• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

Potvrzeno. Mlhovky s DRL od firmy Einparts typ DL36 je plně zaměnitelný s mazdíma mlhovkami od firmy KoTo a to typem:
L169-51-690A, L169-51-680A (M6MPS,CX7, atd...)
a dokonce s novýma mlhovkama
GEG1-51-680B, GEG1-51-690B (CX5KE,M3BM,M6GJ, atd...)
Prostě jestli vaše mlhovky vypadají jako ty na fotce ať už máte cokoliv, tak jsou zaměnitelný.
IMG_20180614_110645.jpg
(Z leva: Einparts DL36, M3BM 2014, M6MPS 2006)
 
Vyměním jednotku denního svícení GS1E-67-890A (tu mám) za jednotku GS1G-67-890A (tu potřebuji).
Přehled jednotek:
GS1D-67-890A - bez jakékoli automatiky
GS1E-67-890A - automat světel bez denního svícení
GS1F-67-890A - denní svícení bez automatu
GS1G-67-890A - automat světel s denním svícením - xenony svítí stále (kromě polohy parkovaček)

Uvítám výměnu v Praze, předpokládám že kupující bude vědět kam sáhnout a výměnu jednotky za jinou mi rovnou provede, model mé jednotky svícení je poměrně nedostatkové zboží :)

Kontakt: 608 887 118
i.am.jk@seznam.cz
 
Ahoj, jsou ty led mlhovky dl36 od einparts použitelné i na Mazdu 6 GH s hranatými mlhovky? Píšou že jsou pro Mazdy 2007-2012, ale nevím jak by to tam sedelo. Díky
 
Ahojky, jsem tu nový, v pátek jsem koupil Mazdu 6, 2.0, r.v. 2010 a jediný, co mne mrzí, že nemá denní svícení - ledky, protože má bixenony a nechci oddělat čočky...denně jezdím. Prosím, došli jste k nějakému závěru...jaké na ni padnou nejlepší ledky a jak je nejjednodušeji zamontovat? Mám masku jako devil5, kulaté mlhovky...ale o mlhovky se mi nechce přijít. Potřeboval bych to blbuvzdorně, abych objednal a za pár hodin namontoval. Kdysi jsem takto řešil na Oktávce, dostal jsem dobrý tip a rady a vše funguje i velmi hezky vypadá do teď (koupena sada s modulem). Za jakékoliv ucelené rady moc díky. Kdysi jsem měl Mazdu mrkačku GT a ejhle, zase jsem se po letech k Mazdě vrátil, protože jsem u koncernu nenašel žádný dobrý benzínový motor :). Díky předem.
 
Ty kulaté mlhovky od Einparts mají funkci denního svícení i mlhovek, mám je koupené ale zatím nenamontované...:rolleyes::rolleyes: ale věřím že montáž bude jednoduchá, výměna kus za kus + zapojení DRL ;););)
 
Ty kulaté mlhovky od Einparts mají funkci denního svícení i mlhovek, mám je koupené ale zatím nenamontované...:rolleyes::rolleyes: ale věřím že montáž bude jednoduchá, výměna kus za kus + zapojení DRL ;););)
Super. Namontuj co nejdřív a dej vědět. No šel bych do nich taky, pokud jen vydloubnu původní, zasunu nové a zapojím kabely dle plánku a případných rad zkušenějších. Kdyžtak bych ti dal i tel.č. , abychom pohovořili... Kdy hodláš namontit?
Uvítám rady, i jak co nejšetrněji vyndat ty původní atd., abych něco neulomil...nepřepóloval kabely atd. Nerad bych něco zku...zkazil. :)
 
Super. Namontuj co nejdřív a dej vědět. No šel bych do nich taky, pokud jen vydloubnu původní, zasunu nové a zapojím kabely dle plánku a případných rad zkušenějších. Kdyžtak bych ti dal i tel.č. , abychom pohovořili... Kdy hodláš namontit?
Uvítám rady, i jak co nejšetrněji vyndat ty původní atd., abych něco neulomil...nepřepóloval kabely atd. Nerad bych něco zku...zkazil. :)
Prosim, kde jsi je a za kolik zakoupil? Cekam na info od Tebe, zkusenejsiho, ale rad namontuju co nejdrive. Koupil jsi i s modulem, navodem?
 
Dnes objednám, rád bych pošetřil bixenony. Koukal jsem, že montáž bych mohl zvládnout...i já;). Doufám, že během příštího týdne přijde a o dalším víkendu namontuju. Ty jsi na tom jak? Už svítíš denníma?
 
