• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel DPF filtr - bliká kontrolka

Kvatchka

nový člen
16
Ahoj všem, nemáte někdo zkušenost s DPF filtrem. Prosím o radu. Vlastním M CX 7 2,2 diesel (rok 2010)Při jízdě po dálnici začala blikat kontrolka DPF. Podle návodu jsem zkoušel jezdit 40km při otáčkách kolem 2 -2500 to trochu z regenerovat, ale stále bliká. Ve 105 t km jsem měnil olej a teď mám najeto 115 tkm a plánuji výměnu. Je to jedna z možností že je to starý olej ?Při lajcké kontrole výfuku ten je krásně čistý a spotřeba nafty je stejná(cca 100km jsem ujel a zkoušel to z regenerovat). Po zhlédnutí informacích na netu by to mohly být i žhavice nebo čidla před i za dpf filtrem a taky špatné palivo.
Když zajedu do servisu a nechám si provést diagnostiku co my tam zjistí? co je špatné.
Kolik stojí nechat pročistit DPF Filtr- máte servis na doporučení.
Jinak po 8 letech provozu to je asi normální že by se mohl ucpat DPF filtr?

Jsem v tomto směru lajk jen mám info co jsem si přečetl na netu .
Předem díky za infa
 
Čau lidi. Mám CX7 2.2CR-D r.2009/10. Včera mi při jízdě po dálnici začala blikat kontrolka DPF. Výkon nepoklesl. Zkoušel jsem dle manuálu "vypálit", ale bez výsledku. Můžete mi někdo poradit co s tím?
Dopátral jsem se, že by to mohlo být nevyresetováním servisu- ten se dělal před týdnem. Na fóru jsem dokonce našel i návod, jak to vyresetovat- bohužel, bylo to na jiný model.
Pokud s tím máte někdo nějakou zkušenost, budu rád za radu. Díky...
 
Jednou za 20000 km musíš připojit na počítač a nastavit servisní interval nestačí nastavení na palubním infu.
 
Back
Top