• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Detailing péče o lak

Já včera trošku opravoval kamarádovi nárazník u obchodu se mu tam někdo podepsal.DSC_0177.JPG DSC_0178.JPG
 
Poslední úprava:
já už jsem s Doris dohodnutej a za pár dní mi ho pošle, tak jsem zvědavej jak to vyhladí hlavně jemné škrábance třeba kolem klik atd.
 
Ahojte kamarádi!

Moc Vám všem děkuji za milá slova a reference, je to pro mne nejen potěšení, ale i čest, že můj produkt i práci takto oceňujete. Budu se dál snažit vyvíjet a zdokonalovat své technologie, aby přinášely užitek i dalším lidem.

Miky: Ten opravený zadní nárazník - to opravdu klobouk dolů, máš hodně šikovné ruce!
Mimochodem voskování té bílé M6 bylo super, pečovat o tak nádherný vůz bylo pro mne potěšením. Musím říci, že jsem si tu práci příjemně užila, i když večer už mne slušně bolely ruce. Ale měla jsem z výsledku velkou radost a spokojenost klienta je pro mne vždy prioritní.


Demonicus: Šikula, vidíš, jak Ti to hezky šlo. Čím poctivěji to člověk navoskuje, tím je ten výsledek lepší a také trvanlivější. A s každým dalším voskováním to bude poznat ještě výrazněji. Já už tuhle recepturu vosku používám hezkých pár let a mám to vyzkoušené.


Natural: Jj, tak dlouho jsem hledala na trhu vhodný výrobek, který by mi plně vyhovoval, až jsem si nakonec vytvořila vlastní. :) A moc mne těší, že jsi s ním spokojen. Ostatně je to vidět i na Tvé práci a autech, která jsi voskoval. Všechna čest!


Doofer: Jemné škrábance to umí rovněž slušně zahladit, ideální je postup opakovat a zaměřit se na lokální část laku. Doporučuji použít trochu větší množství vosku pro takové rozleštění. Já jsem tímto voskem nedávno leštila dost nepěkně poškrábaný nárazník na Peugeotu (otřel se o něj nějaký umělec na parkovišti).... Postup bylo třeba opakovat vícekrát, protože vosk je hodně jemný, ale jeho účinnost je překvapivá:
 

Přílohy

  • 1.jpg
    1.jpg
    296 KB · Zobrazení: 92
  • 2.jpg
    2.jpg
    271,2 KB · Zobrazení: 90
  • 3.jpg
    3.jpg
    257,5 KB · Zobrazení: 90
  • 4.jpg
    4.jpg
    74,1 KB · Zobrazení: 90
  • 5.jpg
    5.jpg
    166,6 KB · Zobrazení: 88
  • 6.jpg
    6.jpg
    76 KB · Zobrazení: 85
  • 7.jpg
    7.jpg
    247,5 KB · Zobrazení: 89
  • 8.jpg
    8.jpg
    299,8 KB · Zobrazení: 86
  • 9.jpg
    9.jpg
    274,5 KB · Zobrazení: 89
  • 10.jpg
    10.jpg
    265 KB · Zobrazení: 85
Poslední úprava moderátorem:
Dneska odpoledne proběhly galeje, 2,5 roku stará švagrova CX-5, mytá jen v myčkách a parkovaná jen venku... Dal jsem jen komplet umytí (nejdřív zasněženo Autobrite Super Snow pěnou, rozšmrdláno, pak Meguiar's Gold Class šampón), vyčištění laku střechy a kapoty clayem (podmazáno vodou s trochou tekutého mýdla a Turtle Wax vosku - nebyl po ruce detailer), dočištění laku od zbytků vosku obarveným lihem (tchánovy zásoby Okeny...;)) a osvědčený Meguiar's Gold Class Liquid Wax na střechu, ještě než padla rosa, tak jsem stačil přejet leštičkou, zítra dopoledne to snad dodělám.
DSC_0508.JPG DSC_0513.JPG DSC_0519.JPG
 
Miky: Špičkové práce, vypadá to dokonale! A dokážu si představit, jaké to teprve bude v reálu.;) Fotky jsou jen slabý odvar toho, jak perfektní je výsledek, který člověk vidí na vlastní oči. Já jsem to potěšení - vidět Tvou práci naživo - už měla a musím opravdu smeknout.
 
Doris moc děkuji,od Tebe pochvala hodně potěší.Fotky hodně klamou nejlepší je to vidět naživo,jak píšeš.:)
 
Před pár dny jsme leštili lak na M3/Red Soul, na němž se nepěkně podepsali závistivci. Těm blbům bych lámala ruce za taková zvěrstva.... :mad:
K leštění jsem použila pouze svůj vosk, přičemž postup jsem několikrát opakovala; leštila jsem jen ručně. Fotky stavu před a po mi poskytnul člen z MC Hanocri; tímto mu velice děkuji za spolupráci a poskytnutí fotek. Dovolím si zde vložit i jeho post z MC:
http://www.mazdaclub.cz/forum-tema/mazda-3-lak-111904?select=140836#message140836
Toto je výsledek:

12878_photogrid-1430651967368.jpg 12879_photogrid-1430652099163.jpg 12880_photogrid-1430652309172.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Nádherná práce Vás všech, musím vysmeknout velkou poklonu, opravdu radost pohledět ;)
Zrovna jsem dopsal příspěvek v tématu o referencích, kde jsem zmínil škrábance od provozu na sídlišti: https://www.mazdaklan.cz/threads/naturalovy-reference-lesteni-vosk-od-doris.94/page-2#post-3392
Taky jsem se o víkendu rozpálil doběla, když jsem uviděl, kolik šrámů přibylo na GHčku. Utrhat ruce málo :mad:
Naštěstí šla většina pěkně a snadno zamaskovat voskem od Doris, takže jsem se po rozleštění uklidnil :)
 

