• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Demontáž obložení A sloupku

pkadecka

výkonný člen KLANu
247
Měl bych dotaz: do auta bych si chtěl domontovat handsfree sadu, což obnáší mj. sundat obložení A sloupku, povede tudy kabel k mikrofonu. Ale na tom plastu na sloupku je napsáno "SRS airbag". Dá se to sundat bez nepezpečí, že na mě něco vystřelí? Nebo ještě jinak, jak se to sundává?
 
Obložení A sloupku se demontuje takto:
A sloupek.JPG
Vystřelení airbagu by hrozit nemělo.
 
Tak povedlo se, nejdřív za ten plast zatáhnout a pak se prostě vycvakne. A při montáži zpátky se musí jeden ten caplík zaříznout, přesně jak to je v tom návodu.

(HF sadu jsem namontoval za budíky, je tam schovaná i je píchnutá na napájení budíků. Reproduktor má vlastní, takže jsem ani nemusel vyndávat autorádio.)
 
Tyo, sice jsem se s tim chvilku pekloval (a už je to nějaká doba), ale ten kousek jsem nezařezával a dostal jsem to tam taky :)
 
Jo to znám, když se ta packa nechá dlouhá, jak se to tam blbě pasuje nazpátek :D By mě zajímalo jak to skládali ve fabrice :D
 
A ví někdo, jak sundat B sloupek na M3 ? Respektive tu spodní tmavou část?
Najdeš to ve workshopu, který jsem ti posílal už kdysi...

Předem se adminům omlouvám že to cpu do GG/GY sekce
 

Přílohy

  • BsloupekspodniBMBN.pdf
    253,9 KB · Zobrazení: 13
  • prahovelistyBMBN.pdf
    334,7 KB · Zobrazení: 9
Maxi moc děkuji. Vím že jsi mi to už kdysi poslal ale mám soukromých témat moc a nemohl jsem to dohledat.

Mazda 3 BN
 
Já když jsem sundal krytku A sloupku tak jsem se úplně vyděsil. Nějaký prase mě chtělo zavraždit!

Přívod k handsfree byl omotán kolem airbagu. Tohle je buď úmyslná sabotáž nebo naprosté ignoranstsví a diletantismus. Airbag se nafukuje tak 200km/h a když po vás vystřelí mikrofon tak by to bylo skoro jako výstřel z pistole. Doufám že ty si dáš na tohle pozor.

Já jsem si tam protáhnul další kablík pro napájení kamery a kabely učesal. Jen mám takový nepěkný pocit jestli ještě někde je schované nějaké překvapení.

Asi tuším proč předchozí majitel tuhle konkrétní Mazdu prodal. Ten, kdo připojoval handsfree sadu, to dokurvil tak, že prohodil napájecí kabely, takže handsfree byla trvale spuštěna. Po 14 dnech stání s tím autem už nešlo nastartovat a asi mu to zničilo baterku. Tohle už jsem také opravil. Dávej si na ty dva napájecí kabely také pozor.
 
Poslední úprava:
Back
Top