• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Financování vozu

Elli

člen KLANu
92
Zdravím, mám dotaz ohledně financování Mazdy. Prodejce, u kterého jsem objednala, nějak nic moc neřešil, vlastně by mi ani neudělal žádnou kalkulaci - že prý se to dělá později. S tím jsem nesouhlasila, přeci jen člověk by měl vidět nějaký nástřel, aby se ujistil, že na to auto vůbec má. A to mě vede k otázce.
Prodejce nabízí pouze jednu možnou společnost pro financování a tím pádem i jednu pojišťovnu na povinné a havarijní. Což se mi nelíbí ještě víc, když jsem se ptala, jestli si můžu vybrat jinou pojišťovnu, tak mi bylo sděleno, že je to jakási akce právě k tomu financování a že jinak se nedostanu na tu cenu atd. (ale dovedu si představit prodejcovu radost když viděl neznalou ženu). A právě mi příjde cca 27 000 ročně za povinné + havarijní celkem dost (ted na Fabii I platím cca 2500, vím, že se to nedá srovnat, tak bych alespoň ráda věděla, zda je prodejcem navržené řešení odpovídající). Ještě informace: jedná se o CX - 5 revolution. Uvažuju, jestli raději nezaplatit celou cenu bez úvěru a zařídit se podle svého, ale zas když se odpis stejně dělá na 5 let, tak jsem si říkala, že ten úvěr není tak špatný nápad.
Jak jste tedy řešili financování vy? Pokud máte nějaké rady či doporučení, budu moc ráda.
 
Já ti nedokážu poradit, ale platím na svou Mazdu 6 cca 23.000Kč (Česká pojišťovna) - pov + havarijko ALL (prostě mám pojištěné všechno), takže ta cena není tak hrozná, navíc já to mám přes známost a je tam maximální sleva, kterou on jako manažer dokázal udělat.
 
Děkuji za reakci - což je další věc - vlastně ani nevím co vše je v tom pojištění zahrnuto, akorát 10% spoluúčast. Asi bych si též uměla sehnat lepší pojištění - taky mám pár známých, kteří se tím zabývají. Ale právě nevím, jak s tím financováním té koupě, když mi tam tvrdí, že to pojištění je navázané na to financování a tomu moc nerozumím, nehledě na to, že jsem se domnívala, že existuje více možností a ne jen jedna s tím, že obvykle ta první nabídka nebývá ta úplně nejvýhodnější - o tom jsem se již několikrát při jiných obchodech přesvědčila.
 
Ahoj, ja si myslim, ze ta cena 27tis. je asi moc, ja mam na novou CX-3 sjednano pojisteni povinne + havarijni i s pojistenim vandalismu a pani me to sjednala na 12 tis a jeste se usmivala, ze trumfla pojistovnu odnaproti a ziskala zpet klienta o ktereho prichazela, protoze jsme prodavali predchozi auto a rusili pojistky. Kdyz jsem ji rekl kolik se nacenila protejsi pojistovna tak rika mmt. mrknem na to a bylo to :D
 
Ahoj, ja si myslim, ze ta cena 27tis. je asi moc, ja mam na novou CX-3 sjednano pojisteni povinne + havarijni i s pojistenim vandalismu a pani me to sjednala na 12 tis a jeste se usmivala, ze trumfla pojistovnu odnaproti a ziskala zpet klienta o ktereho prichazela, protoze jsme prodavali predchozi auto a rusili pojistky. Kdyz jsem ji rekl kolik se nacenila protejsi pojistovna tak rika mmt. mrknem na to a bylo to :D
A máš v tom i skla (do kolika tisíc?), přírodní katastrofy atd? Jinak psal jsem 23 tisíc :). Jde i o to, že mám 2.2 obsah a silný motor, proto je ta cena tak vysoká :( (
 
Ahoj, ja si myslim, ze ta cena 27tis. je asi moc, ja mam na novou CX-3 sjednano pojisteni povinne + havarijni i s pojistenim vandalismu a pani me to sjednala na 12 tis a jeste se usmivala, ze trumfla pojistovnu odnaproti a ziskala zpet klienta o ktereho prichazela, protoze jsme prodavali predchozi auto a rusili pojistky. Kdyz jsem ji rekl kolik se nacenila protejsi pojistovna tak rika mmt. mrknem na to a bylo to :D
Ono asi uplně nejde o to pojištění, to si mohu zadat do srovnávače nebo oslovit nějaké známé, ale jestli je normální, že když si chci vzít úvěr, tak musím automaticky vzít i jejich pojištění :-(
 
Ono asi uplně nejde o to pojištění, to si mohu zadat do srovnávače nebo oslovit nějaké známé, ale jestli je normální, že když si chci vzít úvěr, tak musím automaticky vzít i jejich pojištění :(
Myslím,že jejich peníze jejich podmínky.
 
