• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Dálkový start

Tomik CX3

člen KLANu
32
Ahoj a pěknou neděli MazdoMilové ;)
Je tu prosím někdo se zkušenostmi nebo alespoň nějakými radami co se týče dálkového startu? Nebo je to věc zbytečná? Díky :)
 
V minulosti dialkovy start bol realizovatelny u aut s automat prevodovkou.
Mal som taky alarm v aute, ktory to zvladal, ale nie na mojej mazde s mech.prevodovkou.
 
dálkový start, pokud auto nelze ovládat do pohybu (jako BMW) dálkovým ovladačem, je celkem k ničemu. Dálkové ovládání se vyplatí u Webasto nebo jiných bufíků .. Kdysi se to montovalo k alarmům, ale nechytilo se to
 
Přesně nad tím jsem včera začal přemýšlet :D A už mám přibližně vymyšleno, jak to zapojit, ale asi to bude "na hulváta", bez veškerých těch ochranných mechanismů na čidla dveří apod...
Aktuálně se mi jedná o ranní vyhřátí, v létě popřípadě na vyvětrání a vyklimování. Start je bez problémů, je to automat, ale bohužel, nemá dálkový ovládání oken, na to léto...
 
Také mi jde o to,jestli to nastartování na 10-35 minut, kdy je motor ve volnoběhu, nevadí nějak tomu motoru?
Uvažoval jsem i o Webastu (nezávislém topení) :confused:
 
Také mi jde o to,jestli to nastartování na 10-35 minut, kdy je motor ve volnoběhu, nevadí nějak tomu motoru?
Uvažoval jsem i o Webastu (nezávislém topení) :confused:

natočit motor a nechat ho běžet 10-35! minut běžet na volnoběh není dobrý nápad.... pár minut ho nechat běžet před rozjetím vadit nebude, ale čtvrt/půl hodina je víc než dost. Auto je určené k pohybu ..... nejspíš se nic pro pár pokusů nestane, ale......

rozhodně bych volil Webasto či jiná řešení pro TO určená ,-)
 
A to by mě dočista zajímalo, co je na tom špatně? Myslim to regulerně, přecijen motor je stavěnej (optimálně) pracovat v nějakým spektru otáček. Ale když ho budu chvíli relativně podtáčet, o to zase na sytičový vyšší otáčky - po dobu ohřátí, dejme tomu 10 - 15 minut, tak to nemůže bejt tolika zásadní problém, ne? Stejnak ho studenej člověk netočí nad 2k otáček, ideálně.
 
jasný ... ale na volnoběh se vodní pumpa nepřetrhne v činnosti čili moc necirkuluje chlazení, opačně chladiči se nedostává chlazení vzduchem po zahřátí..... atd atd ...

tuším, že o tomhle tématu se můžou vést dlouhý teoretický debaty bez vítěze, páč dokavaď se to nevyzkouší v reálu v dostatečném reprezentativním vzorku, těžko říct nakolik se praxe liší od teorie....
 
@Natural Jj, ten článek jsem čet už onehdá, a vesměs přesně takhle se k tomu chovám
@Vitus Já to řešim ne spíš z důvodu zahřátí motoru, to pozvolna, ale na částečný topení, respektive hlavně na rozmražení skel... Uvidim, zda to zvládnu ještě tuhle zimu, nebo si to připravim na příští :)
 
cau znovu otviram tohle tema.. resi nekdo remote start a s tim spojene veci? Pripadne jake systemy mate projete? Pandora nabizi zajimave reseni, nicmene me trosku znervoznuje ze to je pres cloud ..
 
Zajímalo by mě, jestli to někdo nezjišťoval, jestli to funguje i na Euro verze mazdy.
Psal jsem tam dotaz, ale bez odezvy. Jen jsem někde našel na fóru, že na euro verzích to nejmaj odzkoušený (což apriori neznamená, že to nefunguje).
Za ty peníze by to bylo super a snadné řešení....
 
Aké máte skúsenosti s Pandorou? Ide mi asi najviac o diaľkový štart, kvôli odmrazeniu a chladeniu v lete. Chcel som webasto ale je to jednoúčelové zariadenie za dvojnásobnú cenu.

Ako funguje ovládanie cez mobil? Platí sa tam nejaké predplatné, alebo je to po inštalácii už celé zadarmo?

Podľa ich webu mi stačí varianta Light za asi 13tis. Tam sa mi páči aj to že to nieje online a teda do budúcna by to nemuseli pod nejakou zámienkou spoplatniť. Máte ju niekto?
 
Webasto ti auto vyhřeje lépe, než prosté nastartování. Otáčet studenej motor na místě asi stejně není pro auto nic moc. Viděl jsem nedávno na alze i nějaké no name topidla s dálkou za asi 3tis.
 
Back
Top