• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Doplňková výbava na CX-5

Jazzter

nový člen
5
Ahoj pánové, jsem tady nováček a rád bych vás požádal o názor na doplňkové vybavení.
Plánuji koupi CX5 (2,5 benzin) a zvažuji co dalšího k tomu dokupovat.
Můžu poprosit o rady/postřehy, abych neplatil za kraviny? Nebo naopak na něco nezapoměl.
Díky moc. Jazzter
 
Toto mám zatím na seznamu:
  • El. ovládané střešní okno (19 000)
    • Máte to prosím někdo? Jak je to velké? Sníží to strop v interiéru? O kolik?
  • Navi GPS (12 500)
  • Lišty prahů dveří podsvícené (9 000)
    • Máte toto někdo? Stojí to za ty prachy?
    • Ve výbavě Revolution Top tam není jinak nic?
  • Uvítací osvětlení interiéru (2 400)
  • Automatické sklápěni zrcátek (2 500) – Po přečtení diskusí do toho asi nepůjdu
  • Alarm (4 300) – Po přečtení diskusí do toho asi nepůjdu
    • Jaké doporučujete alternativy?
  • Zástěry přední (1 700), zástěry zadní (2 300)
  • Bezpečnostní matice na kola (1 500, cena z mazdashop.cz)
  • Alu ochranná/nášlapná lišta zadního nárazníku (4 400, cena z mazdashop.cz)
  • Alu pedály (5 300 cena z mazdashop.cz)
  • Dojezdové kolo místo opravní sady (12 000)
  • Vložka zavazadlového prostoru (2 400)
  • Koberce luxury látkové (2 300)
  • Síť do zavazadlového prostoru ( 1 800)
    • Máte toto někdo? Stojí to za ty prachy?
 
Toto mám zatím na seznamu:
  • El. ovládané střešní okno (19 000)
    • Máte to prosím někdo? Jak je to velké? Sníží to strop v interiéru? O kolik?
  • Navi GPS (12 500)
  • Lišty prahů dveří podsvícené (9 000)
    • Máte toto někdo? Stojí to za ty prachy?
    • Ve výbavě Revolution Top tam není jinak nic?
  • Uvítací osvětlení interiéru (2 400)
  • Automatické sklápěni zrcátek (2 500) – Po přečtení diskusí do toho asi nepůjdu
  • Alarm (4 300) – Po přečtení diskusí do toho asi nepůjdu
    • Jaké doporučujete alternativy?
  • Zástěry přední (1 700), zástěry zadní (2 300)
  • Bezpečnostní matice na kola (1 500, cena z mazdashop.cz)
  • Alu ochranná/nášlapná lišta zadního nárazníku (4 400, cena z mazdashop.cz)
  • Alu pedály (5 300 cena z mazdashop.cz)
  • Dojezdové kolo místo opravní sady (12 000)
  • Vložka zavazadlového prostoru (2 400)
  • Koberce luxury látkové (2 300)
  • Síť do zavazadlového prostoru ( 1 800)
    • Máte toto někdo? Stojí to za ty prachy?
Z toho co uvádíš jsem volil pouze navigaci (nějaké postřehy a ceny aktualizací jsem uváděl v jiném topicu) + koberce - teď nevím přesně jaké mají označení - ale jsou 2 druhy látkových, levnější s kratšími vlákny - ty jsem si vzal na doporučení prodejce já, protože prý ty dražší mají delší vlákno a hůře se udržují.
Ale je to o tom co tam chceš mít, každý máme jiné priority :)
Lišty prahů jsem pořídil nerezové od čínských soudruhů (foto zde v jiném topicu).
Střešní okno ve spojení s klimatizací pro mě zbytečné (můj názor).
Z toho co neuvádíš jsem vzal střešní nosič a sadu 17" alu disků se zimními pneu.
 
to znělo skoro jako" dámy a pánové, kdo z vás to má? " :D

Hehe, Vitusi ty si mi teda dal :D
Právě, že tolik jako pán z videa nemám, proto zvažuji jestli vyhazovat prachy za lištičky :)

Třeba mi tady fórum zachránilo 12 litrů na ty chrániče nárazníku (vůbec by mě nenapadlo, že to je nějaký blbý plast). Za to díky.
 
