1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Ahoj Host,

dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

Flamewar o silikonu a všem možném

Diskuzi v 'Mimo téma' zahájil Seno, 29. 11. 2017.

1. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    To děláš pěknou blbost s tím silikonem. Jednou tě lakýrníci pochválí až budeš chtít něco opravit. Ale pokud si auto patláš dobrovolně pověstným Doris Wax tak už ti to neublíží. :D

To se nasměju až ho objeví tvoje partnerka a udělá ti z takového vajíčka snídani. PS: Dnes je Fridex hořký protože do něj přidávají Bitrex nebo tak něco.

Poslední úprava moderátorem: 29. 11. 2017
  2. Natural

Natural správce Člen týmu

3 259
    1 893
    183
    Popravdě nevím, jaká je souvislost mezi lakováním a izolací, ale budiž..
    Každopádně lakýrníci nikdy žádný problém neměli, tak nejspíš žádný předpokládám o_O

romin se to líbí.
  3. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    Tak jestli to umíš ze spreje stříkat tak abys neměl úlet mikrokapiček na blatníky a dál kam to proudění vzduchu odnese tak v pořádku.

4. Onicx

Onicx nový člen

25
    9
    3
    Mne zatial pomaha krabicka od Deramaxu je na 9v baterku takze sa nikde nemusi nic pripajat. Uz nemam pod kapotou odtlacene labky na kryte motora

5. viki53

viki53 člen KLANu

31
    39
    18
    Tiež používam sil.olej/cca už 10 rokov/ a je kľud od kún-potieram s tým gumové hadice a plasty v motorovom priestore.Čo sa týka sil.oleja na karosérii-tiež si miešam vosk s prídaním sil.oleja a už asi 4x som striekal-/kapotu,predný nárazník,zadný blatník/a bolo to bez problémov...

6. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    Jsou lidi, kteří mají chem. vzdělání a technické myšlení a pak lidi, kteří si myslí, že vědí vše lépe. Je to tvoje auto a tvůj lak. Klidně si do toho míchej kyselinu solnou nebo chlorovodíkovou. Lakýrníci vědí o čem mluvím.
    http://www.autohit.cz/reportaze/31550-nenechte-se-lakovat
    přetoč na 2:20
    http://www.jawamania.info/poradna/detail.aspx?questionid=28472
    http://www.nanoprotech.cz/auto_a_mraz/
    http://www.abprofitrade.eu/lang-cs/content/9-oprava-chyb-lakovani
    https://www.impex.cz/vosky-na-auto
    http://www.servind.cz/media/document/standothek-plasty-a-jejich-lakovani_revize2014cz.pdf strana 12
    http://www.auto.cz/auto-zima-zamrzlo-co-ted-63468 3. odstavec

a desítky dalších odkazů... jak se říká chytrému napověz.

Jinak ať žije Doris vosk :) Úžasná kosmetika budoucnosti vyvinuta při vesmírném programu Aštara Šerana.

7. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
    tady se hovoří o ochraně motorového prostoru před hlodavci ,-) Vosk od @Doris můžeš komentovat zde (doporučuju si vlákno přečíst, než začneš dštít síru ,-) ) Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris

romin a vladas75 se to líbí.
  8. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    Četl jsem to vlákno. Já na bráchu brácha na mě :). Krásně si to oba vzájemně pochvalují. Ona jeho práci s její kosmetikou on její kosmetiku bez které by nebyl tak dobrý. Trošku okaté, ale to je jedno. Normální lidi si na auto dávají jen testované a laboratorně ověřené produkty vyrobené jinak než mícháním několika levnějších produktů než je ten finální. Proč to vypadá jako OT za což se omlouvám je fakt, že tu někdo psal, že si stříká pod otevřenou kapotu silikonový olej jako právě repelent proti kunám. Tak jsem chtěl varovat tu skupinu nadšenců, kteří mají své auto opravdu rádi. Na to se zvedla mírná vlna nevole těch co o problému nevědí nebo to nepovažují za problém. Pokud jsem někomu šlápl na kuří oko ať jsem smazán, ale budu to brát jako nemístnou cenzuru a podtržení mnou napsaných slov. :)

9. vladas75

vladas75 rodinný člen KLANu

1 065
    578
    113
    Sorry taky OT : normální lidi jako ty slepě důvěřují placeným laboratořím a myslí si, že mají testované a ověřené výrobky, jde jen o to kdo si ty testy zaplatí... A my nenormální lidé si tam dáváme to co je v praxi ověřené a odzkoušené... Víc bych to tu nerozebiral, patří to do jiného tématu. Máš zde nový profil a pouhých pár příspěvků, ale od začátku se jen do všech navážíš, proč??