Přílohy

  • 1.jpg
    1.jpg
    351,7 KB · Zobrazení: 77
  • 1o.jpg
    1o.jpg
    390,5 KB · Zobrazení: 75
  • 2.jpg
    2.jpg
    333,4 KB · Zobrazení: 75
  • 2o.jpg
    2o.jpg
    378,6 KB · Zobrazení: 73
  • 3.jpg
    3.jpg
    458,8 KB · Zobrazení: 74
  • 3o.jpg
    3o.jpg
    450,5 KB · Zobrazení: 74
  • 5.jpg
    5.jpg
    564,1 KB · Zobrazení: 76
  • 5o.jpg
    5o.jpg
    473,1 KB · Zobrazení: 76
Skvělý výsledek, Robine, máš zlaté ruce. Je s tím vždy piplačka, kór díky blbům, co bezohledně nebo dokonce i úmyslně ničí druhému jeho majetek. Každopádně prokouklo to hodně, je radost pak v takovém autíčku jezdit.Už se těším, až to uvidím naživo včetně toho parádního osvětlení. Pořád mi totiž vrtají hlavou ty silné LEDky ve zpátečkách....;)
 
Děkuji moc za pochvaly, moc si jich vážím ;) Tak ať se nám daří a fotky krásných aut přibývají :)
 
Ja to nechapu, jak je mozne, ze se ztrati takoveto skrabance, kam zmizi? Jde pouze o zamaskovani a opticky efekt nebo se tim zrenovuje vrchni ochranna vrstva laku?

Jsem jeste ve fazi mazdackeho tehotenstvi, auto je teprve objednane, ale jak to je s kvalitou primo z prodeje? Je vhodne vyzvednute auto rovnou osetrit, co se tyce karoserie/laku? Zacinam se v techto zalezitostech teprve rozkoukavat, bude to me prvni nove auto a auto, ktere si peci opravdu zaslouzi.

Prijde mi, ze se tu hodne venujete voskovani. Mate nejake relevantni zkusenosti a porovnani s keramickymi a nano zalezitostmi?
 
tady je to správně.... ;) - Doporučuji pouvazovat o natažení ochranne transparentní folie na celou karoserii... ta investice se ti casem vrati tada pokud neplanujes auto zanedlouho prodat
 
Urcite si planuju nechat auto 4-5 let, pak se uvidi, precejen je to dlouha doba a muze se lecos prihodit. Zkusim si o foliich neco dohledat, nebo mas nejaky konkretni tip? Precejen mam jeste cas, nez auto vyrobi a privezou, takze si chci udelat plosny obrazek a pak se rozhodnu, do ceho jit. Nechci rovnou nic zavrhovat, ale chci abych mel o auto pokud mozno dobre postarano ;].
 
Ja to nechapu, jak je mozne, ze se ztrati takoveto skrabance, kam zmizi? Jde pouze o zamaskovani a opticky efekt nebo se tim zrenovuje vrchni ochranna vrstva laku?

Jsem jeste ve fazi mazdackeho tehotenstvi, auto je teprve objednane, ale jak to je s kvalitou primo z prodeje? Je vhodne vyzvednute auto rovnou osetrit, co se tyce karoserie/laku? Zacinam se v techto zalezitostech teprve rozkoukavat, bude to me prvni nove auto a auto, ktere si peci opravdu zaslouzi.

Prijde mi, ze se tu hodne venujete voskovani. Mate nejake relevantni zkusenosti a porovnani s keramickymi a nano zalezitostmi?
Ohledně fyzikálně-chemických věcí tu máme @Doris a jak se dostane k PC, tak určitě odpoví fundovaněji než já. Samozřejmě fyzika se oblafnout nedá a hluboké škrábance nezmizí, pouze se můžou zamaskovat. Ohledně lehkých a povrchových šrámů platí to, že díky speciálnímu složení vosku se tyto vady dají snadno odstranit.
Například moje práce z minulého týdne: https://www.mazdaklan.cz/threads/naturalovy-reference-lesteni-vosk-od-doris.94/page-4#post-5919

Určitě doporučuji folii, jako píše Doofer. Rozhodně na místa, která nejvíc trpí a už jsem viděl, že jsi v jiném vláknu dostal doporučení od Shreka ;)

Jinak určitě doporučuji lak zakonzervovat hned po koupi. Ono se lak ošetřovat hned "za tepla" nemá, ale nějakou tu chvíli trvá, než se sem vozidlo dostane a za tu chvíli je už lak správně "vyzrálý".

Zkušenosti konkrétně s různými produkty máme. A je otestována většina věcí, co trh nabízí. A právě proto, že nebyla spokojenost a komplexní výrobek, který by odpovídal náročnosti a funkčnosti jaká by byla potřeba, tak Doris začala připravovat a míchat vlastní vosky na míru konkrétnímu automobilu. Ve zkratce vadila krátká výdrž a nesnadná aplikace.
Více se o tomto rozepsala sama Doris zde: https://www.mazdaklan.cz/threads/naturalovy-reference-lesteni-vosk-od-doris.94/#post-2490

Trocha toho OT. Na jakou mazdičku se chystáš? ;)
 
Back
Top