1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Ahoj Host,

dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

Digitální zrcadlovka - tipy, rady, doporučení

Diskuzi v 'Mimo téma' zahájil Doofer, 25. 6. 2018.

1. Doofer

Doofer moderátor Člen týmu

957
    520
    93
    ahojte, vzhledem k tomu, že sliby se mají plnit a dcera vydřela mnou nastavenou laťku konečného vysvědčení, musím tedy dodržet nákup dárku, který si přála = digitální zrcadlovka.

něco málo tvrdých dat a faktů:
    • věk 14 let
    • zkušenosti s focením - běžný digitální fotoaparát (kompakt) v průměru za cca 5 tisíc kč plus lepší mobil
    • zkušenosti se zrcadlovkou - žádné, začátečník
    • cenový strop - do 15 tisíc kč
    • preferované značky - Canon, Nikon
    procházel jsem weby tak nějak zběžně, ale je tam toho bambilion :) a po hodině jsem z toho byl celkem unavený. možná se mezi vámi najde nadšenec co bude vědět na první dobrou. budu rád za každou radu, než pustím chlup ;) díkes předem

Poslední úprava: 25. 6. 2018
  2. dJn3o

dJn3o výkonný člen KLANu

666
    185
    43
    K tomuto bude mít určitě co říct @Psycho ale vysvětlil bych dceři že samotný fotak krásne fotky nedělá. Že i se zrcadlovkou dá udělat horší fotka než s mobilem.

3. Alíkbalík

Alíkbalík nový člen

27
    21
    3
    Jako člověk co profi fotí si dovolím zareagovat.
    Já jsem pro Canon ( jedu je už od 350ky) Ovládání a celkové soužití je super.
    Aktuálně probíhá ve velkém přechod k Sony.. zjedodušeně, mají lepší snímače.

Do 15 tisíc, hodně záleží co s tím bude fotit, oni ty základní univerzály jsou prostě moc uni, takže čím víc se člověk profiluje do nějaké oblasti která ho baví a zajímá, tím víc pak musí ustupovat z uni stránky jinde.

Šel bych do:
    Canon EOS 750D 18-55 IS STM

Rozsah objektivu je celkem dostačující na takové to naučení se.
    Nebude to na rychle se pohybující objekty, typu běžící pes v šeru, focení v halách sportu třeba.
    Jinak pohoda. časem ( za další vízo :) se dá pořídit lepší objektiv který se snadno vymění.
    Výhoda je že na tento bajonet pasuje většina Canon objektivů, počet je obrovský - takže je z čeho vybírat.

Pokud Sony tak třeba:
    https://www.alza.cz/sony-alpha-6000?dq=1146582

Další věc, fotkou- cvakem to nekončí.
    Na "vyvolávání" fotek doporučuji Lightroom - prozkoumat co je a buď kurzy nebo knížku alespoň.

Psycho a Doofer se to líbí.
  4. Psycho

Psycho výkonný člen KLANu

118
    72
    28
    Asi bych se shodnul s Alíkbalíkem , protože sám fotím Canonem ,ta 750 se záklaďákem je docela dobrá volba ,jak taky píše ,na ten bajonet se dá sehnat spousta i bazarových objektivů.
    Ale i ta sonny je dobrá volba , poslední dobou Canon ten vývoj flaká a mám spoustu kamarádů ,co přešli k sonny ;)

5. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 908
    2 962
    183
    Spritmonitor.de
    jaj tohle bude ještě horký téma :D

Pavel 21 se to líbí.
  6. Pavel 21

Pavel 21 nový člen

19
    13
    3
    Já používám Nikon D5200 a maximální spokojenost, to je tělo který i náročnějším uživatelům stačí :) ( ale vyšší cena), vrámci úspor bych volil d3400 s objektivem 18-105, a je pro začátek naprosto dostačující :)). Na Canon jsou levnější objektivy , ale nelíbí se mi ovládání . Nicméně je to o vkusu a oběma lze udělat hezké fotky

Doofer se to líbí.
  7. Psycho

Psycho výkonný člen KLANu

118
    72
    28
    Myslím ,že ani ne , hádají se jen nikonisti s canoňakama a ti ostatní ( sonny s olympusem ) zatim využívají ty novinky ,co ti první dva (c+n) budou mít kdoví kdy :D:D
    Já fotim Canonem 5D mark 3 a jsem maximálně spokojený;)

8. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 908
    2 962
    183
    Spritmonitor.de
    no právě... na všech forech, co jsem kdy zažil byly nejvíc HOT téma foťáky a mobily....... páč si každej myslí, že tomu rozumí nejlíp, že jo ...

9. shr3k

shr3k správce Člen týmu

1 956
    1 326
    153
    Spritmonitor.de
    Kup jí co chceš pro začátečníka stačí i úplně nejlevnější tělo, dobrý objektiv stejně cenu těla převýší, ale z vlastních zkušeností -fullframe je vždycky fullframe. Sice se za "profíka" nepovažuji, ale pár mega mi nikony za těch 12 let aktivní kariéry vydělaly. Teď už na to kašlu a fotím nejvíc mobilem. :D

Psycho se to líbí.

Sdílet tuto stránku