Presne tak, oni to nabizi jako vlastne svoji sluzbu Mazda Finance. Maji to nasmlouvane se svymi spolecnostmi a tim jsou dane podminky. Nic samozrejme nebrani si vzit uver jinde/jinak a jim to primo zaplatit.

Nevim, jake varianty maji presne ted, jestli jen to, co je na webu:
http://www.mazda.cz/nabidky/mazda-cx-5/mazda-cx5-akce/

Ale pokud se nemylim, kdyz jsem si vybiral auto ja, mohl jsem si vybrat splaceni na poloviny, tretiny nebo dokonce ctvrtiny. A to s nulovym urokem, "jen" s poplatkem za poskytnuti uveru a nutnosti pojisteni u Generali.

Secteno podtrzeno jsem radsi platil auto hotove (prevodem), protoze mi to moc vyhodne neprislo a pojisteni jsem si chtel sjednat jinde (levnejsi, s lepsi spoluucasti, GAPem atd.).
 
Myslím,že jejich peníze jejich podmínky.
Myslím, že vůbec ne, spíš si myslím, že se mě prodejce snaží dotlačit k smlouvě s největší provizí pro něj. Pojištění mi nenabízí úvěrová společnost (možná to v minulé zprávě znělo trochu jinak než bych si přála), takže o nějakých jejich penězích nemůže být řeč. a na na podmínky případného úvěru si nestěžuji:) Spíše rozporuji to, že Mazda mi nabízí jen jednu možnost a žádnou jinou a jejich peníze to fakt nejsou, tedy jsou ale ne tak, jak jsi to pravděpodobně ty myslel - prostě Mazda (resp. její zástupce - prodejce) mi žádný peníze půjčovat nebude, tak si nemyslím, že by měla určovat veškerá pravidla.
 
Presne tak, oni to nabizi jako vlastne svoji sluzbu Mazda Finance. Maji to nasmlouvane se svymi spolecnostmi a tim jsou dane podminky. Nic samozrejme nebrani si vzit uver jinde/jinak a jim to primo zaplatit.

Nevim, jake varianty maji presne ted, jestli jen to, co je na webu:
http://www.mazda.cz/nabidky/mazda-cx-5/mazda-cx5-akce/

Ale pokud se nemylim, kdyz jsem si vybiral auto ja, mohl jsem si vybrat splaceni na poloviny, tretiny nebo dokonce ctvrtiny. A to s nulovym urokem, "jen" s poplatkem za poskytnuti uveru a nutnosti pojisteni u Generali.

Secteno podtrzeno jsem radsi platil auto hotove (prevodem), protoze mi to moc vyhodne neprislo a pojisteni jsem si chtel sjednat jinde (levnejsi, s lepsi spoluucasti, GAPem atd.).
Jo tydlety třetiny poloviny atd. to je dost divný, to mi příjde uplně nejmín výhodný. Jak tak koukám, asi to raději taky zaplatím celý, ať se s tim nemusím stresovat...
 
Já ti nedokážu poradit, ale platím na svou Mazdu 6 cca 23.000Kč (Česká pojišťovna) - pov + havarijko ALL (prostě mám pojištěné všechno), takže ta cena není tak hrozná, navíc já to mám přes známost a je tam maximální sleva, kterou on jako manažer dokázal udělat.
Popravde me i tech 23k prijde docela dost. Ja platim rocni pojisteni necelych 18.500,-. Mozna se to treba jeste nejak zmeni za chvilku, co budu mit prvni vyroci, ale stejne.

Ano, mam to sice pojistene na cenu bez DPH, ale porad je to pojistna castka za vic, jak 700k. Je v tom POV s limitama 100/100, HAV s 0% ucasti (skodu do 5k si platim celou sam, skodu nad 5k plati celou pojistovna - tzn. neni tam spoluucast), GAP na 3 roky, pripojisteni skel bez limitu (spoluucast 500,-), pripojisteni kol. Obsahuje to i vandalismus, stret se zveri, zivelne udalosti. Nebral jsem si pojisteni zavazadel, nahradniho vozidla nebo urazovou pojistku cestujicich. Je to Uniqa.

