• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika DAB rádio ztrácí signál - porucha

Tomcat

výkonný člen KLANu
236
ahoj jake mate zkusenosti s prijmem DAB tuneru? Me to mezi Novym Jicinem a Koprivnici nekolikrat vypadava a neda se s tim jet. Pritom pokryti by melo byt dle map DAB pokryti
 
Já jezdím několikrát týdně trasu Ostrava - Olomouc po D1 a mám stejnou zkušenost. Při hudbě to ještě tak nevadí, ale když to přeskakuje u mluveného slova a v kontextu pak chybí celé věty, je to nepříjemné. Mluvím o Radiožurnálu. Jinou stanici jsem nezkoušel.
 
Moje zkušenost je, že jsem si na DAB vylistoval stanice, něco zkusně pustil, pak jsep přepl na BT a už to tak nechal...
 
To bych nesměl být liný připojit telefon na kabel. Hlavně, že to hraje dle vlastního výběru.
 
Ahoj Mazďáci,


mám uživatelsky nepříjemný problém na půl roku staré (nové) Mazdě 3 HB. Při zapnutém DAB rádiu dochází po poměrně krátké době k výpadům signálu. Někdy DAB rádio spolkne část věty, kterou moderátor vyslovil, jindy naopak zopakuje již vyřčené dvakrát. Jsou i případy kdy se rádia zhostí ticho. Děje se to bez ohledu na lokaci, kterou projíždím i při zastaveném vozidle. Frekvence incidentů je tak častá, že DAB rádio je pro mě nepoužitelné a i když, jsem se na něj těšil, musel jsem s pokorou naladit FM stanice. Jezdím 95% po Praze a stejné je to i mimo hlavní město. Normálně bych si myslel, že je u nás vysílání DAB rozhlasu teprve v plenkách a tak je signál slabý a nestabilní, ale vím, že tomu tak není. Vyzkoušel jsem jiné vozidlo s DAB rádiem a signál je stálý a bez výpadků (rozpadů) pominu-li samozřejmě podzemní garáže a tunely. I v domácnosti mám pár let rádio s DAB příjmem a zvuk je čistý a signál se neztrácí.


Vypozoroval jsem, že je DAB rádio v Mazdě také o dost tišší v porovnání s FM příjmem a zvuk je jakoby plochý bez dynamiky a basů byť jsou nastaveny na stejnou hodnotu jako při příjmu FM radia. DAB rádio také nezobrazuje žádný text (interpret, skladba popřípadě i grafika zobrazující logo stanice či album hrající skladby také nikde), přitom funkce FM RDS funguje.


Zjistil jsem, že stejný problém jako mám já, popisuje vícero majitelů. Například majitel Mazdy vyrobené ve stejném období a také s EU firmware, byť se jedná zřejmě o Australana, viz odkaz níže:


http://mazda3revolution.com/forums/...tronics/191290-dab-radio-australia-issue.html


Netvrdím, že je v tom spojitost, ale je zcela patrné, že nejde o vlastnost produktu nýbrž o chybu. Zakládám vlákno, jelikož nevěřím, že jsem jediný majitel se stejnou závadou. Vzpomeňme, jak to bylo se rzí za zadními sedačkami. Vždy musí být někdo první, kdo na problém poukáže, aby i ostatní věděli, že to není normální a musí se to řešit.
 
A nemůže to být náhodou tím, že prostě v ČR signál DAB není, a v Praze jenom na vybraných místech...
 
A nemůže to být náhodou tím, že prostě v ČR signál DAB není, a v Praze jenom na vybraných místech...
Slabá síla a ztráta signálu je vyloučena testem v jiném voze s DAB rádiem a používáním DAB rádia statického. I po Praze kde je signál dobrý dochází ke ztrátě signálu třeba na parkovišti, kde se auto nepohybuje se ten jev projevuje také. Ano okolní vozidla a letadla mohou signál rušit, ale toto se dějev nahodilé intervaly a velice často.
 
Páni tak o takovém menu bych se bez tebe nedozvěděl. Mrknu se na to a dám vědět co jsem zjistil.
 
30.11. spustili CRa a CRo novy multiplex DAB v Ostrave a Brne...ted mi to hraje bez vypadku a kdyz vyjedu ze signalu tak to hned peladi na FM a neni tam zadny casovy posun jako u multiplexu TELEKO.. takze konecne vyuzivam DAB tuner
 
V posledních týdnech sem vypozoroval zajimavy ukaz. BYdlim ve meste , kde je signal DAB na hranici dosahu. Nicmene to hraje, ale pokud parkuju pred barakem a zaradim zpatecku tak DAB radio vypadne, preradim na D a za chvilku hned naskoci..takze se to evidentne nekde rusi. mate nekdo podobnou zkusenost?
 
Back
Top