• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Dokódování funkcí

MarkNovys

nový člen
2
Ahoj, koupil jsem si svoji první Mazdu a snažil jsem se najít, jestli je možné dokódovat, upravit diagnostikou různé funkce. U předchozí Škodovky popř. BMW bylo možné dokódovat spoustu věcí, ale nejsem schopný najít, jestli je to možné i pro Mazdu. Jedná se mi o vypnutí pípání pásů, pernamentní svícení potkávaček, asistent rozjezdu do kopce, apod. Je nějaký seznam co je a není možné u Mazdy upravit? Díky
 
V navode M3 BL je uvedeny urcity zoznam prenastaveni.
Okrem toho sa da "dokodovat viac inych funkcii " cez servisny program, ktory maju k dispozicii v zarućnych servisoch
(mozno je k najdeniu program niekde aj na nete).
Mechanik mi tvrdil, ze sa nesmie, alebo sa neda dokodovat ziadna zmena na aute. (lebo nevedel , ako na to )
Nakoniec na moje naliehanie ma pustil k servisnemu notebook , narychlo som si vypol pipanie bezpecnostnych pasov, nastavil citlivost senzora svetla,..... a potom mi uz vzal z ruky NB, ze je to zakazane, aby zakaznik pracoval na servisnom NB.
Myslim, ze je to tak spravne.
Hladaj dobry mazda servis a pomozu ti s dokodovanim istotne.
 
Díky, zkusím nějaký servis. Jak jsem psal, tak jsem byl zvyklý, že pro Škodu nebo BMW je někdo s diagnostikou skoro na každém rohu, ale Mazda to má jinak. Nicméně zase na druhou stranu je pro mě po všech těch autech asi nejzajímavější a nejzábavnější, takže taková drobnost mně nevadí;).
 
Díky, zkusím nějaký servis. Jak jsem psal, tak jsem byl zvyklý, že pro Škodu nebo BMW je někdo s diagnostikou skoro na každém rohu, ale Mazda to má jinak. Nicméně zase na druhou stranu je pro mě po všech těch autech asi nejzajímavější a nejzábavnější, takže taková drobnost mně nevadí;).
Zdar, povedlo se nějakej autorizovanej servis ukecat? Díky za info.
 
@MarkNovys Tak jako na BMW to asi nenakóduješ (BLko). Tam ti stačilo si koupit BMW HAT a mohl jsis nakódovat věci i doma v obýváku. Na Mazdě to takhle jednoduše nepůjde. <- můj názor
 
@Max6 protože PCM a BCM jsou v BL blbý jak troky. :D

@Remazder Já to normálně udělám. Jako nechápu, proč by to neměl servis dělat, tempomat na BL byl a stále ještě je v příslušenství (tlačítka na volantu a spínač). IDS > Module programming > Programmable parameters > Speed Items > Cruise Control > Enabled. Analogie v češtině (já používám IDS v angličtině, protože nejsem zvědav na ty texty, co překládal nějakej Tatar). Bylo by fajn zmínit servis, který to nechtěl udělat, abychom se mu vyhnuli.
 
Back
Top