• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Rádio a navigace (originální) - problémy

Čus borci, neviete či Volvo vydalo/plánuje vydať ešte nejakú aktualizáciu máp ? Pokiaľ viem, tak posledný update čo koloval "medzi ľudmi" boli DVD Volvo/Denso z roku 2013.

Ešte aspoň jeden updatík by potešil...
a na které, já měl na S80 2015, a kluci na volvo klubu, meli přes torent i někde uložená mapy pro stažení a vypálení
 
Pár upřesnění:
1. Modul autorádia v GH není BOSE, ale FMS (joint venture Ford Mazda Sanyo), případně Panasonic.
2. Pokud je GH vybaveno BOSE, jde o sadu jiných repro, subwooferu a přídavného procesoru s mikrofonem pro měření vnitřního hluku a se zesilovačem, modul autorádia se liší jen jiným firmware (spínání a ovládání zesilovače) a reproduktorovými výstupy s jinou voltáží, které jsou přivedeny do symetrického vstupu procesoru/zesilovače.
3. IMO se dělaly i DENSO navigace S ovládáním BOSE.
4. Jinak jako @Vitus ... neměnil bych to, 6 CD MP3 changer je mnohem lepší.
 
Tak navi ma taky 6CD MP3 changer, ale jde o tu navigaci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
osobně nemám rád žádné zvuky z navigace/radia = veškeré zvuky mám vypnuté včetně hlasových pokynů navigace. Jestli se nepletu, tak MENU/navi setup/volume = OFF

Vitku, tak som to sprave skusil, ale mne to vypne len hlas zabudovanej GPS navigácie. Kazde jedno stlacenie tlacidla na volante, okolo displeja a dotyk na LCD robi kratky vysoky "PÍP" nadalej. A prave tohoto pipania sa chcem zbaviť :-/
 
Jeeej, to je presne ono! Tak tam to nastavenie inžinieri z Mazdy zašili? Ďakujem moc, konečne žiadne pip pip pip ako Tescu pri pokladni :D
 
zdravím chlapci,
takže je někde stažitelná aktualizace a nebo nové mapové podklady do navigace !? jdeto vypálit odněkud vezme to pak navigace !??
a ještě by mě zajímalo, jde vypnout navigace tak, aby se mi nevracela displey, když tam nastaveny radia !?
děkuji za rady :)
 
Možná jsem to přehlídl, ale mapy cz tam máte?
Jinak má někdo vyřešeno češtinu Do navigace?
 
Zatim tu Android nikdo neresil, my mame origo vestavenou navigaci (bez cestiny)
 
Mazdar vospolok,

na poslednom zraze minulý týždeň sa zopár z vás pýtalo na update zabudovanej navigácie. Hoci na dlhšie trasy mám pri ruke aj mobil s Waze, na vstavanú navigáciu som si zvykol a jazdím s ňou celkom rád. Dobrá správa je, že hoci najprv žiadny update nemal byť, tak v priebehu roku 2016 sa situácia zmenila a začiatkom roku 2017 vyšiel oficiálny update od Volvo (nakoľko v Subaru, Volvo, Ford a Mazda bola použitá v určitých modeloch rovnaká jednotka navigácie).

Ľudia v Nemecku už majú update zakúpený a vyskúšaný. Kto vie po nemecky, tu je disk.fórum k téme (stačí čítať podstránky 11-13): http://www.motor-talk.de/forum/volvo-rti-mmm2-kartenupdate-t5348803.html?page=10

Tu sú ofic. katalógové čísla: http://accessories.volvocars.com/de...es/Document/VCC-473154/2009/3.2 AWD/Automatic

Pokiaľ máte niekto známeho s autom Volvo, ktorý má zabudovanú navigáciu RTI MMM2 a nechal si tento rok urobiť update (konkrétne Volvo S80 r.v. 2006-2011, V70 r.v. 2007-2011, XC60 r.v. 2008-2010 und XC70 r.v. 2007-2011) , viete na koho sa obrátiť (musí mať navigáciu s 4 DVD diskami, DVD mechanika je umiestnená vzadu v kufri a tam sa menia disky, podľa regiónu EU, kde sa človek nachádza - v podstate tak ako u nás v Mazde, len tú výmenu DVD s mapami máme hneď po ruke na prístojovej doske), príp. ak máte niekto kontakt vo Volve priamo...

Ak by sa niekomu podarilo zohnať tieto oficiálne DVD, budem rád za info.

[niekoľko ľudí zakúpilo DVD s novými mapami z neofic.zdroja, (napr. http://www.satnavdvd.co.uk), touto cestou sa mi po predchádzajúcich skúsenostiach zatiaľ neche ísť, ale napísal som jednému z nich, získať aspoň nejaké informácie]
 
Ahoj,

díky za info.

Já mám dobré kontakty v DEKOM SYSTEM Volvu a oni mne ten disk pujci na parkovisti u nich a já zkusím v RX-8 R3 2009+ s tímto systémem. Disk Volvo 2013 funguje bez problémů, dokonce u East Europe DVD D korektně i hlasová navigace a zadávání adres podle čísel popisných. Dám vědět jak to dopadne. Kdyby to bylo v pořádku tak si asi ten update koupím originál, protože další se prý již bohužel Volvo neplánuje (MMM2) a tedy budu mít finální origo a šetřit tu jednotku, protože pálené to více chroupe :). Uvidíme.

Pokiaľ máte niekto známeho s autom Volvo, ktorý má zabudovanú navigáciu RTI MMM2 a nechal si tento rok urobiť update (konkrétne Volvo S80 r.v. 2006-2011, V70 r.v. 2007-2011, XC60 r.v. 2008-2010 und XC70 r.v. 2007-2011) , viete na koho sa obrátiť (musí mať navigáciu s 4 DVD diskami, DVD mechanika je umiestnená vzadu v kufri a tam sa menia disky, podľa regiónu EU, kde sa človek nachádza - v podstate tak ako u nás v Mazde, len tú výmenu DVD s mapami máme hneď po ruke na prístojovej doske), príp. ak máte niekto kontakt vo Volve priamo...

Ak by sa niekomu podarilo zohnať tieto oficiálne DVD, budem rád za info.

[niekoľko ľudí zakúpilo DVD s novými mapami z neofic.zdroja, (napr. http://www.satnavdvd.co.uk), touto cestou sa mi po predchádzajúcich skúsenostiach zatiaľ neche ísť, ale napísal som jednému z nich, získať aspoň nejaké informácie]
 
Poslední úprava:
To môžem potvrdiť, pálené DVD chroupe v mechanike riadne, občas ma to až ruší a čakám, kedy to tá mechanika už nerozdýcha... o_O
 
Pre info, nové mapy do GH mám slúbené cca do 2 týždňov, ale zatiaľ "možno":mad:
 
Ahoj neměl by někdo zájem o originální dotykovou navigaci Denso, podporuje BOSE, 6x CD Mp3, Aux, atd. cena dohodou.
 
Tak nové mapy v nedohlednu. Vždy ma niekto v aukcii prebije a 100 E za mapu nedám, ak nie som si istý, že je to skutočne aktualizované. Takže zatiaľ sorry.
 
MaZdar nemate nekdo seznam hlasovych pokynu na mazdenku?prepnuti na navi radio atd
Diky :)
 
Back
Top