Z toho co uvádíš jsem volil pouze navigaci (nějaké postřehy a ceny aktualizací jsem uváděl v jiném topicu) + koberce - teď nevím přesně jaké mají označení - ale jsou 2 druhy látkových, levnější s kratšími vlákny - ty jsem si vzal na doporučení prodejce já, protože prý ty dražší mají delší vlákno a hůře se udržují.
Ale je to o tom co tam chceš mít, každý máme jiné priority :)
Lišty prahů jsem pořídil nerezové od čínských soudruhů (foto zde v jiném topicu).
Střešní okno ve spojení s klimatizací pro mě zbytečné (můj názor).
Z toho co neuvádíš jsem vzal střešní nosič a sadu 17" alu disků se zimními pneu.
Karle díky moc,
Ty koberečky ještě skouknu, praktičnost je hlavní.
Lišty jsem teď ještě našel originál Mazda bez podsvícení za 100 usd, snad se budou dát nechat poslat.
Střešní okno chci (nesnáším klímu), jen si musím ověřit že se tam pak vejdu - do Mazdy 6 se třeba nevejdu i bez střešního okna.

Na další kola jsem celkem zapomněl (teď jezdím na 15kách plecháčích celý rok a pouze přezouvám).
Kolik tě prosím stály ty 17 disky se zemními pneu? Diky.
 
Toto mám zatím na seznamu:
  • Navi GPS (12 500)
  • Lišty prahů dveří podsvícené (9 000)
    • Máte toto někdo? Stojí to za ty prachy?
    • Ve výbavě Revolution Top tam není jinak nic?
  • Uvítací osvětlení interiéru (2 400)
  • Automatické sklápěni zrcátek (2 500) – Po přečtení diskusí do toho asi nepůjdu
  • Alarm (4 300) – Po přečtení diskusí do toho asi nepůjdu
    • Jaké doporučujete alternativy?
  • Zástěry přední (1 700), zástěry zadní (2 300)
  • Bezpečnostní matice na kola (1 500, cena z mazdashop.cz)
  • Alu ochranná/nášlapná lišta zadního nárazníku (4 400, cena z mazdashop.cz)
  • Alu pedály (5 300 cena z mazdashop.cz)
  • Dojezdové kolo místo opravní sady (12 000)
  • Vložka zavazadlového prostoru (2 400)
  • Koberce luxury látkové (2 300)
  • Síť do zavazadlového prostoru ( 1 800)
    • Máte toto někdo? Stojí to za ty prachy?
Začal bych tvojí poslední otázkou: stojí to za ty prachy? Můj názor: ne, rozhodně to za ty prachy nestojí.
  • Navi za 12500 jsou IMHO vyhozené peníze (ale ti, kterým tolik nezáleží na aktuálnosti map, dopravních informací a POI, jsou s navigací spokojení)
  • Lišty prahů/hrany kufru můžeš pořešit nenápadnou fólií (prahy a kufr), jestli chceš plech a svítící cirkus, tak číňani umí lišty prahů podsvícené i nepodsvícené, pohledej na Aliexpressu za zlomek ceny originálu. Svítící neoriginální lišty ti seriózní servis bez řečí namontuje, ostatní budou nutit originál a zaklínat tě "zásahem do elektroinstalace".
  • Uvítací osvětlení interiéru - pokud se nic nezměnilo, je pro CX-5 v červené barvě; dojmy z červené nejlíp vystihuje slovní obrat "pojízdný hampejz". Uvítací osvětlení ano, ale chtěl bych bílé LED jako pro M2. Já už si na červenou skoro zvykl, v zimě hřeje jako imitace krbu :D A myslím, že jen u uvítacího osvětlení nezůstaneš, on už ti to @Natural časem vysvětlí ;)
  • Alupedály z aliexpressu cca 25 USD.
  • Automatické sklápění zrcátek - proč ne? Je to skvělý indikátor zamčeného auta. Akorát pokud v zimě parkuješ venku, požaduj při montáži aby ti dodali i originál Mazda rozmrazovač :D. V Mazdě už několik let možná probíhá interní soutěž v hledání génia, který zvládne implementovat do auta funkci uživatelského zamezení automatického sklápění zrcátek, zatím asi nikoho takového nenašli.
  • Bezpečnostní matice na kola 935 Kč.
  • Dojezdové kolo - za 12000?! Zvaž plnohodnotnou rezervu za míň jak 1/2. Mimo téma: všimni si kam vede link na rezervu - tady nikdo nikoho nemučí za odkaz do jiného diskusního fóra. Zkus tam napsat odkaz na Klan a uvidíš, jak reagují lidé, co se bojí i vlastního stínu.
  • Vana do zavazadlového prostoru cca 650 Kč druhovýroba v cz eshopech
  • Síť do zavazadlového prostoru na aliexpressu cca 6 USD
  • Sada zástěrek (přední + zadní) na aliexpressu cca 30 USD.
  • Koberečky - mrkni do eshopů, co nemají slovo "mazda" v názvu, třeba tu. Já volil gumové rohože Gledring, ty překrývají i opěrku levé nohy.
  • Alarm? No, smysl má možná jen něco tichého - třeba Patriot, zvaž pískování skel a další zabezpečení, které pomůže líp spát nejen tobě, ale i pojišťovně (slevy na pojištění za tyhle věci nemusí být úplně malé).
 
