• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Demontáž FM antény (ploutve) - špatný signál rádia

MichaelPine

člen KLANu
64
Už jste někdy někdo sundával žraločí ploutev (anténu)?

Všiml jsem si, že mám stále větší problém s příjmem FM signálu tak koukám na tu anténu a přijde mi, že ji mám ze zadní strany odchlípnutou a je pod ní voda. Když jsem na anténu máčkl, tak se signál zlepšil. To je tam našroubované, nebo nějak speciálně uchycené?

Děkuji ;)
 
Ja jsem si nechaval ploutvicku lakovat na GJ a rikali mi, ze aby se sundala, tak je potreba sundat strop a povolit dva srouby, takze zespoda.
 
Máš pravdu, našel jsem návod od Max6.

Pokud to dobře chápu tak by měla být přišroubovaná šroubem z vnitřku.
 

Přílohy

  • 13563_schranka-02.jpg
    13563_schranka-02.jpg
    85 KB · Zobrazení: 59
  • 13564_schranka-04.jpg
    13564_schranka-04.jpg
    99,1 KB · Zobrazení: 63
  • 13565_schranka-06.jpg
    13565_schranka-06.jpg
    49,7 KB · Zobrazení: 60
Tak si s tím popravdě nevím rady, když s tou mojí anténou zahýbu, tak je vidět, že se odchlípává, jakoby nesedí úplně přilepená k plechu střechy a ten signál FM rádia je opravdu mizerný :(
 
Musíš sundat prakticky všechno. Hlavně dávej pozor aby jsis nezlomil ten stropní tapec, pak to vypadá ošklivě
 
Mám na M6 s Bose vyměněnou plotev, tuner.... a za 1 rok a 9 měsíců od koupi mi Mazda nebyla schopna vyřešit hloupé rádio. Když pustím rádio, tak mám pocit, že mi někdo na ukradl anténu. Teď čekám na nový koaxiální kabel! To je vizitka Mazdy u auta ne necelý milion korun- prý vrcholový model... Obávám se, že nic nevyřešíš. Pokud ano budu vděčný za jakýkoliv podnět. Je to bezmoc :-( . Půjčí mi náhradní auto (sedana bez Bose) a to hraje, tak jak by rádio mělo hrát....
 
Já jsem s tím nikdy problém neměl (za tři roky co auto mám), až teď tak dva týdny zpátky to začalo. Nejdřív jsem si myslel, že chyba není u mě, ale když se to zhoršovalo, tak mi to bylo divné.

Spíš nerozumím tomu, jak to funguje, protože to chápu tak, že z antény vede kabel, který se ve střeše připojí do konektoru, který vede dál do rádia. Pak, ale nerozumím tomu, že mi tam něco ruší signál i když včera jsem zkoušel tou anténou hýbat a dneska ráno když jsem jel, tak byl signál normální a nic mi FM rádio nerušilo. Vždyť přeci to jestli ta ploutev nesedí úplně 100% na střeše by na to nemělo mít žádný vliv ne?

Nebo se tam mohla dostat voda, která tam dělá neplechu? o_O
 
Se zeptám. Dával jsi LEDky do světel nebo kamkoliv v autě? Nenainstaloval jsis nějaký dodatečný zařízení?
O čem mluvím: vadná nebo nekvalitní LED žárovka dokáže vyrušit rádio klidně totálně.
Nebo nekvalitní trafo od nějakýho zařízení taky umí rušit rádio - třeba origo trafíčko do cigareťáku od takovýho Truecam to ruší rádio jako kjáva
 
Žádné dodatečné zařízení ani LEDky jsem do auta nedával. V cigareťáku také nic permanentně daného nemám.
 
Popravdě tomu nerozumím.

Ráno v šest jedu do práce a rádio normálně hrálo. Odpoledně jedu zpět z práce a rádio šumí jak pomatený. :(:(
 
Podívej a nedělají jen něco s vysílačem ? Máš na rádiu zapnutou "AF" ? Teď před týdnem v Příbrami bylo to samý a celej den jen šum na cca 3/4 stanicích...
 
Také mě to napadlo, ale je divný, že jsem po příjezdu domů nechal hrát rádio, které šumělo a venku jsem zacloumal s anténou a najednou to hrálo normálně.

Co myslíš tím "AF?
 
AF = alternative frequencies
Rádio samo vyhledá a přepne na stejnou stanici, ale na jinym kmitočtu, když je dostupná v lepší kvalitě (síle signálu). Koukni jestli jí máš zapnutou.
 
Včera odpoledne, na mém stání u domu, zahýbal jsem anténou a rádio hrálo v pohodě. Dnes ráno, na úplně stejném místě, při nástupu do auta bez jakékoliv aktivity či změny, rádio šumí a má špatný signál.

Asi mě tedy čeká sundání stropu :eek:
 
No, hodně zdaru ;) Chceš workshop kde je popsaný jak na to nebo už ho máš?
 
Kdybys byl tak hodný a hodil bys ho jsem, tak by mi to pomohlo.

Jinak jsem vyloučil možnost, že něco dělají s vysílačem, protože jsem jel ve služební Fábii, která měla signál úplně normální :confused:
 
Back
Top