• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Rádio a navigace (originální) - problémy

Doofer

moderátor
Člen týmu
1 377
Zde se řeší:
- Problémy originálního rádia - nejde spustit
- Problémy originální navigace - chybová hláška, nejde spustit

Pokud řešíte problém s neoriginálním rádiem, pokračujte ZDE
Pokud řešíte problém s originálním Bose systémem (žádný zvuk, střílení do repro, prskání a pod), pokračujte ZDE
Pokud řešíte problém s originálním Bluetooth (handsfree, přehrávání hudby), pokračujte ZDE

-------------------------------------------------------
(původní příspěvek)

ahoj, dnes jsem demontoval starter, takže jsem musel odpojit baterku, když jsem vše zase zkompletoval, tak mi display navigace píše chybu načtení programu... ovládání na volantu a horní malý display normálně funguje. dokonce můžu ladit kolem navigace i rádia, ovšem nic nevidim. nereaguje na žádné tlačítko. netušíte někdo, jak to zpátky nahodit ??? díkes

display error.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
no hledal jsem a našel jsem historicky odpověď od Vituse na MC ;)...

* stačí tedy vložit originál DVD Mazda (jsou 3 takže třeba A) a program se doinstaluje....
 
přesně tak. A nemusí to být jen originál DVD. I z pálených DVD lze bootovat, stačí mít ono bootovatelné áčko :)
 
doplním ještě tip pro GH s navigací, na co jsem přišel náhodou a udělalo mi to radost a službu, tak to třeba pomůže i ostatním:

světelný senzor na GH je poměrně citlivý a setmí displej navigace i za dne a pak na ní není nic vidět. Tady je způsob jak tlačítkem displej trvale rozsvítit v režimu "noc"


 
další vychytávkou pro GH s navigací budiž způsob jak potvrdit otravnou, leč nutnou hlášku o bezpečnosti po každém startu. Netřeba pokaždé sahat na dotykový displej, stačí potvrdit zmáčknutím tlačítka Enter na volantu na levé straně (stejné jako pro hlasitost a pohyb v menu)
 
Poslední úprava:
doplním ještě tip pro GH s navigací, na co jsem přišel náhodou (návody zásadně nečtu) a udělalo mi to radost a službu, tak to třeba pomůže i ostatním:

světelný senzor na GH je poměrně citlivý a setmí displej navigace i za dne a pak na ní není nic vidět. Tady je způsob jak tlačítkem displej trvale rozsvítit v režimu "noc"

Super ja s tim vcera laboroval... bylo tp tmavy jak h...
 
Poslední úprava moderátorem:
Čus borci, neviete či Volvo vydalo/plánuje vydať ešte nejakú aktualizáciu máp ? Pokiaľ viem, tak posledný update čo koloval "medzi ľudmi" boli DVD Volvo/Denso z roku 2013.

Ešte aspoň jeden updatík by potešil...
 
Ešte aspoň jeden updatík by potešil...

já bych se toho nebál, tipuju že minimálně jeden update ještě bude ,-) Spíš se divím, že to někdo vůbec aktivně používá... osobně jedu na mobilu WAZE - jedinečné informace o dopravě a plánování .....
 
takisto ocenujem aktualnost udajov cez Waze, ale to ze zabudovana navigacia funguje aj offline, ma velky displej, nepotrebujem nikam umiestnovat drziak na mobil, mozem ju ovladat hlasom a na zapchy na ceste ma upozornuje tiez = u mna takmer 100% spokojnost :D

ale k tomu update, ak by sa teda nic nezohnalo, nasiel som takuto stranku: http://www.satnavdvd.co.uk/2015--mazda-denso-navigation-map-sat-nav-update-disc-452-p.asp , za tie prachy by som to asi bol ochotny risknut a skusit

resp.kedze uz vieme ako to s tym update funguje, tak tento link: http://www.satnavdvd.co.uk/2015-volvo-rti-mmm2-navigation-map-update-disc-426-p.asp ;)
 
@pjetro úplně nechápu tu nízkou cenu, ale vypadá to, že je to ono :) respektive použitelnej mi přijde ten odkaz Mazda, to Volví už vypadá na novější generaci navigací než je Denso, Ale u toho Mazdího mají v nabídce zase jen jedno DVD a zrovna bez Slovenska, taky podivný ....

za 1300 Kč nic valnýho....
 
