• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Financování vozu

Díky.Zatim mám s p.Podrábským dobrou zkušenost,počkám až bude nějaká reklamace
jak se s tím popere.
Já si také nemohu výrazně stěžovat, naopak poděkovat jak se zachoval v nepříjemné situaci loni. Letos jsem chtěla znovu objednat u něj a když jsem mu volala, tak nebyl schopný říci, kdy tam něco budou mít na projetí a že se ozve, no neozval se doteď, tak jsem po nějaké době prostě šla do Prahy no, přišlo mi hloupé abych stále volala - volala jsem dvakrát a ani jednou to nevedlo k nějakému datu. Ale že bych s ním měla vysloveně negativní zkušenost, to v žádném případě, spíše to přičítám tomu, že jak říkám, nemusel mít ke mně již důvěru a také pravděpodobně měli dost na pilno:)
 
Ahoj, uplne obecne - idealni je oddelit Pojisteni a Uver. Pokud ej to dohormady, jeto spatne. 1. kdyz to mas samostatne, muzes kdykoliv dopltit ci refinancovat uver, kdykoliv zmenit smlouvu, nepr zjistis ze sklo potrebujes na vyssi castku, nevyhovuje 10% spoluucast, klesne cena auta a nemusis 4 roky platit stejny limit=puvodni castka, kterou auto uz davno nema a tak stejne v pripade totalky dostanes o dost nizsi castku, nez puvodni (pokud si neplatis GAP) . Vetsinou, kdyz je pojisteni soucasi financovani, tak je tam pak smluvni pokuta, pri zmenie pojisteni, bere se to jako poruseni sml.podminek. Byva to 5 i 10tis.
Sice obcas nabidnou lepsi cenu na financovani, kdyz udelas pojisteni pres ne, ale samozrejme se jim to bohate vrati na predrazenem pojisteni, ikdyz treba ne v prvnim roce, tak dalsi roky platis vic.

Acemu se rdeji vyhnout je to, aby bylo auto psane na nejakou leasingovku. Cokoliv resis, musuis si vyzadat TP, jakekoliv plneni jde majiteli=leasingovce, dnes jsou tkove divne financovani, ikdyz je to spotrebak, tak koliktat stejne v TP jsou napsani oni.. to je spatne.

Uver se da sehnat za zajimva procenta, ted jsem nekomu refinancoval hypoteku, vzal si k tomu 400tis navic za stejny % jako ma hypoteku (bylo to tusim 1,48%) a penize se daji pouzit na cokoliv, pan si koupil prave auto, oproti nabidce kterou mel od prodejce, kde bylo 22% :)

Je to hodne individualni, u kazdeho se da vymyslet neco jiheho, zalezi na mnoha vecech.

Kazdopadne 2v1 je vzdy spatne, vzdy to funguje hur. Pracka se susickou je take lepsi ve dvou krabicich, ale z duvodu prostoru si to lidi casto koupi v jednom, nebo jen to potrebnejsi-pracku....

A k cenam pojisteni - nema cenu porovnavat Ja platim tolik, Ja tolik..... Zalezi to na bonusech, objemu, PSC bydliste, znacce auta...... idelani porovnat vice pojistoven, treba v Kooperative, kde delam vetsninu pojisteni jsem sam nemel Mercedesa havarijne pojisteneho, ptz Koopka bere mergly jako drahy auta, ale povko jsem tam mel. Rx8 tam mam, povinko me stoji 1500/r :) Ale kdyz bych ho delal 18letymu cloveku z phy co nema bonusy, vyjde klidne za 7tis.... Duchodci z vesnice zase za zlomek ceny.......


kdyby neco, jsem spise na tlf ci mejlu.
Zavolat nebo napsat sms, Whatsapp, trochu Viber, BBM, Slack...

Gejbuk nemam, tady taky nejsem denne.... :)

F.
 
Leasingovky se od 1.1.2015 vždy zapisují do TP jako vlastník i u úvěru, dříve to tak nebylo jelikož fungovala odhláška, teď je jenom čistý převod a jestliže se ručí autem,tak leasingovka (úvěrovka) potřebuje mít něco v ruce. Financování nového se dá zvládnout u nového auta max do 3% a pojištění je závislé na bonusech, značce auta atd. Nechal jsem si dělat nabídku u Mazdy a pojištění v úvěru u Generali vyšlo na 30000,- s 10% spoluúčastí a individuální pojištění u Generali jsem si nacenil s 1% spoluúčastí za 12000,- včetně povinného. Pointa - raději úvěr za 3% a individuální pojistka tak jak výhodné financování bez navýšení,ale s nesmyslným pojištěním.
 
Tady trošku budu oponovat :).
Mám úvěr na svoji japonku a TP je normálně vystavený na mou osobu.
 
TP máte u sebe? Čím ručíte? Autem nemůžete, protože úvěrová společnost se k autu nemá jak dostat. A i kdyby měla TP uvěrová společnost u sebe a Vy byl zapsán jako vlastník, tak vy jako vlastník si vždy můžete udělat duplikát.
 
Beru zpět :). Teď jsem se díval a jako vlastník je tam úvěrovka. Takže se omlouvám za zavádějící informace ;)
 
Já se přidám. Jak už jsem tu psal ve vlákně, bral jsem M3 v akci 50/50. TP je po dobu splácení úvěru u leasingovky (Unicredit leasing), ale v TP jsem jako vlastník uvedený já a o leasingovce ani zmínka.
 
