel jsem v zadních dveřích ve svazku kabelů ty zkratované tři červené drátky,rozpojil jsem je a napojil na /dle obrázku/ na kameru.Přívod do kamery jsem napojil na couvací světlo,odpojil baterku na 10 s a bohužel nic.žádný obraz..Co jsem ale zjistil je to ,že do toho konektoru jde ze předu 6V. Neměla by tedy ta kamera být na 6V tak jak máš ty? Už jsem z toho jelen .Pomalu přestávám věřit že to někdy rozchodím.
Tobě tam jde 6V, co bych za to dal...no jasně, že to nechodí. Napoj tu kameru přímo na baterii (jen provizorně), v kufru nech zapojený video kabel a potom odpoj baterku. Při stále připojené kameře tu baterku zase připoj a zapni zapalování a zařaď zpátečku a měl bys mít obraz.Aby se kamera přihlásila musí být při restartu rádia (odpojení baterie) pod napětím. Pokud máš obraz z kamery, můžeš připojit +12V na světlo od zpátečky a -12V dobře ukostřit !!! nebo použiješ měnič a necháš to zapojené na konektor v kufru (6V)
U CX5 jsem použil tento měnič
http://shop.mypower.cz/napajeci-zdroj-dc-dc-s-cipem-lm2577-2713
 
Poslední úprava:
Back
Top