@Vitus nevíš prosím tě, zda tato věcička funguje na přehrávání MP3 z flešky u NAVI?? A nebo co by jsi poradil pro přehrávání MP3, krom MP3 na CD. Díky za odpověď.
 
fungovat by to mělo, ale spíš bych se poohlídl po nějakým kabelu u nás, který si můžeš vyzkoušet a eventuálně vrátit. Já mám kabel jack-jack do mobilu a teprve třetí kabel je celkem použitelnej. Ty předchozí měly mizerný odstínění a v poslechu pak byl slyšet alternátor.....
 
fungovat by to mělo, ale spíš bych se poohlídl po nějakým kabelu u nás, který si můžeš vyzkoušet a eventuálně vrátit. Já mám kabel jack-jack do mobilu a teprve třetí kabel je celkem použitelnej. Ty předchozí měly mizerný odstínění a v poslechu pak byl slyšet alternátor.....

Díky za odpověď. Zkusím se po něčem podívat a nebo to udělám jak ty, jack-jack a MP3 přehrávač.
 
takisto ocenujem aktualnost udajov cez Waze, ale to ze zabudovana navigacia funguje aj offline, ma velky displej, nepotrebujem nikam umiestnovat drziak na mobil, mozem ju ovladat hlasom a na zapchy na ceste ma upozornuje tiez = u mna takmer 100% spokojnost :D

ale k tomu update, ak by sa teda nic nezohnalo, nasiel som takuto stranku: http://www.satnavdvd.co.uk/2015--mazda-denso-navigation-map-sat-nav-update-disc-452-p.asp , za tie prachy by som to asi bol ochotny risknut a skusit

resp.kedze uz vieme ako to s tym update funguje, tak tento link: http://www.satnavdvd.co.uk/2015-volvo-rti-mmm2-navigation-map-update-disc-426-p.asp ;)


V skratke len davam info, ze tento kauf nedopadol podla predstav, najprv mi poslali disk B namiesto disku D (aj to staru verziu), potom spravny disk , ale tiez staru verziu, aku som uz vlastnil. Nakoniec niekde "zohnali" verziu 2015, ale len s francuzskou hlasovou navigacou a potom prestali komunikovat uplne, takze som riesil cez PayPal vratenie penazi. Skoda ze to neklaplo o_O
 
to zamrzi ... :-( Me by teda nevadila ani ta FR hlas navigace, nesnáším když mi někdo kecá do řízení, takže mám hlasovku vypnutou za všech okolností a sleduju displej :)) Člověk alespoň nevypadne z navigace během jízdy. Ale opět a znovu vyzdvihuju WAZE za jeho aktuálnost při plánování.
 
Mazdar , poradí mi niekto skúsenejší, ako vypnúť to otravné pipanie, ked klikam na displej navigacie, resp.stlacam tlacidla navigacie a dokonca aj ked pridavam/uberam hlasitost, resp.ked pouzivam ovladac na volante? Dost by ma to potesilo a urcite aj moju malu,hlavne ked vzadu spi :)
 
osobně nemám rád žádné zvuky z navigace/radia = veškeré zvuky mám vypnuté včetně hlasových pokynů navigace. Jestli se nepletu, tak MENU/navi setup/volume = OFF
 
Kluci,nemáte někdo zkušenost s výměnou původního autorádia Bose za autorádio s navigací na Mazdě GH před FL?Je lépe sehnat origo z vrakáče nebo koupit něco z Ebay atd?Může dát někdo tip na konkrétní verzi?I kvůli aktualizaci map.A výhody,nedostatky?Díky za poznatky
 
já bych teda BOSE za NAVI neměnil ...... když srovnám vestavěnou navigaci s navigací v mobilu, je zkostnatělá, neaktuální, blablabla .......... používám ji minimálně, v podstatě jen v zahraničí, když chci mít alternativu k offline navigaci v mobilu .....
 
já bych teda BOSE za NAVI neměnil ...... když srovnám vestavěnou navigaci s navigací v mobilu, je zkostnatělá, neaktuální, blablabla .......... používám ji minimálně, v podstatě jen v zahraničí, když chci mít alternativu k offline navigaci v mobilu .....
Super,takže vyřešeno
 
Back
Top