• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika CX-5 a Wi-Fi

Bob

výkonný člen KLANu
251
Ahojte,

CX-5 s MZD connect údajně podporuje online služby (aspoň se to píše v návodu k autu a na webu Mazdy). K tomu aby se služby daly na cestách používat, je potřeba funkční wifi v nastavení vozu, kde jako zdroj signálu poslouží mobil, který vytvoří přenosný přístupový bod.

Ani po upgradu firmwaru na verzi 56.00.230A wifi nefunguje. V servisu Mazdy jsme vyzkoušeli několik telefonů v nové M6, kde vše funguje. V CX-5 jsou dostupné sítě vidět, ale každý pokus o připojení skončil neúspěchem.

Je tu někdo komu v CX-5 wifi funguje?
Pak bych byl rád, kdyby se podělil o specifikaci telefonu (model, verze systému) i verze firmwaru v autě.

Zatím mi Wi-Fi v CX-5 přijde jako Jitrnice jakou svět neviděl.
 
Poslední úprava:
Abych pravdu rekl, zatim jsem pakrat zkousel WiFi ve sve nove M6 a zatim jsem s telefonem take neuspel. Zkouseno se Sony Xperia Z Ultra. Ale jeste tomu chci dat sanci. A vzhledem k tomu, ze parkuju primo pred barakem, tak by mi tam snad mohl dosahnout i signal z domaci WiFi, takze budu zkouset i to. Uvidime.
 
ve sve nove M6 a zatim jsem s telefonem take neuspel. Zkouseno se Sony Xperia Z Ultra. Ale jeste tomu chci dat sanci. A vzhledem k tomu, ze parkuju primo pred barakem, tak by mi tam snad mohl dosahnout i signal z domaci WiFi, takze budu zkouset i to. Uvidime.

Zkoušeli jsme mj. i Sony (Z3c, aktuální stock ROM s Androidem 5.1.1) . Přístupový bod byl vytvořený bez zabezpečení. M6 neměla problém, CX-5 ano.

I když se ti podaří domácí síť chytit a připojit se, na cestách ti to asi moc platné nebude. Proto nebádám směrem k routeru (samozřejmě jsem to s CX-5 taky zkusil - neúspěšně :)) , ale snažím se primárně chytit konektivitu z mobilu.

Ve tvém případě bych zkusil ověřit, jestli máš aktuální verzi firmware v autě i v mobilu (a u mobilu bych se zamyslel, co všechno může působit potíže, ideálně bych to zkusil uvést do továrního nastavení, což se ti asi chtít nebude :). Pár lidí v diskusích psalo, že pomohlo přeladit wifi na kanál 11, což u drtivé většiny telefonu bez rootu/jailbreaku nejde (AFAIK). Navíc nikde Mazda nepíše o tom, že základním předpokladem k rozchození wifi v autě je zrušení záruky na mobil (což root apod. zpravidla znamená). Má to v autě fungovat "out of the box" - a v případě námi testované M6 to tak i bylo. Zkus jiný mobil, třeba to pomůže. A když ne, netraop se s tím, navštiv nějakého autorizovaného partnera výrobce (servis, prodejce) aby ti předvedl, že to funguje stejně jako v návodu a na webu Mazdy - úplně bez problémů a samozřejmě. Pokud to nedokáže, šanci by tomu měl dát pak někdo jiný než ty.
 
Poslední úprava:
Jeste jsem to znova u sebe zkousel a zatim stale bez uspechu. Krome drive zminovaneho jsem to zkousel jeste se Sony Xperia Z3 Tablet Compact (v obou pripadech aktualni ROM s 5.1.1). Sit to vzdy najde (ikdyz to obcas trva vselijak dlouho), ale nikdy se nezdari pripojeni. Verzi firmware MZD Connect jsem jeste nekontroloval a pripadne neaktualizoval, to asi omrknu o vikendu.

Snad Ti to tady moc nerozbijim, kdyz se nejedna o CX-5, ale mam za to, ze ten MZD Connect bude v te M6 vicemene identicky.

Mimochodem, SMSky mi take na MZD Connect nefunguji, nikdy se nepodari nacitani.
 
Snad Ti to tady moc nerozbijim, kdyz se nejedna o CX-5, ale mam za to, ze ten MZD Connect bude v te M6 vicemene identicky.

Mimochodem, SMSky mi take na MZD Connect nefunguji, nikdy se nepodari nacitani.

M6 tu ničemu nevadí, aspoň je vidět, že MZD connect v různých modelech není identický, ale jak píšeš, je "víceméně" identický (navíc může být problém i jinde, třeba v řídící jednotce).

V CX-5 SMS fungují (ověřeno na Z3c). Můžeš si zkontrolovat kompatibilitu zařízení, co se snažíš připojit, ale ono je to celkem k ničemu, protože se na ten výpis ne/kompatibilních fcí nedá spolehnout. Možná bude jednodušší se zeptat v Mazdě, který telefon funguje tak, tak aby se auto dalo používat podle návodu. Na druhou stranu - se SONY Z Ultra nemá mít M6 problém (viz ověření kompatibility na stránkách výrobce auta), tak máš vadný kus - buď telefon nebo auto.
 
