• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

devil eyes na Mazdě ...za mě tuzing a za pracovníky STK nehomologovaný světlomet. Taky bych to nazval lákadlem na zvednutou plácačku cajtů, páč to tam na první dobrou nepatří. Ale samozřejmě že proti gustu ..... :)
 
devil eyes na Mazdě ...za mě tuzing a za pracovníky STK nehomologovaný světlomet. Taky bych to nazval lákadlem na zvednutou plácačku cajtů, páč to tam na první dobrou nepatří. Ale samozřejmě že proti gustu ..... :)
jak říkáš jde o tu homologaci ;)
 
Za tu cenu už by byla slušná homologovaná varianta. Navíc tyto rádoby kroužky nesvítí jasně jako DRL, ale spíš jako obrysovka. Takže souhlas s @Vitus ;)

Nepřemýšlel si o homologovaném modulu místo modulu mlhovky? Ráz auta bude zachován a homologace taktéž.
Tady na ukázku, jak to myslím a jak to vypadá třeba na GG ;) Denní svícení - DRL u Mazda6 GG/GY

jak říkáš jde o tu homologaci ;)
Tu to 100% nemá ;)
 
Za tu cenu už by byla slušná homologovaná varianta. Navíc tyto rádoby kroužky nesvítí jasně jako DRL, ale spíš jako obrysovka. Takže souhlas s @Vitus ;)

Nepřemýšlel si o homologovaném modulu místo modulu mlhovky? Ráz auta bude zachován a homologace taktéž.
Tady na ukázku, jak to myslím a jak to vypadá třeba na GG ;) Denní svícení - DRL u Mazda6 GG/GY

Čau Robine no zatím spíše jen tak uvažuji !!
jasně jeto varianta, ale přijdu o mlhovky atd. a to má své výhody i ne uvidíme zatím jen uvažuji co by mohlo jít!
Ty devil eyes byla varianta něčeho jiného a odlišit se trošku !! To chce probrat osobně ;)
v té Harfě příští týden máte v plánu byt jak dlouho !? jestli bych to stíhal !?
diky:)
 
@Kiimiicz tohle určitě nebrat bych poradil. Svítí to slabě a výdrž chipů mizerná.
Šel bych po homologované verzi. Např. DRL 502. Píšu v rychlosti večer poradím klidně více ;)
 
@Natural proc myslis ze to bude svitit slabe? ma to v sobe 24 SMD ledek typ 4014 novej typ musi svitit vic nez ty co si daval :) ale necham si poradit ....
 
No 4014 bych novým typem zrovna nenazýval :) Každopádně abych tady nepovídal o parabolkách/čočkách a celkovém osvitu, tak něco ke zpracování samotných LED.
Tam je potom propastný rozdíl mezi homologovaným kvalitním DRL a rádoby DRL z číny, které si na výdrž hrají. Ve zkratce, nahusto naskládané chipy moc dlouho kámošovi na passatu neposloužily - ne zrovna ideální prostor pro chlazení :)

Rozhodnutí je na tobě, každopádně v dané cenové relaci bych se asi nerozmýšlel po čem jít. Například z Funkerových foto je patrné, že denní svícení svítí více než dost a tak jak má ;) Denní svícení - DRL u Mazda6 GH
 
Tak jsem dnes vyměnil ten modul svícení.najit ho byli něco.na konec jsem ho našel za kastlikem spolujezdce.Bohuzel to nefunguje a je to pořád tak jak to bylo.I když jsem tam nic nezapojil tak to svítí taky pořád.holt nějaká záhada.nevite někdo co stim?
 
Zřejmě to bude chtít asi v řídící jednotce nastavit.takze servis.
Na 6GH stačí vyměnit jednotku za jednotku. Máš třeba foto těch jednotek, jestli třeba přišla jednotka se správným kódem a za jaký kód si měnil? Viz. Naturalova 6 GH Lilac Silver
Je možné, že na 3BL je nějaký jiný postup. Na 6GG jsem měl dokonce v okruhu vypínač.

Ahoj jakej typ zarovky jsou v mlhovkach? Chci vymenit za ledky :)
H11. Jestli chceš používat jako denní svícení, tak to chce něco silného aby to bylo vidět. A přijdeš o funkci mlhovek kvůli špatnému usměrnění světla - pokud se nebavíme např. o Ultinon LED od Philipsu v jiné cenové relaci :)
Nějaké foto mám zde: Naturalova 6 GH Lilac Silver
 
Byla tam BBP3 67890A.a vyměnil za BBM2 67890A.je ale zvláštní když jsem tam nic nezapojil tak to bylo pořád stejný.
 
Jsem z toho bezradny,vypadalo to ze uz to budu mit vyreseny,ale problem zustava.primo do mazdy v Brne asi nema cenu,stejne nebudou tomu rozumet.Chtelo by to nejakyho eletrikare asi sehnat,ale aby neudelal vic skody nez uzitku.
 
Hosi, nahodil sem na svoju M6 GH nove DRL OSRAM, konkretne model DRL 102.:
https://www.formotor.sk/denne-sviet...svietenie-led-drl102-6000k-4052899200494.html

Tieto sa ale nevypinaju uplne, ale sa len stlmia na 50%, ak zapnenem parkovacky alebo xenony. Vsetko som zapojil podla navodu, aj vyrobca udava, ze budu svietit na 50%, ak mam zapnute stretavacie svetlomety. No moja otazka je: je to takto v sulade s vyhlaskou o dennom svieteni? Tieto DRL totiz maju nahradit aj klasicke male parkovacky a to tak, ze k DRL boli dodane aj male "ziarovky" s paticou W5W, ale tie nesvietia, maju len "oklamat riadiacu jednotku, ze tam ziarovky su. Lenze ja som ich tam nedal, nakolko som si nedavno od jedneho clena tohto fora zakupil aj parkovacky LED OSRAM a svietia paradne.
Asi tam budem musiet doplnit prepinacie rele, potom by sa mali DRL vypinat po zapnuti stretavacich svetiel.
 
Back
Top