• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Detailing péče o lak

Videl jsem, ze se prodavaji specialni pripravky pro peci o ochranne folie. Znamena to potom, kdyz clovek nema folii na celem aute, ze musi pouzivat ruzne pripravky, jinak voskovat apod. podle toho, jaky povrch zrovna opecovava?
Trocha toho OT. Na jakou mazdičku se chystáš? ;)
Snazil jsem se to popsat ve svem podpisu. Mam objednanou M6 GJ Wagon v Soul Red barve.
 
Škrábance nejsou voskem pouze zamaskovány, to by časem znovu vylezly. Vosk dokáže vyhladit poškozený lak a zmírnit to poškození s velmi trvanlivým ( někdy i 100% trvanlivým) výsledkem. Chce to prostě vidět naživo a vyzkoušet.


U nového laku používám ultrajemnou směs. Více se o vosku nebudu rozepisovat, je to tu už podrobně vysvětlené a pokud má o moje produkty někdo zájem, může si to najít a prostudovat a případně napsat sz .

Můj vosk spolehlivě funguje i na fólie. Není třeba kupovat nic dalšího.
 
Poslední úprava moderátorem:
Videl jsem, ze se prodavaji specialni pripravky pro peci o ochranne folie. Znamena to potom, kdyz clovek nema folii na celem aute, ze musi pouzivat ruzne pripravky, jinak voskovat apod. podle toho, jaky povrch zrovna opecovava?

Snazil jsem se to popsat ve svem podpisu. Mam objednanou M6 GJ Wagon v Soul Red barve.
Doris odpověděla rychleji :) Její vosk lze použít i na fólie.
Pokud někdo nemá čas nebo nervy na voskování, tak není problém se domluvit se mnou ;) Viz. odkazy na reference voskování.

Ten podpis jsem nějak přehlédl, asi už jsem spal :D Parádní fáro, ještě lepší motorizace a o barvě ani nemusím psát. Prostě fantastické. Tak držím palce, ať čekání uběhne co nejrychleji a co nejdříve se budeš moci projet ve své mazdičce ;)
 
@Natural mnooo myslím kamaráde, že si u tebe udělám taky jednu malou objednávku na vyleštění Šmouly, ale mám pocit, že to bude nad tvé možnosti :D ... je to výzva :D se spoluprací s @Doris která by třeba připravila ten správnej modrej vosk :D by se ale mohly dít zazraky :D ... doufám :D
Asi zařídíme malou kooperační akcičku :D
 
@Natural mnooo myslím kamaráde, že si u tebe udělám taky jednu malou objednávku na vyleštění Šmouly, ale mám pocit, že to bude nad tvé možnosti :D ... je to výzva :D se spoluprací s @Doris která by třeba připravila ten správnej modrej vosk :D by se ale mohly dít zazraky :D ... doufám :D
Asi zařídíme malou kooperační akcičku :D
Vosk v rukách šikovného a pečlivého člověka dokáže udělat s lakem skutečně hodně.
Fotky v dolní části galerie mi poskytnul Robin, který ta auta leštil. Rozdíl před a po je markantní:
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=678
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=590
 
@Natural mnooo myslím kamaráde, že si u tebe udělám taky jednu malou objednávku na vyleštění Šmouly, ale mám pocit, že to bude nad tvé možnosti :D ... je to výzva :D se spoluprací s @Doris která by třeba připravila ten správnej modrej vosk :D by se ale mohly dít zazraky :D ... doufám :D
Asi zařídíme malou kooperační akcičku :D
Určitě se můžeme domluvit. Ohledně vosků spolupracuji výhradně s Doris, takže mám 100% spokojenost od majitelů voskovaných vozidel ;)
Co jsem měl možnost vidět tvůj lak naživo, tak 100% není horší, než byla ta černá Audina :D
@Natural : Prosím Tě, tu černou A6 jsi leštil ručně nebo elektrickou leštičkou? Fakt super práce...
Děkuji moc za pochvalu ;) Veškerá práce je výhradně ruční. Zakládám si na tom, aby bylo o lak vozidla nejlépe postaráno co nejšetrnější cestou.
Výsledky práce na některých mazdách jsou ZDE a více fotek je ve FB odkazu v mém podpisu ;)
 
Pokud někdo nemá čas nebo nervy na voskování, tak není problém se domluvit se mnou ;)
Narozdil od pece o podvozek a dutiny si dokazu predstavit, ze umyvat a voskovat auto, bych mohl sam. Cetl jsem si nejaka doporuceni a navody od @Doris. Ale treba aspon poprve bych se s Tebou zkusil domluvit, abych to videl v praxi a pochytil nejake zakladni zpusoby. Teda pokud to neni tajne know-how ;]. Ale bacha na to! Kdyz odvedes moc dobrou praci, kterou ja pak uz nikdy nebudu schopen zopakovat, tak za Tebou budu muset casteji! :D
 