Poslední úprava:
Karle díky moc,
Ty koberečky ještě skouknu, praktičnost je hlavní.
Lišty jsem teď ještě našel originál Mazda bez podsvícení za 100 usd, snad se budou dát nechat poslat.
Střešní okno chci (nesnáším klímu), jen si musím ověřit že se tam pak vejdu - do Mazdy 6 se třeba nevejdu i bez střešního okna.

Na další kola jsem celkem zapomněl (teď jezdím na 15kách plecháčích celý rok a pouze přezouvám).
Kolik tě prosím stály ty 17 disky se zemními pneu? Diky.
disky jsem kupoval loni v listopadu, to byly za 3500 Kč/ks - Design 57 (plechové disky by byly za 2500 Kč/ks)
http://www.mazdashop.cz/mazdashop/eshop/19-1-Originalni-alu-kola-Mazda/0/5/1593-Lite-kolo-17
a pneumatiky jsem zvolil Nokian - max spokojenost.
http://www.mazdashop.cz/mazdashop/e.../5/1746-Nokian-WR-SUV-3-225-65R17-106H-XL-M-S
 
disky jsem kupoval loni v listopadu, to byly za 3500 Kč/ks - Design 57 (plechové disky by byly za 2500 Kč/ks)
http://www.mazdashop.cz/mazdashop/eshop/19-1-Originalni-alu-kola-Mazda/0/5/1593-Lite-kolo-17
a pneumatiky jsem zvolil Nokian - max spokojenost.
http://www.mazdashop.cz/mazdashop/e.../5/1746-Nokian-WR-SUV-3-225-65R17-106H-XL-M-S
Ty disky (černé) jsem pořídil před rokem na sbazaru za 9k (funglovky). Gumy TS850 přes kamaráda za zaměstnaneckou cenu v Continentalu - ve výsledku komplet kola za cenu, co jiní koupili jen disky. Ale zas mě nemůže hřát pocit, že jsem zasponzoroval svoji oblíbenou značku :)
 
Začal bych tvojí poslední otázkou: stojí to za ty prachy? Můj názor: ne, rozhodně to za ty prachy nestojí.
  • Navi za 12500 jsou IMHO vyhozené peníze (ale ti, kterým tolik nezáleží na aktuálnosti map, dopravních informací a POI, jsou s navigací spokojení)
  • Alarm? No, smysl má možná jen něco tichého - třeba Patriot, zvaž pískování skel a další zabezpečení, které pomůže líp spát nejen tobě, ale i pojišťovně (slevy na pojištění za tyhle věci nemusí být úplně malé).
Wow, Bobe, moc děkuji za vyčerpávající odpověď.
Budu se řídit tvými radami a aspoň ušetřím na ty další kola.

