• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Dalkovy klic / karticka

orik007

nový člen
17
Ahoj

Mam 2006 mazdu s kartickou, kde me auto pozna, kdyz sem blizko :)
Bohuzel se mi tadleta karticka rozbila a nahradni nemam, takze ted oteviram trapne mechanicky klicem.

Co s tim? :) Dela to tu nekdo sikovnej? Nova sem koukal, ze stoji 4,500 + prace na synchronizaci s RJ.

Diky
 
Hm, myslim, ze by to mohlo fungovat obdobne s DO nejak... na egayi bude tech karet mraky...
 
Co na to @Max6 ? Ten má perfektní návody na všelijaká kódování klíčků, tak třeba poradí i s kartou ;)
 
Mám taky kartu ;)

Jen pokud se ti teda rozbila ta karta jak můžeš startovat ?=-O když v tom je i imobilizér a jakmile není karta v autě apod nenastartuješ.
Tak by mělo pak fungovat i odemykání na klice tlačítkem a nemusíš odemykat klíčem ne?

Alespoň já to mám teda tak že mám kartu kterou buď můžu mačkat apod.... A na klice mám černý takový obdelník a na tem zmáčknu když mám kartu třeba v kapse a auto odemknu. A na 5-tých dveří je takové kolečko. Pokud tohle nemáš tak je to jen nějaká dodělávka na kartu místo klíčku ;)
 
Mam na dverich takovy gumovy tlasitka a kdyz mi fungovala karta, tak se mi to i otevrelo :).
Ted proste mam klasika klic, vedle gumovyho kolecka na dverich je i dirka na klic :) A v zapalovani je taky kupodivu dirka na klic, takze to jezdi i bez karty, jen to vypada blbe.
 
Mam na dverich takovy gumovy tlasitka a kdyz mi fungovala karta, tak se mi to i otevrelo :).
Ted proste mam klasika klic, vedle gumovyho kolecka na dverich je i dirka na klic :) A v zapalovani je taky kupodivu dirka na klic, takze to jezdi i bez karty, jen to vypada blbe.

Ale přeci pokud je karta rozbitá tak by to nemělo jít ani nastartovat. Je teda fakt nikdy jsem nezkoušel nechat kartu doma a třeba klíčkem zkusit odemknout a nastartovat.

Ale pak se podívat na e-bay a tam najít kartu určitě bude levnější jak přes Mazdu ;)
 
Zkusit si to urcite muzes no.
Nicmene nejde jen o to obejdnat si kartu, ale musi se i sesycnhonizovat s RJ, to si jako uz moc sam neudelam.
 
Tak IMHO bude IMO i v klasickým klíči, ne jen v kartě, ne? To je jako mít 2 klíče, taky fungujou oba, že maji IMO. To je přecijen pasivní "čip", takže to přečte jako u klasickýho auta bez karet.
Ale to jenom soudim, že u kartovýho budou obě varianty (nebo jestli karta je jenom silnější vysílač třeba).
Nikde jsem nehledal, zkušenosti nemám, ale kartu asi nepůjde naprogramovat stejným stylem, jako další klíč, což?
 
Už nevím kde ale někde jsem kdysi hledal a náhodou jsem našel jak tu kartu přizpůsobit někdo to někde popisoval na americkém foru myslím.

Ale nejsem si už jistej. Ale určitě by to mělo jít přizpůsobit tzv. po domácku jako klíčky ;)
 
Tady třeba, jak se programuje obyč klíč: Nakódování dálkového ovladače
Určitě to bude podobné. Jinak u obyč klíče je potřeba k naprogramování IMO 2 klíče, takže u karty to platí určitě taky, jak píše @edemsx ;)
Nakódování Imobilizéru na vystřelováku bylo v Mazdě cca před rokem za 315,-Kč, jen pro info.
 
Ahoj,
mam mazdu 6 GY, a k ní mám tu slavnou kartu, která mi nefunguje. Chci se zeptat, jestli tady není nějaký šikovný člověk, který by eventuálně dokázal tu kartu rozdělat a zkontrolovat střeva a opravit.
 
Back
Top