Zatim jsem s tim pojistenim vlastne v plusu, protoze uz jsem musel menit celni sklo.

Mimochodem, ukazkovou realnou kalkulaci s podminkama Mazda Finance (UniCreadit Leasing a Generali) mi salon poskytl pro prohlednuti, tak prikladam. Nicmene je to z roku 2015.
 

Přílohy

  • mazda-finance-priklad-realneho-financovani.pdf
    5,6 MB · Zobrazení: 24
Já jsem kupoval M3 Revolution v akci 50/50 a myslím, že se to rozhodně vyplatí těm, co nechtějí odepisovat. Ale pouze poloviny, třetiny mi nepřišly vůbec výhodné. Při předání vozu jsem zaplatil polovinu a následující polovinu až za rok. Žádné poplatky za sjednání úvěru nebo cokoliv dalšího, je to opravdu za 0% úrok. Úvěr zajišťovala společnost Unicredit Leasing + jsem si vzal pojištění k tomuto úvěru, který podle mě nebylo vůbec drahé. (podle slov prodejce sem si mohl uzavřít jakékoliv sám). Povinné "zdarma" + havarijní včetně pojištění skel a 5% spoluúčastí za nějakých 17k. (viz přiložený obrázek). Samozřejmě, ihned jak doplatím druhou půlku, sjednám si povinné + havarijní u levnější pojišťovny a musím říct, že ta Uniqa vypadá fakt dobře.
 

Přílohy

  • allianz.png
    allianz.png
    30,5 KB · Zobrazení: 21
Poslední úprava:
Tak já mám taky Uniqa, povinné + havarijko All (spoluúčast, 5%, srážka se zvěří, živelné, vandalismus atd ) , službu Safeline, Gap na 3 roky (na cenu na faktuře), všechna skla bez limitu, celkem za 8600 Kč ;)
 
Já jsem kupoval M3 Revolution v akci 50/50 a myslím, že se to rozhodně vyplatí těm, co nechtějí odepisovat. Ale pouze poloviny, třetiny mi nepřišly vůbec výhodné. Při předání vozu jsem zaplatil polovinu a následující polovinu až za rok. Žádné poplatky za sjednání úvěru nebo cokoliv dalšího, je to opravdu za 0% úrok. Úvěr zajišťovala společnost Unicredit Leasing + jsem si "musel" vzít pojištění k tomuto úvěru, který podle mě nebylo vůbec drahé. Povinné "zdarma" + havarijní včetně pojištění skel a 5% spoluúčastí za nějakých 17k. (viz přiložený obrázek). Samozřejmě, ihned jak doplatím druhou půlku, sjednám si povinné + havarijní u levnější pojišťovny a musím říct, že ta Uniqa vypadá fakt dobře.
Takhle nějak na půlky jsem to ideálně chtěla já, ale hrozně mi to rozmlouval, že tohle není tak výhodný jako klasický úvěr... Asi to u mě nakonec dopadne tak, že to raději zaplatím celé, protože na to nemám nějak moc buňky dohadovat se s nima, že na netu uváděj tohle... Oni mi to vždy nějak vysvětlí, že to prostě nejde a těžko říct, kde je pravda:-(
 
Takhle nějak na půlky jsem to ideálně chtěla já, ale hrozně mi to rozmlouval, že tohle není tak výhodný jako klasický úvěr... Asi to u mě nakonec dopadne tak, že to raději zaplatím celé, protože na to nemám nějak moc buňky dohadovat se s nima, že na netu uváděj tohle... Oni mi to vždy nějak vysvětlí, že to prostě nejde a těžko říct, kde je pravda:(
Nesleduju teď akce mazdy, takže je možné, že to byla jenom krátkodobá akce na mazda 3 a na tu, co chceš ty se to nevztahuje. Já jsem tehdy bral skladovku a telefon vypadal nějak tahle: "Máte skladem..."? "Ano máme." "Tak za dva dny si ji chci odvést.". Pokud si dobře pamatuju, tak mi po telefonu p. Bělé (Autoprofi - Příbram) nabízel, že můžu využít financování mazda finance i bez toho, abych si bral pojištění od Allianz. Ale že je nezbytně nutné, aby auto bylo pojištěno, než budu z autosalonu odjíždět a zdůraznil, že si ho můžu uzavřít i já sám a pokusit se najít nejvýhodnější nabídku. Já jsem ale nakonec zvolil jednodušší variantu přes Allianz k úvěru na poloviny (bylo tam povinné zdarma a platím "pouze" havarijní), jak jsem psal výše, protože mi to přišlo nejjednodušší a jako úplný zelenáč jsem vůbec nevěděl "vo co go", tak jsem to nechtěl řešit. Škoda, že už máš objednáno. Mohli jsme zkusit nějakou akci s autosalonem v Příbrami. Jsou ochotni jednat o nabídce a hlavně Ti řeknou na rovinu, jak se věci mají a na nic si nehrajou. (ne jako autosalon z mého bydliště...)
 