Poslední úprava:
Tak jsem delal par dalsich pokusu a jednou se mi podarilo s XZU dokonce pripojit. Ale po zopakovani stejneho postupu jsem jiz neuspel a ani nikdy znovu pote. Mimochodem ja mam verzi firmware jeste 51.00.351. Tim, ze se mi podarilo pripojit jednou z 15-20 pokusu by to klidne mohlo byt treba tim kanalem. Ja telefon v zaruce nemam, nemam problem si ho klidne rootnout (i bez ohledu na zaruku), kdyz na to prijde, ale zatim jsem to k nicemu nepotreboval.

Do servisu Mazdy se pojedu podivat ve ctvrtek, tak se zkusim poptat, co mi chytreho poradi.
 
Jestli se ti to povedlo aspoň 1x, tak to funguje :D A že ti to 5% úspěšnost nevyhovuje, to je subjektivní pohled na věc, ostatní s tím problém nemají :D

Rootovat telefon nebudu - Mazda nic takového v návodech neuvádí a taky na tyhle opičárny nemám náladu a vcelku ani důvod - když už jsem se do toho nepustil kvůli bloatwaru a firewallu, tak se do toho nebudou pouště kvůli wifi; ono se pak můžeš dozvědět, že wifi nefunguje, protože byl proveden root telefonu. :finger:

Pak se poděl, jak jsi v Mazdě dopadl ;)

Tady je popsaná zkušenost s CX-5 a M6 jako přes kopírák (akorát jemu se to povedlo aspoň 1x, mně ani jednou a to jsem se celkem na hlavu stavěl abych to přinutil ke spolupráci).
 
Poslední úprava:
Trochu offtopic, ale o vikendu jsem si udelal update navigace na SD kartu a zjevne to byla chyba. Navigace je od te doby hodne nestabilni, klidne spadne trikrat po sobe par sekund po zobrazeni mapy. Nekdy vezme s sebou i cely Infotainment a to ani nemusim byt primo v navigaci. Nez jsem delal update, tak se mi jeste nikdy Infotainment nerestartoval. Budu se muset vratit k zaloze stare verze, pokud mi nejak nepomuze nova verze MZD Connectu.
 
Gratuluji k vyreseni. Ja za sebe musim rict, ze si jeste uplne nevyskakuju. Po update na 56.00.230 jsme sice zkouseli telefony v servisu a vse fungovalo. Ale uz se mi od te doby stalo, ze jsem se opet nepripojil. A dnes treba bez problemu hned. Takze nevim, zda stale neco neni uplne v poradku (klidne na me strane).

Kazdopadne od update na 56.00.230 mam opet plne stabilni navigaci a od te doby ani jeden pad navigace nebo MZD Connectu. Takze pokud nekdo premysli o aktualizaci navigacni SD karty, doporucuji si zaroven (nechat) naupdatovat MZD Connect. Ja si stejne myslim, ze totiz navigacni SW je primo v MZD Connectu a na SD karte jsou jen mapy a dalsi podklady.
 
Také mi byl vyměněn Wi-Fi modul. Nyní se v pohodě připojím na hotspot z mobilu i na domácí router, ale v menu navigace mám položky on-line dopravní info , počasí , ceny paliva zašedlé. Fungují vůbec tyto služby v ČR?
EDIT: Takže už jsem na to přišel jsou to placené doplňkové služby.
88eur 1rok nebo 136/3roky.
A seznamu zemí není u hlášení provozu ČR jen info o počasí, ceny benzínu a jakési místní vyhledávání.
 
Poslední úprava:
J
Také mi byl vyměněn Wi-Fi modul. Nyní se v pohodě připojím na hotspot z mobilu i na domácí router, ale v menu navigace mám položky on-line dopravní info , počasí , ceny paliva zašedlé. Fungují vůbec tyto služby v ČR?
EDIT: Takže už jsem na to přišel jsou to placené doplňkové služby.
88eur 1rok nebo 136/3roky.
A seznamu zemí není u hlášení provozu ČR jen info o počasí, ceny benzínu a jakési místní vyhledávání.

Jenom 88Euro. To je slusny doplnek k navi za 18 tisic kč, no ne?

Počasí mi do posledni aktualizace SW (před par dny) po pripojení k mobile hopspot makalo na jednotku. Tet to mam také zešedle.

Tohle je asi ona posledni verze SW

28093923226_757eaf7609_o.jpg

Ted koukam na prispevek
....... Po update na 56.00.230 jsme sice zkouseli ....

Tak to ta moje nebude IN VERZE SW jak slavnostne v servisu rikali
:eek:
 
Poslední úprava:
Tak jsem nakonec i ja dospel k tomu, ze jsem si nechal vymenit CMU modul a uz se mi zvysila uspesnost pripojovani na WiFi hotspot. Ikdyz ani po vymene to nebylo uplne stoprocentni, ale aspon se mi vysledne vzdy podarilo pripojit. Coz driv nebylo pravidlem.

Mimochodem, @Bob-e, Ty jsi zrusil svuj blog ivos-zlin.cz?
 
@shr3k-u a @Bob-e, ted si nejsem jisty, zda jsem se do toho nezamotal. Jakoze nekdo z tamniho autosalonu IVOS Zlin si stezoval na hanobeni jmena a dobre povesti nebo tak neco? Nejak me trosku zmatlo to odkazovane tema, kam prispiva uzivatel @ivoŠ Zlín.

Ja jen, ze jak jsem se vratil k teto stare veci, tak jsem se chtel prokliknout a pocist ty starsi informace a najednou 404.
 
Back
Top