Ahojky, prosím o radu. Zakoupil jsem zde uvedená světla od Einparts. Nejsem autoelektrikář, ale kdysi dávno s "přítelem na telefonu" :) jsem zapojil denní svícení na Octávii. Raději se zeptám, než něco zničit. Jsou zde k zapojení žlutý drát, ten nechali bez ničeho, jen kouká vodič z bužírky a červený drát, kde je půlobjímka. Tyto půjdou k pojistkové skříňce, jak jsem zde viděl na obrázku? A dále od každého trafa (DRL Modulu) vedou dva cca 20 cm dlouhé vodiče a to černý a červený. Jak zapojit tyto? Udělám foto a přiložím.

20180821_125655.jpg Kdo prosím ví, kam přesně na mém typu vozu zapojit červený drát s půlobjímkou a žlutý vodič s volným koncem? Potom ty 2 páry černého a červeného vodiče s kovovými "samečky" - jsou k čemu (zaslepit, lze přes ně na modul připojit další světla?)? Ostatní jsem nefotil, protoože to ostatní je jasné...je zde napojení na samotné lampy a napojení do modulů.

Ty kulaté mlhovky od Einparts mají funkci denního svícení i mlhovek, mám je koupené ale zatím nenamontované...:rolleyes::rolleyes: ale věřím že montáž bude jednoduchá, výměna kus za kus + zapojení DRL ;););)
Devil5, kdyz uz mas svetla doma, nevis, kam co presne zapojit? Koukam na to jak husa do flasky. Potrebuju poradit od "Mazďáků". Jinak dekuju za typ, protoze svetla jsem objednal a zaplatil v patek a dnes posta dorucila. Vypadaji poctive, pekne, myslim, ze budou super. Az namontuju, tak se podelim o dojmy jak z montaze tak funkcnosti, ale nutne potrebuju poradit, kam ktery drat zapojit. Bez toho se nehnu. Diky predem.
 
Poslední úprava moderátorem:
Ok. Dekuju. Ja o elektrice nic nevim, ale rikam si, jestly ty 4 ks samcu nepatri napr. k parkovackam (v baleni jsou 2 objimky, vcera jsem park.menil za ledky a malem jsem si vykloubil ruce i prsty). Prece to musi mit plus, uzemeni (minus) a pak spojitost s park.sv., aby se po jejich zapnuti ledky samy zhasly + aby nam fungovaly i mlhovky. Za ty prachy by u toho mel byt navod jak pro blby a ne obecny, ze.
 
Podle mně od relé červeny+ žlutý na kabeláž (napájení a spínání drl) a na samostatné piny (červený+ černý) přijde plastový kryt označeny H11 a potom na originální kabeláž od od mlhovek. Červený samostatný + po klíčku a žlutý samostatný + parkovací světla kostru to bere asi z původní kabeláže od mlhovek

Ale nejsem autoelektrikař, tak pokud tomu nerozumíš tak raději počkat až to potvrdí profesionál nebo nechat zapojit profikem
 
Poslední úprava moderátorem:
Ale nejsem autoelektrikař, tak pokud tomu nerozumíš tak raději počkat až to potvrdí profesionál nebo nechat zapojit profikem
Dekuju za snahu, ale jak to zapojis ty? Je mi lito, ze nedaj presnej navod, pak by to byla pecka, ta svetla by si to zaslouzila. Potrebuju vedet, ze tenhle kabel patri tam, tenhle drat tamhle atd. Skoda, ze ze zde pritomnych to jeste nikdo nezapojoval. To jsme jediny? To je mazec... :-(
 
Možná už to řešil @Max6 tak by ti mohl poradit odborněji, já jen svým selským rozumem... Ten návod který je přibalený je fakt jen obecný.
 
Tak ono je to docela pálka za ty světla. Většina na to jde stylem co nejlevněji nakoupit a samo doma zapojit. Tyhle světla se tady objevily docela nedávno.
 
Snad nekdo pomuze. Bylo by fajn to tady verejne rozlousknout, protoze ta svetla vypadaji perfektne a casem, verim, se uchytej...kluci je budou na mazdy davat. Jen zjistit, jak presne na to...navod je univerzalni, takze na dve veci. Potrebuju vedet, kam naprosto presner kterej kabel strcit. S ostatnim si vyhraju, na to jsem velkej detailista, ale el. nerozumim... Takze za kazdou radu diky predem, v pripade potreby sem klidne hodim i tel.c.

V podstate jde o 2 draty, ktere se maji spravne zapojit. Nove lampy se pichnou misto mlhovek a tedy zbude jen zluty drat a potom cerveny s pulobjimkou. Abych nemusel tahat kabel az ke spinacce, start tlacitku, muze mi nekdo poradit, kam presne pripojit uvedene vodice? Cerveny s pulobjimkou je jak predurceny k plusu pod sroub (neni to doufam minus - cerveny drat) a zluty by sel k relatku ( abych nemusel az pod palubku)? Uz tady nekdo zapojeni pres sroubek a relatko ukazoval. Lze to blize popsat?
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top