Poslední úprava:
Nesleduju teď akce mazdy, takže je možné, že to byla jenom krátkodobá akce na mazda 3 a na tu, co chceš ty se to nevztahuje. Já jsem tehdy bral skladovku a telefon vypadal nějak tahle: "Máte skladem..."? "Ano máme." "Tak za dva dny si ji chci odvést.". Pokud si dobře pamatuju, tak mi po telefonu p. Bělé (Autoprofi - Příbram) nabízel, že můžu využít financování mazda finance i bez toho, abych si bral pojištění od Allianz. Ale že je nezbytně nutné, aby auto bylo pojištěno, než budu z autosalonu odjíždět a zdůraznil, že si ho můžu uzavřít i já sám a pokusit se najít nejvýhodnější nabídku. Já jsem ale nakonec zvolil jednodušší variantu přes Allianz k úvěru na poloviny (bylo tam povinné zdarma a platím "pouze" havarijní), jak jsem psal výše, protože mi to přišlo nejjednodušší a jako úplný zelenáč jsem vůbec nevěděl "vo co go", tak jsem to nechtěl řešit. Škoda, že už máš objednáno. Mohli jsme zkusit nějakou akci s autosalonem v Příbrami. Jsou ochotni jednat o nabídce a hlavně Ti řeknou na rovinu, jak se věci mají a na nic si nehrajou. (ne jako autosalon z mého bydliště...)
Jo asi to je na ty troječky takhle jen - když jsem se rozhodovala, tak jsem projížděla ty stránky a u trojek tohle bylo u cx5 maj třetinky (asi by půlky bylo moc peněz najednou)... Jsem právě taky naprostej zelenáč a dost se bojím, že toho každý zneužije. Tak uvidím příště, pokud okolnosti dovolí, tak bych někdy po novém roce ještě chtěla objednávat právě trojku, tak asi opravdu objedu, obvolám a obepíšu všechno. Mimochodem ta Příbram asi bude dobrá, už jsem tu někde četla, že si ji pochvalují... I když Ústí si též pochvalovali, ale pán letos moc ochotný nebyl i když zde mohlo hrát roli to, že blízký člen rodiny objednával loni a pak jsem to musela z velmi závažných zdravotních důvodů zrušit a zachovali se teda naprosto korektně, žádné storno, vše poslali zpět, za což jsem jim velmi poděkovala. Tak možná už letos ke mně neměl důvěru, těžko říct:)
 
Jo asi to je na ty troječky takhle jen - když jsem se rozhodovala, tak jsem projížděla ty stránky a u trojek tohle bylo u cx5 maj třetinky (asi by půlky bylo moc peněz najednou)... Jsem právě taky naprostej zelenáč a dost se bojím, že toho každý zneužije. Tak uvidím příště, pokud okolnosti dovolí, tak bych někdy po novém roce ještě chtěla objednávat právě trojku, tak asi opravdu objedu, obvolám a obepíšu všechno. Mimochodem ta Příbram asi bude dobrá, už jsem tu někde četla, že si ji pochvalují... I když Ústí si též pochvalovali, ale pán letos moc ochotný nebyl i když zde mohlo hrát roli to, že blízký člen rodiny objednával loni a pak jsem to musela z velmi závažných zdravotních důvodů zrušit a zachovali se teda naprosto korektně, žádné storno, vše poslali zpět, za což jsem jim velmi poděkovala. Tak možná už letos ke mně neměl důvěru, těžko říct:)

Prosím kdo v Ústí n/L p.Podrábský nebo p.Němec?
 
Díky.Zatim mám s p.Podrábským dobrou zkušenost,počkám až bude nějaká reklamace
jak se s tím popere.
 

Podobná vlákna

Back
Top