Můžu tě ještě požádat o dovysvětleni?:
· Když tam nedám originál navi, lze v tom Mazda systému pustit něco jiného? Nebo alternativou je pouze další přístroj (mobil, externí GPS)?
· Co myslíš pojmem „další zabezpečeni“ kromě pískovaní skel?

S tím mazdaclubem mate nějakou rivalitu, nebo co to je? :D To jsou pak v ČR i různé srazy, nebo to děláte společně?

Díky a ahoj.
 
S tím mazdaclubem mate nějakou rivalitu, nebo co to je? :D To jsou pak v ČR i různé srazy, nebo to děláte společně?

Mazdaclub nic dělat/tvořit/organizovat neumí. Je to spolek sabotérů čehokoliv creativního. Hlavně, aby webmaster UDM vydělal peníze, zbytek tam nikoho nezajímá.

MazdaKLAN vznikl jako svobodná alternativa Mazdaclubu, kde nesmíš ani napsat slovo "MazdaKLAN" do soukromé zprávy, aniž bys dostal doživotní BAN..... čili rivalita ano, ale pouze z jejich strany ;) za nás si buď členem třeba Dacia clubu a dělej srazy v Ssang Young gay baru, budeš pořád vítán :))))
 
Mazdaclub nic dělat/tvořit/organizovat neumí. Je to spolek sabotérů čehokoliv creativního. Hlavně, aby webmaster UDM vydělal peníze, zbytek tam nikoho nezajímá.

MazdaKLAN vznikl jako svobodná alternativa Mazdaclubu, kde nesmíš ani napsat slovo "MazdaKLAN" do soukromé zprávy, aniž bys dostal doživotní BAN..... čili rivalita ano, ale pouze z jejich strany ;) za nás si buď členem třeba Dacia clubu a dělej srazy v Ssang Young gay baru, budeš pořád vítán :))))

pravdu má ten hoch @Vitus ;) s nadsázkou se dá říct, že většina lidí z MazdaKLANU má na MC minimálně jeden BAN :D , stačí když si na MC přečteš pár příspěvků a o úrovni tohoto spolku si uděláš obrázek raz dva ...
 
Můžu tě ještě požádat o dovysvětleni?:
· Když tam nedám originál navi, lze v tom Mazda systému pustit něco jiného? Nebo alternativou je pouze další přístroj (mobil, externí GPS)?
· Co myslíš pojmem „další zabezpečeni“ kromě pískovaní skel?
  • Jinou navigaci tam nedostaneš, takže alternativa je další zařízení. Jestli ti tohle řešení nevyhovuje, jsou způsoby jak ušetřit, jeden z nich je pohledat mezi prodejci toho, kdo to nabízí (nej)levněji - třeba v Rusku navigace vyjde na necelých 9k - zajeď na hokej a o přestávce si zaběhni pro navigaci :D
    Mazda slibuje (a to umí hezky) implementaci aplikací nezávislých vývojářů a taky se mluví o android auto, což by bylo fajn. Jenže sliby tě nikam nedonavigují. Dalším řešením je Mazda Media Player, ale na denní ježdění to není. Nebo zkusit rozchodit android auto v rámci tweaků MZD connect.
  • Další zabezpečení jsem myslel tak, že ti řeknou v pojišťovně, na co všechno by ti dali slevu - kromě GPS můžou dát slevu třeba za zámek řazení.
 
Back
Top