10. Bielan

Bielan výkonný člen KLANu

196
    136
    43
    Spritmonitor.de
    Tady se nemaže. :lock:

11. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
    .... anebo jenom mají jiný názor a zkušenost než ty?

Tady nikoho nemažeme, ale všichni se snažíme se k sobě vzájemně chovat slušně. Tudíž, máš-li jiný názor než ostatní, napiš to prosím do správného vlákna a snaž se být méně konfrontační (jak už tě jinde žádal @shr3k ) a používejf fakta a argumenty. Jsi mediálně zdatný, takže ti to docela jistě nebude činit žádný problém ,-)

děkuji za pochopení !

Poslední úprava: 29. 11. 2017
    Natural se to líbí.
  12. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    Počkej podívej se na všechny mé příspěvky a reakce. Děkuji za rady a podílím se o své zkušenosti. Chválil jsem třeba rady od třeba Shr3k. To je frajer co dává podložená fakta a je pro toto fórum velkým a troufnu si říct největším přínosem. Přečetl jsem většinu rubrik fóra, tu o Mazda 3 dokonce celou a musím říct, že jsou tu užitečné informace a on je většinou autorem těch přínosných příspěvků. Ale právě vlákno Doris a Naturala je spíše úsměvné než užitečné. Myslím, že jako ve vládě je potřeba mít kvalitní opozici. Oni říkají své názory na věc já zase své. Když to tu každý bude jen chválit nikdy se nikam neposunete. Nestačí jen přejít z Mazda Clubu a založit vlastní fórum je třeba ho živit kvalitním obsahem a neusnout na vavřínech. Troška správně mířené ironie nebo názorový protipól je v diskuzích a na fórech přeci vítaný nebo je to tady jinak? Jinak k tomu, že věříte tomu co není testované a já slepě tomu co prošlo laborkou nemá smysl řešit. Chtěl bych tě vidět v lékárně nebo u doktora jak vyslovíš to samé. A to praxí ověřené znamená u Doris vosk co? Že se polovina kapoty napatlá jejím zázrakem a jiná turtle wax a nebo sonaxem a bude se na to vylévat voda jestli to perličkuje? No jak jsem psal každý máme své auto a tomu věnujeme péči dle vlastní úvahy. Jo jsou to kamarádi tak je mi jasné, že je budeš hájit i za hranice zdravého rozumu.

13. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    Vynasnažím se. A děkuji i za tvojí reakci. Budu tichým pozorovatelem a nebudu raději přispívat, abych nenarušil tu vámi vybudovanou láskyplnou sluníčkovou atmosféru. :) Nic ve zlém. Jinak fakta vždy uvádím. Viz dlouhý seznam linků toho co způsobuje silikon s lakem aut.

14. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 663
    2 816
    183
    Spritmonitor.de
    dovolím si reagovat.....

...pokud jsou opoziční názory konstruktivní, jsou zcela jistě vítány. Je tu mezi členy několik hlasitých "jinonázorníků" a nikdo je ani nedehonestuje, naopak zpravidla probíhá věcná debata. Vítej na foru a budeš-li formulovat své názory srozumitelně a slušně, docela jistě budeš mít spoustu diskuterů na úrovni

o kvalitní ironii máme také zájem . Peace on you :)

15. Milda6

Milda6 rodinný člen KLANu

903
    320
    63
    :eek:

16. shr3k

shr3k správce Člen týmu

1 865
    1 216
    153
    Spritmonitor.de
    Můj názor na problematiku samodomo mixů silikonového oleje a autokosmetiky Korrek je veřejně známý, takže to nebudu komentovat. Konec řinčení zbraní, nebo nastoupí Viktor Čistič a vyhází to Mimo téma vedle kolegy s autobusovou zastávkou. ;)

17. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    Máš pravdu. Doneslo se ke mě, že i MAX6 se při dotazu na onu zázračnou kosmetiku jen pousmál a ťukal na čelo. Škoda, že sám nenapíše proč si to nekoupí, když je tu o tom pochvalné vlákno. Určitě by mě zajímal i jeho názor. Ale slíbil jsem, že už nebudu čeřit vodu a tak zpět k plašení havěti pod kapotou. Myslím, že Shr3k tu vkládal link na el. odpuzovač Deramax. Ten bateriový vypadá slušně. I se mi líbí, že je to tuzemský produkt, ale na youtube je několik videí většinou bez zvuku přímo od výrobce a bohužel i taková videa kde jiné produkty této značky jako odpuzovač psů a koček ukazují jako nefunkční šmejd. I na stránkách výrobce jsou u produktů hvězdičky a lidé to moc kladně nehodnotí. Jasný další hateři jako já. :) Nemá doma někdo alespoň fretku (kunu skalní ideálně), že by se to testlo jestli do pokoje, kde je to zapnuté vleze nebo se tomu vyhne obloukem? :D Já jednou použil tenkrát ještě do Mondea spray od Sheron, ale zkušenost byla taková, že bych si to do Mazdy nerad stříkal. Mělo se to nastříkat na hlukovou izolaci a kabely. Což o to kuna už se tam pak nezdržovala, ale na všem byl lepkavý povlak, na který se nachytal prach a ve vrstvě to drželo tak dobře, že při prodeji auta když jsem se vrhl na čištění to nešlo dolu ani teplou vodou s Jarem ani lihem. Manželka to po hodině drhnutí dostala z nejvíce viditelných míst jako je kryt motoru a baterky, ale jinde to zůstalo. Naštěstí bylo Mondeo držák, ale kdyby se v tom měl hrabat automechanik asi by mě proklel. Sám jsem jednou demontovával EGR ventil a odpojit jen konektor nastříkaný tímto sprejem byl zážitek. Takže na kuny to zabralo jelikož dříve mi tam nechaly skořápky od vajec a jednou jejich agresivní moč pravděpodobně vyžrala diodový můstek alternátoru, ale po nastříkání byl od kuny pokoj. Ale buďme rádi za kunu žít v USA tak tam máš jednou chřestýše jednou zas naštvaného medojeda nebo skunka.Mýval v motoru to musí být také terno, ale nejhorší je pro mnohé mít v autě tchýni.

lakilaki a Bielan se to líbí.
  18. Natural

Natural správce Člen týmu

3 259
    1 893
    183
    Tak já už dodám jen ten poslední výstřel před úprkem do sekce autobusová zastávka :happy:

Je to rozhodně širší téma k diskuzi, ale rád uvedu na pravou míru některá domnělá fakta.
    Za léta došlo ke značnému pokroku, takže se silikonovým olejem ani Korrekem přímo přidaným do směsí už tu řeč být nemůže.
    A sám Max6 si vosk (a nejen on z jeho okolí) koupil a nemůže si jej vynachválit například k dekontaminaci světel od hmyzu.

Každý kdo chce, si jistě obrázek vždy udělal a taktéž i do budoucna udělá. Tímto už opravdu uzavřeno v tomto tématu a můžeme popřípadě dořešit na nějakém srazu :troll:

romin se to líbí.
  19. romin

romin rodinný člen KLANu

554
    346
    63
    Proč do tvého problému taháš Maxe6.Jsme u hlodavců,né v kosmetice.Připomíná mi to českou povahu ,,úspěch se trestá".Závist??
    A jdu na aut.zastávku:(

20. Seno

Seno člen KLANu

37
    6
    8
    No nechtěl jsem protože jsem to bral za uzavřené a je to OT, ale musím reagovat. Obzvláště pokud se ozve přímo potrefená husa. To o pejskovi a kočičce jak pekli dort už známe, ale sám jsi v dubnu tohoto roku mému kolegovi řekl do telefonu, že nevíš jaké je složení, když se tě konkrétně dotazoval. To co píšeš je v podstatě doznání toho, že minimálně dříve tam ten silikon byl. Prostě si někteří patláte a necháváte patlat na auta něco o čem nikdo nic neví (jasně až na autorku). Oficiálně se to neprodává i když je to naprostý zázrak. Webovky produktu nikde. Na fórech jiných značek ani zmínka. Technické listy nikde. Patent či užitný vzor nikde. Také co by se asi patentovalo směs produktů jiných výrobců? To by asi neprošlo. Ale co je to kšeft. Určitě i řádně vyfakturovaný a zdaněný. Třeba se jednou dočtu, že to krom, leštění, konzervace, clayování, dekontaminace, voskování, odstraňování škrábanců a usměrňování vody odpuzuje také kuny. To by bylo fajn. Já si to objednám až pojedu k moři. Má to určitě vyšší faktor než Nivea. :D

Sdílet tuto stránku