Určitě není problém ;) A neboj, když se ti moje práce bude moc líbit, tak budeš jezdit za mnou maximálně 2x do roka :D Víckrát není potřeba voskovat. Veškerá péče o lak v sezóně spočívá v čisté vodě, houbě, kýblu a hadru z mikrovlánka :):cool:
 
Veškerá péče o lak v sezóně spočívá v čisté vodě, houbě, kýblu a hadru z mikrovlánka :):cool:
V sezone ano, ale nejsem na tom tak dobre, abych si kupoval auto pouze na pouzivani v sezone. Zaroven nemam garaz ani kryte stani. Jak tedy mimo sezonu, v zime?
 
V sezone ano, ale nejsem na tom tak dobre, abych si kupoval auto pouze na pouzivani v sezone. Zaroven nemam garaz ani kryte stani. Jak tedy mimo sezonu, v zime?

Však o tom to je, vydrží Ti to na autě i přes celou zimu, není se třeba obávat. Vosk je schopen chránit auto i mnohem déle, mne to vydrží na garážovaném autě i více jak rok. U "sezonního" auta s malým kilometrovým nájezdem je výdrž vosku až dva roky - to je třeba případ Nissanu, s nímž už jezdíme méně a hlavně pro potěšení.
Toyotu, kterou máme nonstop venku a jezdí denně, jsem voskovala začátkem listopadu 2014 a ještě pořád se dělají na karoserii perličky vody a snadno se umývá, protože ten vosk tam stále je a auto účinně chrání. Převoskovala jsem jen střechu a kapotu, na bočních dílech je ještě vosk od podzimu. Trvanlivost konzervace byla jednou z mých priorit při vyvíjení vosku na auta.
Dávala jsem tu i fotky, jak to vypadá po dešti:
https://www.mazdaklan.cz/threads/naturalovy-reference-lesteni-vosk-od-doris.94/page-2#post-3329
 
Poslední úprava moderátorem:
To ano, fotky Toyoty jsem videl. Ja to spis myslel tak, jestli i v zime je vhodne pobihat s vodou a houbickou a omyvat auto od soli.
 
V sezone ano, ale nejsem na tom tak dobre, abych si kupoval auto pouze na pouzivani v sezone. Zaroven nemam garaz ani kryte stani. Jak tedy mimo sezonu, v zime?
Špatně jsem formuloval moji odpověď. Přes celý rok doporučujeme a auto stačí navoskovat před zimou a po zimě u vozidel, která se používají celoročně.
Já v zimě nepobíhám s houbičkou skoro vůbec. To už musí být teploty dlouhodobě nad bodem mrazu a auto už skoro nepoznávám :) Taktéž parkuji venku. Ono proti gustu, ale je jasné, že málokomu se chce v mrazech pobíhat kolem auta. A vždy si potom musí člověk říct, že je to pořád "jenom" auto ;)
 
Nezkoušeli jste mytí bez oplachu NoRinse? Mě se to na Alfa Romeo (relativně měkký lak) osvědčilo. Stačí 7l vody na celé auto. Když je zima, používám teplou vodu...za půl hodiny je auto jako alabastr...
 
Nezkoušeli jste mytí bez oplachu NoRinse? Mě se to na Alfa Romeo (relativně měkký lak) osvědčilo. Stačí 7l vody na celé auto. Když je zima, používám teplou vodu...za půl hodiny je auto jako alabastr...
7l na celé auto bez oplachu? To snad jde jen tehdy, pokud máš auto minimálně špinavé, jinak si to neumím představit.... Bez pořádného opláchnutí špíny a všudypřítomných abrazivních částic se o šetrném mytí nedá mluvit. Prostě tu hrubou špínu je třeba nejprve odstranit bezkontaktně a mýt z kbelíku až pak. Jsou i možnosti - "mytí suchou cestou"- ale to lze jedině u skoro čistého auta, které je spíše jen zaprášené. Kdysi jsme to řešili s lakýrou a ten řekl, že šetřit na oplachu a množství vody při mytí je cesta do pekel.....
Osobně bych své auto nikdy nemyla jen z jednoho kbelíku a sedmi litrů vody, byť bych k tomu měla i "zázračnou čistící chemii".
 
Asi se to nedá aplikovat na totálně zašpiněné a prosolené auto, já to používám cca 1x týdně na běžně záprášené auto (parkuji pod zastřešeným stáním). Při větší špíně nejdříve postříkám rozprašovačem a pak už to jde lehce. Žádné škrábance na laku nepozoruji. Kontrolováno halogenovým světlem.
Mytí suchou cestou je daleko více nebezpečné...ale v nouzi jsem taky použil na výletě s kabrioletem, když jsem chtěl po dešti druhý den jezdit s čistým autem.
 
Back
Top