Financování 50/50 bude pořešeno asi trochu jinak. Jelikož se předpokládá, že druhou splátku, tedy za rok doplatíte. Ale docela by mě zajímalo, jak to má Unicredit pořešené v případě pokud by jste splátku nezaplatil, jak by se k autu dostali.
 
Přátelé, mám dotaz ;) Je tu někdo, kdo si vzal leasing a předčasně ho doplatil? S leasingem zkušenost sice už mám, ale předtím jsem ho nechala dojít až do konce. Nyní řeším dilema :confused: Mám zájem ukončit leasing v 1/2 smlouvy (leasing je na 6 let, takže po 3 letech). Jsem si vědoma smluvního 1% "penále" za předčasné splacení, to je OK. Ale co nemohu přenést přes rozhodnutí je to, že bych přišla o "výhodnější" havarijní pojištění a připojištění GAP, které jsem měla k novému vozu. Ono řekněme si, to havarijní nemají při leasingu asi nijak výhodné a o povinném ručení ani nemluvě, protože u této smlouvy zřejmě neuznávají bonusy z předchozího auta, takže mám sazbu jak řidička po autoškole :eek:
Nu což, informovala jsem se, všechno by bylo OK, ale ztroskotala jsem u pojištění...Když zanikne smlouva o leasingu, zaniká automaticky i pojištění a pokračovat za původních podmínkách nelze. No a když jsem se byla informovat, kolik bych platila za havarijní teď, tak mi takovou nabídku nedokážou dát, jelikož auto je staré a počítají podle tabulek aktuální hodnoty vozu. O GAP ani nemluvě, to už ani nelze při tak starém autě sjednat ... Sice bych ušetřila na povinném ručení, na které by mi uznali bonus, ale platila bych víc na havarijním a přišla o GAP. GAP mám do 5 let stáří vozidla a havarijní jsem měla v plánu platit taky tak nějak do těch 5 let...Tak si říkám, jestli teda ukončit, vzít si povinné ručení a k tomu třeba připojištění na srážku se zvěří, živel, vandal atd. a vyprdnout se na to ostatní nebo prostě nechat dojít leasing do konce... Jenže raději bych chtěla být vlastníkem já, zítra mě třeba "klepne" a nechci po sobě nechat dluhy :D, neřešit první STK s prosíkem a dalšími starostmi žádat o zapůjčku TP atd. Každý mě snad pochopí. Co se týče splátek, nic by mi stejně nevrátili, úroky jsou rozpočítány tak, že neberou ohled na dřívější splacení...
Vaše zkušenosti, doporučení? Vy muži na to máte jiný ekonomičtější pohled ;), díky.
 
Ahoj :)

Jo, jsem to ja, diky :)

Podívej o GAP prijdes, uz ho nesjedname. Na druhou stranu plati "jen" pro totalni skodu, cili velkou bouracku ci kradez celeho vozu.

Zkusil bych nejdrive napocitat pov hav na Tebe a uvidis jaka uspora to bude a zda se vyplatí prijit o GAP a mit TP atd. Pro priste rozhodne rozdelit pojisteni a financivani. Pak muzes jedno i druhe svobodne menit. Navic kdyz se to vemze uverem,budes v TP Ty a neresis sr*ni pri stk a pri drobnejsich (nejen drobnejsich) nehodach a jinych ponistnych událostech (zivel, vandal,..cokokiv).

Posli.mi scan stavajici smlouvy nebo nejake parametry jakou chces spoluúčast atp a udaje o sobe, poslu Ti kalkulaci a uvidíme co dal :)


Sry za preklepy, pisu jak.prase, navic z mobilu.... :)
Filip



Filip.prchal@seznam.cz
 
Zdá se mi to nebo nějak splasknula bublina operativního leasingu? Spoustu docela dobrých nabídek z dřívějších dob už nemohu najít.
 
Jednoduše řečeno, pro osobní účely si neber leasing, je to totální kravina.
Pro živnostníky/firmy se to "asi" vyplatí.
 
Ahoj :)

Jo, jsem to ja, diky :)

Podívej o GAP prijdes, uz ho nesjedname. Na druhou stranu plati "jen" pro totalni skodu, cili velkou bouracku ci kradez celeho vozu.

Zkusil bych nejdrive napocitat pov hav na Tebe a uvidis jaka uspora to bude a zda se vyplatí prijit o GAP a mit TP atd. Pro priste rozhodne rozdelit pojisteni a financivani. Pak muzes jedno i druhe svobodne menit. Navic kdyz se to vemze uverem,budes v TP Ty a neresis sr*ni pri stk a pri drobnejsich (nejen drobnejsich) nehodach a jinych ponistnych událostech (zivel, vandal,..cokokiv).

Posli.mi scan stavajici smlouvy nebo nejake parametry jakou chces spoluúčast atp a udaje o sobe, poslu Ti kalkulaci a uvidíme co dal :)


Sry za preklepy, pisu jak.prase, navic z mobilu.... :)
Filip



Filip.prchal@seznam.cz

OK, díky. Do konce týdne to zkusím poslat. Vím, že je výhodnější spotřebitelský úvěr, ale tehdy byla jiná situace, úvěr nešel skrz zkušební dobu v práci.., tak proto klasický leasing.. Nevím nic o tom, že by bylo možné při leasingu rozdělit pojištění od financování... Ještě to řeším s pojišťovákem, se kterým jsem smlouvu sjednávala, že by mi mohli udělat nabídku na "pokračování" jen toho havarijního. Takže to všechno porovnám a podle toho se rozhodnu.
 

Podobná vlákna

Back
Top